TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црногорец, член на екипажот на крузерот, заразен со Ковид-19

+инфо - 21.02.2020

Последните патници од крузерот „Дајмонд Принцес“, чии наоди на тестовите биле негативни, денеска го напуштаат тој брод, откако беше прогласен крај на карантинот воведен на 3 февруари. Црногорски државјанин, член на екипажот на „Дајмонд принцес“ ...

Потврден прв случај на коронавирус во Израел

Канал5 - 21.02.2020

Оден од патниците кој во Израел стигнал од патничкиот број „Дајмонд принцес“ има коронавирус, соопштија денес израелските власти. Тоа е прв случај на коронавирус во Израел. Медицинскиот центар Шеба наведува дека тоа лице се лечи во карантин.

Еден од патниците на „Дајмонд принцес“ кој пристигна во Израел има коронавирус

Слободен Печат - 21.02.2020

Еден од патниците кој во Израел пристигна од крузерот „Дајмонд принцес“ има коронавирус, соопштија денес израелските власти. Ова е прв случај на вирусот во Израел. Медицинскиот центар Шеба наведе дека заболениот човек се лекува и е во карантин.

Македонскиот државјанин хоспитализиран со коронавирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

А1 On - 21.02.2020

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена состојба. По тринеделниот третман тој ќе биде пуштен, истакна денеска епидемиологот Жарко ...

Црногорец заразен со коронавирус: Бил член на екипажот на крузерот кој беше во карантин во Јапонија

Точка - 21.02.2020

Црногорски државјанин, член на екипажот на крузерот „Diamond princess“, е заразен со коронавирус, покажале тестовите. Тој денеска нема да може да биде пренесен со италијанскиот специјален лет со кој во 14 часот бил евакуиран српски државјанин - член ...

Екипажот на крузерот, на кој има и тројца Македонци, допрва оди во карантин (видео)

Канал5 - 21.02.2020

Карантинот поради коронавирусот завршува за патниците на крузерот „ Diamond Princess“ закотвен во Јокохама, но за повеќе од 1.000 членови на екипажот, меѓу кои и тројца Македонци, ќе започне кога последниот патник ќе го напушти бродот.

Црногорец на крузерот „Дајмонд принцес“ заразен со коронавирусот

Слободен Печат - 21.02.2020

Денес од бродот „Дајмонд принцес“ ќе се симнат и последните патниции чии резултати од тестирањата за коронавирусот се негативни, бидејќи заврши карантинот кој траеше од 3 февруари. Државјанин на Црна Гора, кој е член на екипажот на крузерот „Дајмонд ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

Курир - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

Починаа две лица на крузерот во карантин поради коронавирус - 29 лица се во критична состојба

Press24 - 20.02.2020

Двајца патници од бродот Дајмонд принцес усидрен во Јапонија, починале од коронавирус, додека 39 се во критична состојба. На бродот во моментов има 620 патници заразени со коронавирус, пренесува Ројтерс.

Први смртни случаи од коронавирус на крузерот „Дајмонд принцес“

Локално - 20.02.2020

Од коронавирусот, досега починале 2.126 лица, а 75.600 се заразени. Во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, каде за прв пат се појави вирусот, се разболеа уште 349 лица, што е најмал број во еден ден.

ЕУ испраќа авион по своите граѓани од крузерот „Дајмонд Принцес“

Опсервер - 20.02.2020

Италијански авион вечерва ќе тргне по државјаните на ЕУ, кои веќе две недели се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес“, закотвен во јапонскиот град Јокохама. Европската комисија соопшти дека враќањето на граѓаните на ЕУ од крузерот е обезбедено ...

Од коронавирусот досега починаа 2.126 лица, a заразени се 75.600

Слободен Печат - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Заврши карантинот на крузерот, кај еден македонски државјанин потврден корона вирус

Скопје инфо - 20.02.2020

Тројцата македонски државјани, дел од персоналот на бродот закотвен во Јокохама засега остануваат во Јапонија иако заврши двонеделниот канантин поради заболени од коронавирус. Од МНР информираат дека на заболениот Македонец кој е на лекување во ...

Коронавирусот продолжува да носи жртви: Починаа вкупно 2.126 лица, заразени 75.600

Точка - 20.02.2020

Од коронавирусот досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеј во која за првпат се појави вирусот, заболеле уште 349 лица, што е најмал број на заболени во текот на еден ден.

