TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетта „бомба“ на Заев: Еве зошто Груевски ги правел изборните драми во Центар

Капитал - 15.03.2015

Во пресрет на собирот што ВМРО-ДПМНЕ го организираше денеска во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, објави нова „бомба“, десетта по ред. На прес-конференцијата Заев пушти шест снимки – прислушувани телефонски ...

Заев: Груевски бил нечесен и користољубив

Р.С.Европа - 15.03.2015

Од десетата т.н. бомба на опозицијата, како што рече претседателот на СДСМ Зоран Заев, ќе станело кристално јасно зошто трескавично и по секоја цена се менувале деталните урбанистички планови во општина Центар Шест телефонски разговори на кои како ...

Трет разговор(Груевски-Јанакиески): Делба на парцела

Фокус - 15.03.2015

Трет разговор од денешната бомба на СДСМ Третиот разговор од десетата бомба на Зора Заев е помеѓу премиерот Никола Груевски и министерот Миле Јанакиески . Тука веќе се зборува дека е направена промена на ГУП-от, за кој зборуваа во првиот разговор.

Заев: Менувале планови за Груевски да купи плацови на Водно!

Deutsche Welle - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ презентираше аудио-снимки, кои според него сведочат за нечесноста и мегаломанските апетити на премиерот, кој наложувал промена на ДУП заради купување свои имоти. „Досега слушнавте дека Никола Груевски бил суров, бил злобен, ...

Десетта „бомба“ на Заев: Општина Центар им била битна за Груевски да купува парцели на Водно

24 Вести - 15.03.2015

Пред почетокот на трибината на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нова т.н. „бомба“, овој пат посветена на случувањата околу деталните урбанистички планови во општина Центар. Заев вели дека од снимките се гледа зошто била целата драма ...

Шести разговор(Груевски-Јанакиески): Ќе изградиме потпорен ѕид и они ќе гледаат во ѕидот

Фокус - 15.03.2015

Шестиот разговор од денешната бомба на СДСМ И шестиот разговор од денешната бомба на СДСМ се води меѓу премиерот Никола Груевски и министерот Миле Јанакиески . Груевски: Што правиш Миле? Јанакиески: Добро, прес ќе имам сега.

Четврти и петти разговор (Груевски-Јанакиески): Договор за одземање на кориснички права

Фокус - 15.03.2015

Четврти и петти разговор од десетата бомба Во четвртиот и петиот разговор кој денес ги одбјави СДСМ, повторно за парцели и градби, зборуваат премиерот Никола Груевски и министерот Миле Јанакиески .

СДСМ бомба 10 : урбанистички планови

Телма - 15.03.2015

Половина час пред одржувањето на митингот на ВМРО ДПМНЕ лидерот на СДСМ Зоран Заев ја објави десеттата бомба на која презентираше снимки во врска со Деталните Урбанистички планови во Општина Центар и драмата околу Претседателот на Советот на Центар ...

(АУДИО) Груевски начекал парцели за „џабалак“

Бриф - 15.03.2015

Секоја прес конференција досега од проектот Вистината за Македонија откри по едно лице на Никола Груевски, што тој со сите сили се обидувал да го држи покриено пред јавноста, истакна денеска Зоран Заев, претседателот на СДСМ.

(ВИДЕО) Груевски: Не прифаќаме преодна влада, ниту смена на обвинителот

А1 On - 15.03.2015

Во услови кога сме под сериозен напад ние работиме, а СДСМ се обидува да не претстави како злобни и како некое зло-ама зло што работи по 15 часа на ден да помогне на секој што може. -Како може креирани телефонски мубати вадени од контекст да ...

Прв разговор (Груевски-Јанакиески): Се договара менување на ГУП и ДУП за земјиште

Фокус - 15.03.2015

Првиот разговор од бомбата кој денеска ја објави Зоран Заев Во првиот телефонски разговор што денеска го објави лиредот на СДСМ, Зоран Заев , премиерот Никола Груевски и министерот Миле Јанакиески зборуваат за некое купување на земјиште, за кое мора ...

АУДИО : СДСМ - Груевски манипулирал со имоти

Р.С.Европа - 15.03.2015

Груевски имал линкови со фирми од Белизе и Лугано, се возел со комбе низ населби за да гледа имоти, дели парцели, крева потпорни ѕидови на парцели за да не ги гледа никој, се со цел лични интереси, рече лидерот на СДСМ, Заев.

Заев: Еве како „чесниот“ Никола Груевски им удри мерак и ги доби локациите на Водно

+инфо - 15.03.2015

На денешното 10-продолжение на „бомбите“, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, п резентираше снимки од прислушкувани разговори и документи, кои ја разоткриваат вистината зад скандалите со Општина Центар и менувањето на ДУП-овите на Водно.

