TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Твитер“ заинтересиран за купување на „ТикТок“

Локално - 09.08.2020

„Твитер“ стапил во контакт со кинеската компанија „БајтДенс“, сопственик на „ТикТок“, за да изрази интерес за преземање на американските операции и апликацијата за видео-споделување, пренесува Ројтерс, повикувајќи се на извори запознаени со ...

Супер е да си Кендал Џенер: Секогаш има маса во секое време и на секое место (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 09.08.2020

Една „тиктокерка“ во видеото објавено на Тик-ток докажа дека кога станува збор за манекеката Кендал Џенер , секогаш се наоѓа слободна маса во секое време, и тоа во популарниот суши-ресторан во Малибу „Нобу“.

Добива сѐ што ќе посака: Кендал Џенер прва добива маса во ресторан, додека другите луѓе чекаат со часови

Хаштаг - 08.08.2020

Смешните видеа на ТикТок често се од забавен карактер, но всушност се многу реални - многу луѓе ги користат за да ги исмеат познатите или да откријат некоја вистина за нив. Неодамна се појави видео во кое една келнерка на ТикТок ги раскажа своите ...

Поради конкурентската апликација на ТикТок: Марк Цукерберг за една недела заработи 5,3 милиони

Фактор - 08.08.2020

Коосновачот на Фејсбук и извршниот директор Марк Цукерберг, во петокот стана најмладиот центибилионер во светот. Неговата нето вредност го премина прагот од 100 милијарди американски долари, по два дена откако Инстаграм го лансираше Reels, ...

Милиони се во прашање: Колку заработуваат и кои се најплатени ТикТокери?

Хаштаг - 08.08.2020

ТикТок стана нова платформа на која многу млади луѓе ја истакнуваат својата креативност и успеваат да се прослават, а со тоа доаѓа и добра сума на пари! Дознајте кои ТикТокери се најплатени на светот и кои цифри се во прашање.