TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кил дома игра слабо, ама „растура“ во ЛШ -вторпат го победи ПСЖ

24 Ракомет - 30.11.2023

За разлика од домашното првенство во Германија каде не му оди баш најдобро, поранешниот повеќекратен европски првак Кил сосема добро игра во групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите каде по 9 коло е нов лидер.

Барселона во последната минута го освои Веспрем, Кил заслужено триумфира со ПСЖ

Gol.mk - 30.11.2023

Веспрем ја пречека Барселона во дербито на деветтото коло во групата Б, а како поуспешен излезе шпанскиот тим, кој славеше со конечен резултат 30-31. Гостите имаа предност на паузата (15-17), а во вториот дел публиката беше сведок на голема драма.

Барселона ја доби големата дерби-пресметка со Веспрем, Кил подобар од ПСЖ

Екипа - 30.11.2023

Ракометарите на Барселона ја добија големата дерби пресметка против Веспрем со 30-31 во 9. коло од Групата Б во Лигата на шампионите. Во „трилерот“ во Веспрем, на крај каталонскиот тим со гол во последните секунди дојде до победата иако и Унгарците ...

Барса му се реваншираше на Веспрем, Кил ја продолжи агонијата на ПСЖ

SportSport - 30.11.2023

Во еден од супер-дерби дуелите во 9. коло од Лигата на шампионите, Барселона успеа да слави на гостувањето кај Т. Веспрем со 31:30, откако решавачкиот погодок во самата завршница на мечот беше дело на Дика Мем.

Барселона му сервираше слатка одмаза на Веспрем

24 Ракомет - 30.11.2023

Екипите на Барселона и Веспрем одиграа неизвесен дуел во рамки од 9. коло во групата Б, а бодовите ги освои каталонскиот гигант, откако со голот на Дика Мем победи со 31:30. На првиот натпревар во оваа сезона триумфираше Веспрем со пет гола разлика, ...

Загреб славеше над Пик Сегед, Порто поразен во Данска

SportSport - 29.11.2023

Хрватскиот шампион Загреб ги сочува шансите за место во осминафиналето во Лигата на шампионите со денешната победа над унгарскиот вицешампион Пик Сегед со 30-25. Тоа е мечот кој го судеа македонските судии Начевски и Николов, а кај Загреб, кој ја ...

Важен триумф на Загреб над ПИК Сегед, Алборг убедлив на гости кај Колштад

Gol.mk - 29.11.2023

Ракометарите на Загреб се радуваа на домашниот натпревар од деветтото коло во Лигата на шампионите против ПИК Сегед со 30-25. За хрватскиот тим ова е трета победа во групата на Еурофарм Пелистер , со што полноправно се вклучи во трката за пласман во ...

Алборг го прегази Колштад во скандинавското дерби, ППД Загреб подобар од Пик Сегед

Екипа - 29.11.2023

Ракометарите на Алборг го одиграа можеби најдобриот натпревар сезонава во Лигата на шампионите, откако вечерва во скандинавското дерби славеа на гостувањето кај Колштад со 18-29. Гостите уште во првото полувреме покажаа менталитет, па на пауза ...

Чупиќ и Дибиров го решија Пик Сегед: Загреб остана во игра за осминафинале во ЛШ

Sport 1 - 29.11.2023

Хрватскиот ракометен гигант Загреб славеше на домашен терен со 30-25 и остана во игра за пласман во осминафинале на Лигата на шампиони (ЛШ). Пик Сегед тргна со серија од 4-1, но набрзо Загреб ја презема контролата врз натпреварот и замина на паузата ...

Загреб го суреди ПИК Сегед и ја продолжи трката за осминафинале!

24 Ракомет - 29.11.2023

Хрватскиот шампион Загреб ги задржа шансите за пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите, откако на домашен терен го совлада унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед со 30-25. Mечот што го судеа македонските арбитри Начевски и Николов, беше решен уште ...