Заев - само оставки и преодна влада се излез од политичката криза

Р.С.Европа - 15.03.2015

Никола Груевски се крсти во чесноста, а кога веќе денеска ги собра насила за да се правда со неговата наводна чесност, треба да им каже на луѓето зошто зборува во шифри ако не се прислушува во државата, каков премиер е тој кога мора да зборува во ...

Заев: Општина Центар им била битна за Груевски да може да си купува парцели на Водно (ВИДЕО)

МКД - 15.03.2015

Од денешните снимки се гледа дека и Никола Груевски, иако сака да се претставува како чесен и принципиелен, всушност е алчен и користољубив политичар, изјави Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната конференција за медиуми, на која беа ...

Заев - Груевски менувал урбанистички планови во Центар

Р.С.Европа - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска објави телефонски разговори во кои според него се слуша гласот на премиерот Никола Груевски и на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со кој договара промена на урбанистички планови во ...

Заев: Груевски удрил мерак и дошол до плацеви од 5 милиони евра

Локално - 15.03.2015

Бил суров, злобен, непресметлив, прислушувал илјадници. Како овој човек бил нечесен, колку бил користољибив, што правел кога биле во прашање неговите интереси? Сега ќе стане јасно зошто се менувале плановите за Центар, по чиј налог и кој имал ...

(ИНТЕГРАЛНО) Бомба 10: Драмата Шиповиќ, менување на ДУП-ови, фирми од Белизе

Нова ТВ - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција презентираше снимки од кои, како што рече, јавноста треба да сфати зошто се случуваше драмата околу претседателот на Советот на Центар Мирослав Шиповиќ и зошто Мијалков и Груевски правеле сѐ ...

Матно: Заев објави монтирани конструирани разговори за Груевски

Вечер Прес - 15.03.2015

Заев нагласи дека премиерот говорел во „шифри". Всушност, нема говорење во шифри. „Разговорите", односно монтираните материјали добиени од странски служби што ги емитуваше денеска се неразбирливи бидејќи се извадени од контекст, исечени и ...

Заев: Груевски алчно и нечесно присвојувал парцели!

Фокус - 15.03.2015

Во моментот Заев ја објавува десетата бомба Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , во моментот од седиштето на партијата ја објавува десетата бомба. Тој истакна дека граѓаните ќе слушнат за нечесноста и алчноста на Груевски за купување на градежни парцели.

ВИДЕО Заев: Груевски го купи Водно и затоа правеа чуда околу Шиповиќ

+инфо - 15.03.2015

Никола Груевски бил суров, бил злобен, прислушкувал илјадници разговори... А денеска ќе видите во што се вовлекувал лично тој кога биле во прашање неговите интереси. Денеска ќе дознаете зошто трескавично се менуваа урбанистичките планови во Центар.

Заев: Зошто Груевски зборува во шифри ако не се прислушкува?

+инфо - 15.03.2015

Тој кој го тераше членството да се тепа за Црква, а тие ја кршеа Општина Центар поради неговите интереси, треба да каже со каков имот се стекнал... Никола Груевски кога веќе денеска ги собра насила и членството и администрацијата за да ја докаже ...

Заев призна дека материјалите се од странски служби

Нетпрес - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев повторно самиот се заплетка во сопствените лаги и си даде уште еден автогол. Од денешната прес- конференција на Заев повторно се докажа дека Груевски воопшто не прислушувал, а дека лидерот на СДСМ материјалите ги добил од ...

(Бомба 10) Заев: Груевски е алчен и користољубив политичар

еМагазин - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција презентира нови снимки од кои, како што рече, јавноста треба да сфати зошто се случуваше драмата околу претседателот на Советот на Центар Мирослав Шиповиќ и зошто Мијалков и Груевски правеле ...

Заев: Ако Груевски не прислушувал, зошто зборува во шифри?

А1 On - 15.03.2015

На прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека Никола Груевски наложил промена на ДУП-те во Центар, дека го терал членството да се тепа наводно за одбрана на црква, а всушност, посочи, се тепал за свој имот.

Заев: Зошто Груевски зборува во шифри, ако не се прислушувало?

Фактор - 15.03.2015

-Никола Груевски кога веќе денеска ги собра насила и членството и администрацијата за да ја докаже својата чесност, треба да им каже зошто зборува во шифри, ако не се прислушкува во државата.Чесен човек ќе кажеше дека тој и братучед му Мијалков ...

(АУДИО) Груевски менува Урбанистички планови за лични интереси

Бриф - 15.03.2015

Во десетата бомба која ја презентираше лидерот на СДСМ, Зоран Заев се презентираа снимени разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески во кои станува збор за менување на Детални урбанистички планови за ...

ЗОРАН ЗАЕВ: Груевски станува сопственик на парцели на Водно!

Фактор - 15.03.2015

Груевски бил злобен, учествувал во изборни фалсификати, денес ќе видите колку бил користољубив, кога биле во прашање неговите интереси, изјави Заев на денешната прес конференција „Ќе стане јасно зошто се менуваат ДУП овите во Центар и кој имал ...

