TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар користи компресивна чизма со НАСА технологија за побрзо да ја санира повредата

SportMedia - 26.11.2022

Нејмар денеска објави слики на кои се гледа состојбата на неговиот десен скочен зглоб, кој го повреди за време на дебито на селекцијата на Светското првенство. Меѓу фотографиите објавени на Инстаграм, се појавува и една на која се гледа специјална ...

Нејмар покажа како изгледа неговиот зглоб 48 часа по мечот со Србија (Фото)

Дерби

Нејмар објави како изгледа неговото стапало: Не ветува дека ќе биде фит за нокаут фазата

Спортклуб

Нејмар објави фотографија од својот отечен зглоб, со јасна порака

Sport M

ФОТО: Нови фотографии од повредата на Нејмар, еве како изгледа неговата нога

Курир

Нејмар: Никогаш никому не сум посакал зло, минав еден од најтешките денови!

Gol.mk

Емотивна порака на Нејмар: Горд сум што сум Бразилец, во животот ништо не добив на тацна

Спортклуб

Спортманија Макфакс Во Центар PressingTV А1 On

„Меси за Аргентинците е Бог, Роналдо за Португалците е крал, а Бразилците сакаат Нејмар нога да скрши!“

СуперСпорт - 26.11.2022

Бразил славеше со 2-0 против Србија и направи чекор кон осминафинале на Мундијалот во Катар, но на следните два меча во групната фаза не може да смета на Нејмар кој се повреди. Нејмар нема да му биде на располагање на селекторот Тите на следните два ...

„Единствената грешка на Немјар е што е роден во Бразил“

TopSport

За Аргентинците Меси е Бог, за Португалците Роналдо е Крал, а Бразилците се молат Нејмар да скрши нога

24Фудбал

„За Аргентинците Меси е Бог, во Португалија Роналдо го сметаат за крал, а Бразилците го навредуваат Нејмар“

Спортски

Рафиња: Бразилците не го заслужуваат Нејмар!

Sport 1

Рафиња бесен на сонародниците: Бразил не го заслужува Нејмар

Дерби

Рафиња бесен на навивачите!

SportMedia

Дерби ММС Zoom Макфакс Точка