TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓачот од Виена "симпатизер на политичкиот ислам"

Р.С.Европа - 13.03.2018

Висок Австриски официјален претставник за безбедност изјави дека човекот кој бил застрелан во текот на викендот откако прободе војник пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена, очигледно имал симпатии за политичкиот ислам.

Нов инцидент во Виена: Авганистанец нападнал припадник на обезбедувањето на Парламентот

Макфакс - 13.03.2018

Рано утрово во Виена се случил нов напад, пренесуваат тамошните медиуми. Овој пат напаѓачот бил државјанин на Авганистан кој нападнал член на обезбедувањето пред државниот парламент. Авганистанецот се обидел да го извлече човекот од автомобил, но ...

Уште еден напад во Виена

Курир - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Авганистанецот кој повреди четири лица во Виена се обиде да се самоубие во затвор

Фактор - 13.03.2018

Aвганистанецот кој минатата среда нападна и повредил четири лица во центарот на Виена, се обидел да изврши самоубиство во затворска ќелија. Неговиот обид да си го одземе животот е спречен благодарение на брзата реакција на затворските чувари, ...

Напаѓачот од Виена се обиде да се самоубие во затвор

Сител - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обиде да се самоубие во затворот. Тој бил спречен од затворските чувари, кои веднаш реагирале и ги презеле неопходните мерки. Џафар С.

Напаѓачот од Виена се обидел да се самоубие во затвор

Макфакс - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обидел да изврши самоубиство во затворската ќелија. Неговата намера ја спречиле чуварите во затворот кои ги презеле неопходните мерки. Џафар С.

Нов инцидент во Виена: Авганистанец нападнал припадник од обезбедувањето на Парламентот

Вечер - 13.03.2018

Рано утрово во Виена се случил нов напад, пренесуваат тамошните медиуми. Овој пат, напаѓачот бил државјанин на Авганистан и тој нападнал член на обезбедувањето пред државниот парламент. Авганистанецот се обидел да го извлече човекот од автомобил, но ...

Нападнат војник пред резиденцијата на амбасадорот на Иран

МРТ - 12.03.2018

Не е познато што го мотивирало 26-годишниот маж да го изведе нападот, а полицијата ги проверува снимките од безбедносните камери. Војник убил маж кој го нападнал со нож пред резиденцијата на амбасадорот на Иран во Виена.

Убиен маж што нападна обезбедување на Иранската амбасада во Австрија

Локално - 12.03.2018

Австриец на возраст од 26 години беше убиен пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена во неделата ночта, откако со нож нападнал стражар, соопшти полицијата. Тој починал на местото откако војникот пукал во него.

Човек со нож убиен пред иранската амбасада во Виена

Р.С.Европа - 12.03.2018

Австриската полиција соопшти дека еден човек бил убиен пред резиденцијата на иранската амбасада во Виена откако со нож го нападнал чуварот. Станува збор за 26 годишен човек кој на чуварот му нанесол повреди на раката пред да биде застелан.

Убиен напаѓач пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена

Локално - 12.03.2018

Австриски војник застрела напаѓач кој го нападнал со нож пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена. Според претставник на виенската полиција, доцна синоќа 26-годишен австриски гдржавјанин без предупредување го нападнал војникот кој бил сам ...

Нападнат член на обезбедувањето на австрискиот Парламент

А1 On - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Напаѓачот од Виена се обиде да се самоубие во затвор

ТВ21 - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обиде да се самоубие во затворот. Тој бил спречен од затворските чувари, кои веднаш реагирале и ги презеле неопходните мерки. Џафар С.

Напаѓачот од Виена се обидел да се самоубие во затвор

Вечер - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обидел да изврши самоубиство во затворската ќелија. Неговата намера ја спречиле чуварите во затворот кои ги презеле неопходните мерки. Џафар С.

Човек со нож убиен пред иранската амбасада во Виена

Тера - 12.03.2018

Австриската полиција соопшти дека еден човек бил убиен пред резиденцијата на иранската амбасада во Виена откако со нож го нападнал чуварот. Станува збор за 26 годишен човек кој на чуварот му нанесол повреди на раката пред да биде застелан.

Убиен напаѓач пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена

Алфа - 12.03.2018

Австриски војник застрела напаѓач кој го нападнал со нож пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена. Австриски војник застрела напаѓач кој го нападнал со нож пред резиденцијата на иранскиот амбасадор во Виена.

Уште еден напад во Виена

24 Вести - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Напаѓачот од Виена се обиде да се самоубие во затвор

Алфа - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обиде да се самоубие во затворот. Тој бил спречен од затворските чувари, кои веднаш реагирале и ги презеле неопходните мерки.

Напаѓачот од Виена се обидел да се самоубие во затвор

Точка - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обидел да изврши самоубиство во затворската ќелија. Неговата намера ја спречиле чуварите во затворот кои ги презеле неопходните мерки. Џафар С.

Уште еден напад во Виена

Бриф - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Затворските чувари го спречиле - човекот кој избоде тричлено семејство се обиде да се самоубие

Press24 - 13.03.2018

Авганистанецот кој во средата со нож нападна и повреди четири лица во центарот на Виена, се обиде да се самоубие во затворот. Тој бил спречен од затворските чувари, кои веднаш реагирале и ги презеле неопходните мерки. Џафар С.

Уште еден напад во Виена

Сител - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Нов напад во Виена

Макфакс - 13.03.2018

Утрово државјанин на Авганистан нападна член на обезбедувањето на парламентот во Австрија. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил, употребувајќи спреј.

Нов инцидент во Виена - Напад пред австрискиот парламент

Press24 - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Нов напад во Виена

Sky - 13.03.2018

Утрово државјанин на Авганистан нападна член на обезбедувањето на парламентот во Австрија. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил, употребувајќи спреј.

Уште еден напад во Виена

Алсат-М - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.

Нов напад во Виена

Кајгана - 13.03.2018

Утрово државјанин на Авганистан нападна член на обезбедувањето на парламентот во Австрија. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил, употребувајќи спреј.

Уште еден напад во Виена

Локално - 13.03.2018

Државјанин на Авганистан утрово нападна член на обезбедувањето на австрискиот Парламент. Напаѓачот се обидел да го извлече од автомобилот членот на обезбедувањето, но тој се одбранил со тоа што употребил бибер спреј.