TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сирија: За пет дена се иселија нови 38 илјади луѓе од северозападниот дел на земјата

Слободен Печат - 24.01.2020

Областа е речиси секој ден цел на воздушните напади на сириските сили и нивните руски сојузници. Повеќе од 38.000 луѓе ги напуштија своите домови за пет дена во северозападна Сирија, соопштија денеска ОН.

Убиени се 40 војници во милитантски напад во Сирија

Слободен Печат - 23.01.2020

Русија, која им помага на силите на сирискиот претседател Башар ал Асад, соопшти дека владините сили убиле околу 50, а повредени се најмалку 90 милитанти. Стотина сириски милитанти извршија напади врз владини сили во неколку делови на сириската ...

Повеќе од 600 милитанти ги нападнаа сириските сили во Идлиб

Макфакс - 23.01.2020

Стотици милитанти се обиделе да ги пробијат линиите на сириската армија, губејќи десетици животи во процесот и предизвикувајќи голем број жртви меѓу владините трупи кои на крајот морале да се повлечат, пренесува РТ.

ЕУ до Башар Ал Асад: Неприфатливо е таргетирањето цивили

Сител - 23.01.2020

Европската Унија ги осуди новите воени напади на режимот на Башар Ал Асад врз градот Идлиб во кои загинаа 35 лица во последните неколку дена, меѓу нив цивили, вклучително и деца. -Обновената офанзива во Идлиб, вклучително и повторните воздушни ...

ЕУ до Башар Ал Асад: Неприфатливо е таргетирањето цивили

24Инфо - 23.01.2020

Европската Унија ги осуди новите воени напади на режимот на Башар Ал Асад врз градот Идлиб во кои загинаа 35 лица во последните неколку дена, меѓу нив цивили, вклучително и деца. -Обновената офанзива во Идлиб, вклучително и повторните воздушни ...

ЕУ со осуда за нападите врз цивлни цели во Сирија

Слободен Печат - 23.01.2020

Обновената офанзива во Идлиб, вклучително и повторните воздушни напади и бомбардирања кои таргетираат цивили, се неприфатливи и мораат да престанат. ЕУ ќе ги задржи санкциите врз режимот на Асад сѐ додека траат овие брутални напади, порача денеска ...

ЕУ до Башар Ал Асад: Неприфатливо е таргетирањето цивили

А1 On - 23.01.2020

Европската Унија ги осуди новите воени напади на режимот на Башар Ал Асад врз градот Идлиб во кои загинаа 35 лица во последните неколку дена, меѓу нив цивили, вклучително и деца. -Обновената офанзива во Идлиб, вклучително и повторните воздушни ...

ЕУ до Башар Ал Асад: Неприфатливо е таргетирањето цивили

Опсервер - 23.01.2020

– Европската Унија ги осуди новите воени напади на режимот на Башар Ал Асад врз градот Идлиб во кои загинаа 35 лица во последните неколку дена, меѓу нив цивили, вклучително и деца. -Обновената офанзива во Идлиб, вклучително и повторните воздушни ...

Повеќе од 600 милитанти ги нападнаа сириските сили во Идлиб

Точка - 23.01.2020

Стотици милитанти се обиделе да ги пробијат линиите на сириската армија, губејќи десетици животи во процесот и предизвикувајќи голем број жртви меѓу владините трупи кои на крајот морале да се повлечат, пренесува РТ.

ЕУ до Башар Ал Асад: Неприфатливо е таргетирањето цивили

MakPress - 23.01.2020

Европската Унија ги осуди новите воени напади на режимот на Башар Ал Асад врз градот Идлиб во кои загинаа 35 лица во последните неколку дена, меѓу нив цивили, вклучително и деца. -Обновената офанзива во Идлиб, вклучително и повторните воздушни ...

Повеќе од 600 милитанти ги нападнаа сириските сили во Идлиб

24Инфо - 23.01.2020

Стотици милитанти се обиделе да ги пробијат линиите на сириската армија, губејќи десетици животи во процесот и предизвикувајќи голем број жртви меѓу владините трупи кои на крајот морале да се повлечат, пренесува РТ.

Нападнати сириските сили во Идлиб

Н.Македонија - 23.01.2020

Стотици милитанти се обиделе да ги пробијат линиите на сириската армија, губејќи десетици животи во процесот и предизвикувајќи голем број жртви меѓу владините трупи кои на крајот морале да се повлечат, пренесува РТ.

Сирија: Милитанти нападнаа владини сили, загинаа 40 војници

24Инфо - 23.01.2020

– Стотина сириски милитанти извршија напади врз владини сили во неколку делови на сириската провинција Идлиб, при што се убиени околу 40 војници, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Сирија: Милитанти нападнаа владини сили, загинаа 40 војници

Опсервер - 23.01.2020

Стотина сириски милитанти извршија напади врз владини сили во неколку делови на сириската провинција Идлиб, при што се убиени околу 40 војници, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Сирија: Милитанти нападнаа владини сили, загинаа 40 војници

Нетпрес - 23.01.2020

Стотина сириски милитанти извршија напади врз владини сили во неколку делови на сириската провинција Идлиб, при што се убиени околу 40 војници, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Сирија: Милитанти нападнаа владини сили, загинаа 40 војници

MakPress - 23.01.2020

Стотина сириски милитанти извршија напади врз владини сили во неколку делови на сириската провинција Идлиб, при што се убиени околу 40 војници, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

За пет дена нови 38.000 раселени во Сирија

А1 On - 24.01.2020

Според Обединетите Нации повеќе од 38.000 луѓе ги напуштија своите домови за пет дена во северозападна Сирија. Областа е речиси секој ден цел на воздушните напади на сириските сили и нивните руски сојузници.

За пет дена нови 38.000 раселени на северозапад во Сирија

Вечер Прес - 24.01.2020

Повеќе од 38.000 луѓе ги напуштија своите домови за пет дена во северозападна Сирија, соопштија денеска ОН. Областа е речиси секој ден цел на воздушните напади на сириските сили и нивните руски сојузници.

За пет дена нови 38.000 раселени на северозапад во Сирија

24Инфо - 24.01.2020

– Повеќе од 38.000 луѓе ги напуштија своите домови за пет дена во северозападна Сирија, соопштија денеска ОН. Областа е речиси секој ден цел на воздушните напади на сириските сили и нивните руски сојузници.

За пет дена нови 38.000 раселени на северозапад во Сирија

Опсервер - 24.01.2020

Повеќе од 38.000 луѓе ги напуштија своите домови за пет дена во северозападна Сирија, соопштија денеска ОН. Областа е речиси секој ден цел на воздушните напади на сириските сили и нивните руски сојузници.

За пет дена нови 38.000 раселени на северозапад во Сирија

MakPress - 24.01.2020

Повеќе од 38.000 луѓе ги напуштија своите домови за пет дена во северозападна Сирија, соопштија денеска ОН. Областа е речиси секој ден цел на воздушните напади на сириските сили и нивните руски сојузници.