TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардаровиот талент Мишевски и официјално го засили француски Гренобл

Sport 1 - 14.08.2019

Младиот македонски ракометар Марко Мишевски, кој летово си замина од европскиот првак Вардар поради малата минутажа ќе игра во француската Лига 1, откако денеска Гренобл го промовираше за свое ново засилување.

Прв интернационален предизвик: Мишевски потпиша за Гренобл!

Gol.mk - 14.08.2019

Младиот македонски ракометар, Марко Мишевски, и официјално ги напушти редовите на европскиот шампион Вардар, и за првпат во својата кариера ќе заигра во странство. Во потрага по поголема минутажа, талентираниот лев бек не замина на подготовки со ...

Вардар го замени за второлигаш од Франција

Спортклуб - 14.08.2019

Еден од ракометарите кои што го напуштија Вардар по крајот на минатата сезона, Марко Мишевски пронајде нов клупски ангажман. Актуелниот европски првак го замени со тимот на Гребобл кој игра во Втората лига на Франција со што ова е му биде прв ...