Први жртви на коронавирусот на бродот кој беше во карантин во Јапонија

MTM - 20.02.2020

Потврдени се првите жртви на коронавирусот во луксузниот брос на Дијамант принцез кој е во карантин во јапонското пристаниште Јокохама. Медиумите објавија дека две лица заразени со опасниот вирус починале во болница, од кои едниот е 80-годишен маж.

Досега 2.126 починати лица од коронавирусот

Курир - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Од коронавирус досега се починати 2.126 лица, се намалува бројот на заразени

Опсервер - 20.02.2020

– Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Се намалува бројот на заразени од коронавирусот во Кина

+инфо - 20.02.2020

На крузерот „Дајмонд принцес“, кој е закотвен во Јапонија, двајца патници починаа од ковид-19. Станува збор за лица на возраст од околу 80 години, но не е соопштен нивниот идентитет. Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во ...

Од коронавирус досега починаa 2.126 лица

24 Вести - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Ковид-19: Бројот на заразени во Кина се намалува

360 степени - 20.02.2020

Бројот на починати од коронавирусот достигна 2.126 лица, додека на заразени 75.600 лица. Бројот на оние кои се опоравиле од вирусот е 16 000 лица. Во последните 24 часа регистрирани се 114 смртни случаи и нови 349 заболени, што е најмал број во ...

Ковид-19: 2.126 лица починаа, бројот на заразени се намалува

Денар - 20.02.2020

Од коронавирусот (ковид-19) досега починале 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, каде за прв пат се појави вирусот, се разболеле уште 349 лица, што е најмал број во текот на еден ден.

Досега 2.126 починати лица од коронавирусот

Скопје инфо - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Од коронавирус досега се починати 2.126 лица, се намалува бројот на заразени

ТВ21 - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Корона-вирусот досега однесе 2.126 лица, опаѓа бројот на нови заразени

Нова ТВ - 20.02.2020

Корона-вирусот што се појави во Кина кон крајот на минатата година досега однесе 2.126 лица, заразени се вкупно 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, жариште на болеста, се регистрирани нови 349 луѓе што е најмал број во ...

Од коронавирус досега се починати 2.126 лица, се намалува бројот на заразени

А1 On - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Од коронавирус досега се починати 2.126 лица, се намалува бројот на заразени

iPortal - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Од коронавирус досега се починати 2.126 лица, се намалува бројот на заразени

MakPress - 20.02.2020

Од коронавирус досега починаа 2.126 лица, заразени се 75.600, а во последните 24 часа во кинеската провинција Хубеи, во која првпат се појави вирусот, заболени се уште 349 луѓе, што е најмал број во текот на еден ден.

Починаа две лица на крузерот поради коронавирус, 29 лица се во критична состојба

Република - 20.02.2020

Двајца патници од бродот Дајмонд принцес усидрен во Јапонија, починале од коронавирус, додека 39 се во критична состојба. На бродот во моментов има 620 патници заразени со коронавирус, пренесува Ројтерс.

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

А1 On - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

+инфо - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Дајмонд Принцес

24Инфо - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Дајмонд Принцес има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

Опсервер - 20.02.2020

– Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

На крузерот „Дајмонд принцес“ има и Словенци заразени од коронавирусот

Слободен Печат - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот „Дајмонд принцес“ има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

Либертас - 20.02.2020

– Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

MakPress - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

Сител - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

И Словенци меѓу заразените со коронавирус на крузерот Принцес Дајмонд

Press24 - 20.02.2020

Министерството за надворешни работи на Словенија потврди дека меѓу заразените патници со коронавирусот на крузерот Принцес Дајмонд има и словенечки државјани. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, од шестте Словенци кои беа на бродот, двајца ...

Нашиот државјанин хоспитализиран со коронавирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

+инфо - 21.02.2020

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена состојба. По тринеделниот третман тој ќе биде пуштен, истакна денеска епидемиологот Жарко ...

Македонецот кој е хоспитализиран со коронавирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

Слободен Печат - 21.02.2020

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена состојба. По тринеделниот третман тој ќе биде пуштен, истакна денеска епидемиологот Жарко ...

Нашиот државјанин хоспитализиран со корона вирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

Фокус - 21.02.2020

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена состојба. По тринеделниот третман тој ќе биде пуштен, истакна денеска епидемиологот Жарко ...

Македонецот хоспитализиран со коронавирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

24Инфо - 21.02.2020

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена состојба. По тринеделниот третман тој ќе биде пуштен, истакна денеска епидемиологот Жарко ...

Нашиот државјанин хоспитализиран со коронавирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

Канал5 - 21.02.2020

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравствена состојба. По тринеделниот третман тој ќе биде пуштен, истакна денеска епидемиологот Жарко ...