TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кортни Кардашијан се вери на спектакуларен начин со рокерот Тревис Баркер (ВИДЕО)

Канал5 - 18.10.2021

Рок sвездата Тревис Баркер одлучил да ја запроси својата девојка, познатата старлета Кортни Кардашијан. Се се случило на плажа во хотелот во Монтесито, Калифорнија, и судејќи според фотографиите, се` било многу романтично.

ФОТО+ВИДЕО | Кортни Кардашијан се сврши со тапанарот, ќе паднете во несвест кога ќе го видите огромниот дијамант

Слободен Печат - 18.10.2021

По долгата и бурна врска со Скот Дисик (38) со кого има и три деца, 42-годишната ријалити ѕвезда Кортни Кардашијан за првпат се сврши, и тоа со тапанарот Тревис Баркер (45) со кого е во љубовна врска неколку месеци.

Се вери Кортни Кардашијан: Огромен дијамантски прстен, илјадници црвени рози и свеќи на плажа (ФОТО)

Женски магазин - 18.10.2021

Врската помеѓу Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, тапанарот на групата „Blink 182“, се официјализираше во февруари годинава, а музичарот сега ја запроси, една од најпопуларните сестри во светот.

Причина за славење во семејството Кардашијан: Додека Ким се разведува, а нејзината сестра само што се вери

Хаштаг - 18.10.2021

Прстенот е прекрасен! Двојката која уште откако почна да се состанува на никој не му беше споива, бидејќи уште сите се прашуваат како Кортни Кардашијан и тапанарот Тревир Баркер се најдоа на иста страница? Но, тие навистина успеаја во тоа, бидејќи ...

Тревис ја вери Кортни Кардашијан по неколку месеци врска

Локално - 18.10.2021

По долга и бурна врска со Скот Дисик (38), со кого има три деца, 42-годишната старлета Кортни Кардашијан за прв пат се вери со тапанарот Тревис Баркер (45), со кого беше во љубовна афера неколку месеци.

Тревис ја запроси Кортни Кардашијан со огромен дијамантски прстен по неполна година врска – на плажа, со куп рози

Црнобело - 18.10.2021

По помалку од една година заедно, Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се верија. Тапанарот организирал романтично запросување на плажа во Калифорнија, а ја побарал раката на Кортни со голем дијамантски прстен.

Романтично запросување на плажа: Кортни Кардашијан се сврши со тапанарот по неполна година врска

Вистина.мк - 18.10.2021

За врската на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, тапанарот на групата „Blink 182“ се дозна во февруари оваа година, а сега музичарот ја запроси Кортни. Тапанарот Баркер клекнал пред хотелот „Роузвуд Мирамар бич“ опкружен со рози и свеќи, со што ја ...

Откако е во врска со рокер нејзините модни избори се предмет на ИСМЕВАЊЕ – Кортни Кардашијан како бунтовна тинејџерка

4NEWS - 17.10.2021

Реалити ѕвездата и претприемач Кортни Кардашијан продолжува да ја заинтригира јавноста со својот необичен моден избор и однесување откако се забавува со контроверзниот рокер Тревис Бејкер.