Во живо бомба број 10: Груевски купува големи имоти во Скопје и на Водно за џабе

Кирилица - 15.03.2015

Во моментов се одвива конференција за медиуми на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објавува информации од т.н. десетта бомба за криминалите на власта на ВМРО-ДПМНЕ. Заев конференција ја започна со презентирање на имотни листови и урбанистички ...

Груевски: Не прифаќаме преодна влада, ниту смена на обвинителот

Локално - 15.03.2015

Во услови кога сме под сериозен напад ние работиме, а СДСМ се обидува да не претстави како злобни и како некое зло-ама зло што работи по 15 часа на ден да помогне на секој што може. -Како може креирани телефонски мубати вадени од контекст да ...

(ВИДЕО) Заев: Не четири станови и плац, 11.000 метри квадратни за „чесниот“ Никола Груевски

А1 On - 15.03.2015

Секоја прес конференција досега од проектот Вистината за Македонија откри по едно лице на Никола Груевски, што тој со сите сили се обидувал да го држи покриено пред јавноста. Бил суров, бил злобен, бил непресметлив, учествувал во изборни ...

Заев : Само оставки и преодна влада се излез од политичката криза

Локално - 15.03.2015

Никола Груевски се крсти во чесноста, а кога веќе денеска ги собра насила за да се правда со неговата наводна чесност, треба да им каже на луѓето зошто зборува во шифри ако не се прислушува во државата, каков премиер е тој кога мора да зборува во ...

Заев: Општина Центар им била битна за Груевски да може да си купува парцели на Водно

Тера - 15.03.2015

Од денешните снимки се гледа дека и Никола Груевски, иако сака да се претставува како чесен и принципиелен, всушност е алчен и користољубив политичар, изјави Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната конференција за медиуми, на која беа ...

(АУДИО) Заев: Не се само становите, Груевски дошол до локација вредна 5 милиони евра

Бриф - 15.03.2015

Бил суров, злобен, непресметлив, прислушувал илјадници. Како овој човек бил нечесен, колку бил користољубив, што правел кога биле во прашање неговите интереси? Сега ќе стане јасно зошто се менувале плановите за Центар, по чиј налог и кој имал ...

Заев за Бомба 10: Драмата Шиповиќ, менување на ДУП-ови, фирми од Белизе

МК News - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција најави дека ќе презентира снимки од кои, како што рече, јавноста треба да сфати зошто се случуваше драмата околу претседателот на Советот на Центар Мирослав Шиповиќ и зошто Мијалков и ...

(ВИДЕО)10-тата “бомба” на Заев: Слушнете ја алчноста на Груевски во илјадници метри квадратни

Локално - 15.03.2015

Првиот опозиционер Заев, ја објави десетата бомба. Според него снимките биле доказ за нечесноста и алчноста на Груевски за купување на градежни парцели. Никола Груевски бил суров, бил злобен, прислушкувал илјадници разговори.

Заев: Груевски зборувал во шифри зошто знаел дека се прислушува

Фокус - 15.03.2015

Зоран Заев на денешната шпрес конференција истакна дека премиерот Никола Груевски терал членството да се тепа за Црква, а тие ја кршеле… Зоран Заев на денешната шпрес конференција истакна дека премиерот Никола Груевск и терал членството да се тепа ...

Заев призна дека не прислушкувал Груевски

Вечер Прес - 15.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев повторно самиот се заплетка во сопствените лаги и си даде уште еден автогол. Од денешната прес- конференција на Заев повторно се докажа дека Груевски воопшто не прислушувал, а дека лидерот на СДСМ материјалите ги добил од ...

Заев: Ако Груевски не прислушувал, зошто зборува во шифри?

Локално - 15.03.2015

На прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека Никола Груевски наложил промена на ДУП-те во Центар, дека го терал членството да се тепа наводно за одбрана на црква, а всушност, посочи, се тепал за свој имот.

Ноје Цирхер Цајтунг: Груевски сега игра на сѐ или ништо

А1 On - 13.03.2015

„Мочуриште од уцени, злоупотреба на моќта и корупција“, со овие зборови известувачот на швајцарскиот весник „Ноје Цирхер Цајтунг“ ја опишува состојбата во Македонија по откривањето на скандалот со прислушувањето, објави Дојче веле .

(ВИДЕО) Бомба бр.10 – Заев: Слушнете ја алчноста на Груевски за купување огромни парцели вредни 5 милиони евра!

Либертас - 15.03.2015

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Секоја прес конференција досега од проектот Вистината за Македонија откри по едно лице на Никола Груевски, што тој со сите сили се ...

Заев: Оставки и преодна влада за излез од политичката криза

Алсат-М - 15.03.2015

Никола Груевски се крсти во чесноста, а кога веќе денеска ги собра насила за да се правда со неговата наводна чесност, треба да им каже на луѓето зошто зборува во шифри ако не се прислушува во државата, каков премиер е тој кога мора да зборува во ...