TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поп Ацев прв Македонец што победил на Охридски маратон!

Утрински - 30.08.2015

Успехот го заокружи Стефановски со третото место, Евгениј прв и во вкупниот поредок пред финалето в сабота во Неапол ОХРИД - Евгениј Поп Ацев е првиот македонски победник на Охридскиот пливачки маратон, кој во саботата го имаше своето 29.

Поп Ацев со историска победа на Охридскиот пливачки маратон

Дерби - 29.08.2015

Македонскиот маратонец Евгениј Поп Ацев победи на 29. издание на Охридскиот пливачки маратон кое денеска се одржа на патеката „Климе Савин“ долга 30 километри. Поп Ацев стана првиот Македонец кој стигнал до победата на пливачката рута од Св.Наум до ...

Конечно македонско славје: Евгениј Поп Ацев е победник на 29. Охридски маратон!

Екипа - 29.08.2015

Најдобриот македонски маратонец Евгениј Поп Ацев е победник на годинашното, 29-то издание на Охридскиот пливачки маратон, кој е во рамките на Гран при серијата на ФИНА. Во повеќе од напорна трка, Поп Ацев конечно успеа да го урне проклетството за ...

OХРИДСКИ МАРАТОН: Поп Ацев е првиот македонски освојувач на трката

Телеграф - 29.08.2015

Нашиот маратонец испиша историја како прв домашен освојувач, кој го освои Охридскиот маратон. Томи Стефановски, пак, го освои третото место и овозможи двајца Македонци да се најдат на пиедесталот Македонскиот маратонец Евгениј Поп Ацев е победник на ...

Поп Ацев е првиот Македонец кој го освои Охридскиот маратон

МКД - 29.08.2015

Историски успех на Евгениј Поп Ацев, тој е првиот Македонец кој победил на охридскиот маратон, успехот на нашите маратонци го комплетира Томи Стефановски кој заврши на третата позиција. Евгениј Поп Ацев победи на 29.

Поп Ацев го освои Охрид

Оn.net - 29.08.2015

Македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев е победник на 29. издание на охриднскиот маратон, откако денеска победи во конкуренција на десет пливачи во машка конкуренција. Поп Ацев успеа да стане првиот македонски пливач кој триумфирал на овој маратон, ...

Двајца Македонци на тронот: Поп-Ацев - прв македонски славодобитник на Охридскиот маратон

SportMedia - 29.08.2015

На третото месрто се пласира Томи Стефановски, а Поп-Ацев ја зазеде водечката позиција во генералниот пласман со 38 бода на Гран-при серијата на отворени води на Меѓународната пливачка федерација (ФИНА). Евгениј Поп-Ацев е победник на 29.

Поп Ацев победи во Охрид: Ми се исполни детскиот сон

Макфакс - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев испиша нова страница во историјата на маратонскоот пливање во Македонија, откако победи на 29-то издание на Охридскиот маратон, које претпоследен во Гран при серијата на Светската пливачка федерација (ФИНА) .

Евгени Поп Ацев прв Македонец победник на Охридскиот пливачки маратон

Сител - 29.08.2015

Македонскиот пливач Евгени Поп Ацев е победник на 29.тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Евгени Поп Ацев прв Македонец победник на Охридскиот пливачки маратон. Конечно во 29-тото издание на Охридскиот маратон, Поп Ацев стана првиот ...

Поп Ацев прв македонски победник на Охридскиот пливачки маратон

Вечер Прес - 29.08.2015

Најдобриот македонски пливачки маратонец Евгениј Поп Ацев е победник на 29. издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката долга 30 километри ја мина за време 5:40.00 часа. Тој ја оствари првата победа на еден Македонец на овој маратон, за што ...

Евгениј Поп Ацев e победник на Охридскиот пливачки маратон

Република - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тоа е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Самоиловите порти му го отвораaт патот на Поп-Ацев кон тронот?

SportMedia - 29.08.2015

Со евентуална победа македонскиот пливач сериозно ќе се наметне како кандидат за титулата во Гран-при серијата на ФИНА на отворени води пред последната трка од Капри до Неапол што треба да се одржи наредната сабота Mакедонскиот маратонец Евгениј ...

Евгениј Поп Ацев победник на 29. Охридскиот пливачки маратон

Либертас - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. – Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.

Конечно македонско славје во Охрид: Поп Ацев прв го преплива маратонот!

Тера - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев победи на 29 издание на Охридскиот маратон, во рамките на Гран при серијата на Светската пливачка федерација, ФИНА. Поп Ацев е првиот Македонец кој триумфирал на еден од најпрестижните маратони во Гран при серијата на ФИНА.

Евгениј Поп Ацев победник на Охридскиот пливачки маратон

Идивиди - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тоа е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Се е подготвено за Охридскиот пливачки маратон: Поп Ацев и Стефановски се нашите адути

Екипа - 28.08.2015

Се е подготвено за 29-то издание на Охридскиот пливачки маратон, претпоследен во годинашната Гран при серија на ФИНА, кој утре ќе се одржи во водите на Охридското езеро. Меѓу светската пливачка елита, наши адути ќе бидат Евгениј Поп Ацев и Томи ...

Евгениј Поп-Ацев прв Македонец победник на Охридскиот пливачки маратон

24 Вести - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. - Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.

Евгениј Поп Ацев победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон

Канал5 - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тоа е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Охридскиот пливачки маратон ќе добие нови владетели

Вечер Прес - 28.08.2015

На утрешното, 29 – издание на Охридскиот пливачки маратон, претпоследен од годинешнава Гран при серија на ФИНА, нема да учествуваат минатогодишните победници Белгиецот Брајан Рикеман, и Силвија Рибарова од Чешка.

Македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев победи на Охридскиот маратон

Кирилица - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот на Охридскиот маратон е на „Гран-при“ програмата на трки на ...

Поп Ацев прв Македонец победник на Охридскиот пливачки маратон

Вест - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29. издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија, колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Евгениј Поп Ацев победник на Охридскиот пливачки маратон

Курир - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. - Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.

Евгениј Поп Ацев победник на Охридскиот пливачки маратон

Денешен - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тоа е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Поп Ацев победи на Охридскиот маратон

+инфо - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тоа е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Поп Ацев победи на Охридскиот маратон

Телма - 29.08.2015

Поп Ацев е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот на Охридскиот маратон е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската пливачка федерација.

Поп Ацев победи на Охридскиот маратон

Бриф - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тоа е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската ...

Евгениј Поп Ацев победник на 29. Охридскиот пливачки маратон

Lider - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. – Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.

Евгениј Поп Ацев победи на Охридскиот маратон

Пулс24 - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. - Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.

Евгениј Поп Ацев победник на 29. Охридскиот пливачки маратон

+инфо - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. - Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.

Евгениј Поп Ацев победи на Охридскиот пливачки маратон

Press24 - 29.08.2015

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид во должина од 30 километри ја исплива за 5:39:42 часа. - Ова е еден од најубавите моменти во мојата пливачка кариера.