TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерот Ковачевски со обраќање ќе ја отвори годишната конференција „Година на нови можности“

Република - 01.02.2023

Дводневната годишна конференција „Година на нови можности“, која ќе се одржи денес и утре во хотелот „Александар Палас“, ќе ја отвори претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, по што на засебни четири панел сесии, ќе се дискутира за најважните ...

Втор ден конференција „Година на нови можности“

24 Вести - 31.01.2023

На овој, прв панел, обраќања ќе имаат премиерот Димитар Ковачевски, како и министерот за економија Крешник Бектеши. На вториот панел со наслов „Надворешна, безбедносна и одбранбена политика, предизвици и можности за обезбедување меѓународна ...

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Канал5 - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Продолжува конференцијата на Владата „Година на нови можности“

Р.С.Европа - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Панел дискусија „Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност

Канал5 - 31.01.2023

Денеска продолжува годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира владата со панел дискусија на тема „ Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Сител - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Либертас - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Вечер Прес - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

(ВО ЖИВО) Обраќање на премиерот Ковачевски и министерот Бектеши на панелот на конференцијата „Година на нови можности

Бриф - 31.01.2023

Обраќање на Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за економија Крешник Бектеши на првиот панел „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“ во рамки на конференцијата „Година на ...

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Бриф - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Втор ден од годишната конференција „Година на нови можности“

Centar - 31.01.2023

Во хотелот Александар Палас денеска е вториот ден од годишната конференција „Година на нови можност”, на кој во фокус ќе бидат енергетиката, надворешната, безбедносна и одбранбена политика, фискалните монетарни и даночни политики како и ...

Втор ден конференција „Година на нови можности”

Република - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности” што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност”.

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Press24 - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

Втор ден конференција „Година на нови можности”

24Инфо - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности” што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност”.

(ВО ЖИВО) Владина конференција „Година на нови можности“, обраќања на Ковачевски, Анѓушев, Беслимовски

Lider - 31.01.2023

Владата на Република Северна Македонија, ја организира годишната конференција „Година на нови можности“ во хотелот „Александар Палас“, Скопје. Конференцијата со воведно обраќање ќе ја отвори претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, по што на ...

(Во живо) Втор ден „Година на нови можности“

Независен - 31.01.2023

Годишната конференција „ Година на нови можност и“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност “.

Втор ден од годишната конференција „Година на нови можности“ – линкови за следење

Курир - 31.01.2023

Денеска, 31.01.2023 година (вторник) во 10:00 часот, во хотелот Александар Палас е вториот ден од годишната конференција „Година на нови можност”, на кој во фокус ќе бидат енергетиката, надворешната, безбедносна и одбранбена политика, фискалните ...

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Опсервер - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности“ што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност“.

(ВО ЖИВО) Обраќање на Ковачевски и Бектеши на панелот на конференцијата „Година на нови можности“

Frontline - 31.01.2023

Обраќање во живо на премиерот Димитар Ковачевски и министерот за економија Крешник Бектеши на првиот панел „Северна Македонија како зелен хаб – како да се претвори кризата во можност“ во рамки на конференцијата „Година на ...

Втор ден конференција „Година на нови можности“

Бизнис Вести - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности” што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност”.

Втор ден конференција „Година на нови можности”

Локално - 31.01.2023

Годишната конференција „Година на нови можности” што ја организира Владата продолжува денеска со панел дискусија на тема „Северна Македонија како зелен енергетски хаб – како да се претвори кризата во можност”.

Почна дводневната Годишна конференција „Година на нови можности“

Канал5 - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за ...

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Сител - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Канал5 - 30.01.2023

Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Тој истакна дека решение за подобрување на стандардот на граѓаните има ...

(ВИДЕО) Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Бриф - 30.01.2023

Со обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. „Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна премиерот Димитар Ковачевски во својот ...

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од Европа

ТВ21 - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

(ВО ЖИВО) Воведно обраќање на премиерот Димитар Ковачевски на годишна конференција „Година на нови можности

Бриф - 30.01.2023

Владата на Република Северна Македонија, ја организира годишната конференција „Година на нови можности“ во хотелот „Александар Палас“, Скопје со почеток во 10:00 часот. Конференцијата со воведно обраќање ќе ја отвори претседателот на Владата, ...

(Во живо) Обраќање на Ковачевски на „Година на нови можности“

Независен - 30.01.2023

Годишна конференција „Година на нови можности“ почнува денеска во Скопје. Станува збор за дводневна конференција во организација на ...

(Во живо)Воведно обраќање на премиерот Ковачевски конференцијата „Година на нови можности”

24Инфо - 30.01.2023

Воведно обраќање на премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности”, во организација на ...

КОВАЧЕВСКИ: Го спасивме народот од поскапување на храната и од енергетската криза и ќе му обезбедиме подобар стандард

Денешен - 30.01.2023

РС Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Тој истакна дека решение за подобрување на стандардот на граѓаните има ...

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Press24 - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Почна дводневната Годишна конференција „Година на нови можности“

Во Центар - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за ...

Ковачевски со обраќање ќе ја отвори годишната конференција „Година на нови можности”

24Инфо - 30.01.2023

Денеска, 30.1.2023 (понеделник) со почеток во 10:00 часот почнува дводневната годишна конференција „Година на нови можности”, во хотел „Александар Палас”. Конференцијата со воведно обраќање ќе ја отвори претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, ...

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

24Инфо - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности”, која ќе трае два дена.

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Скопје инфо - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Во Центар - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Во Скопје се оддржува Годишна конференција „Година на нови можности“

MakPress - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за ...

Ковачевски: Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа

MakPress - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Zoom - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Започна дводневната Годишна конференција „Година на нови можности” со обраќање на Ковачевски

Локално - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започнува годишната конференција „Година на нови можности”, која ќе трае два дена. Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за ...

Почна дводневната Годишна конференција „Година на нови можности“

Опсервер - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за ...

Ковачевски од дводневната Годишна конференција „Година на нови можности“: Можеме да ја поминеме секоја пречка, можеме ...

CivilMedia - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена. Премиерот потенцираше дека пред нас е година на нови можности, за кои напорно работевме и за кои создадовме предуслови ...

(ВО ЖИВО) Обраќање на премиерот Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“

Frontline - 30.01.2023

Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за плановите на Владата кои имаат за цел да обезбедат подобар стандард и подобри услови за живот на сите граѓани и во услови на ...

Ковачевски: Можеме и треба да бидеме дел од денешна Европа

Опсервер - 30.01.2023

Република Северна Македонија може и треба да биде дел од денешна Европа, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски на годишната конференција „Година на нови можности“, која ќе трае два дена.

Ковачевски со обраќање на годишната конференција „Година на нови можности”

Локално - 30.01.2023

Денеска со почеток во 10:00 часот почнува дводневната годишна конференција „Година на нови можности“, во хотел „Александар Палас“. Конференцијата со воведно обраќање ќе ја отвори претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, по што на засебни четири ...

Почна дводневната Годишна конференција „Година на нови можности“

Бизнис Вести - 30.01.2023

Со обраќање на премиерот Димитар Ковачевски започна годишната конференција „Година на нови можности”, која ќе трае два дена. Премиерот Ковачевски во своето обраќање ќе даде осврт на најзначаjните теми кои беа во фокус изминатиот период, како и за ...