TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Името на убиецот меѓу ожалостените на некрологот на Игњат

+инфо - 22.08.2019

Игњат на својот Фејсбук за профилна фотографија ја одбрал таа на која тројцата браќа како мали се прегрнуваат. Дваесетгодишниот Богдан Гајиќ, кој ѕверски го убил својот 24-годишен брат Игњат, злосторството го испланирал до детали, пренесува „ ...

Убиецот од Србија бил мирен и одличен ученик, неговиот брат користел наркотици

+инфо - 21.08.2019

Како што пренесува медиумот, Богдан најверојатно го планирал убиството на својот брат, бидејќи ископал дупка во која имал намера да го закопа. На родителите им кажал дека момчиња го земале Игњат со нив.

Ужасна трагедија во угледно семејство од Шабац - си го усмртил братот, а трупот со количка го носел да го закопа

Press24 - 21.08.2019

Студент на психологија, 20-годишниот Богдан Гајиќ до смрт го претепал постариот брат, 24-годишниот Игњат, а обидот да го прикрие злосторството и да се ослободи од телото го откриле полицајците.