TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Астро ќоше: Како реагираат хороскопските знаци кога ќе им кажат „Те мразам“?

Црнобело - 30.06.2020

Какви се хороскопските знаци кога некој испраќа отровни стрели кон нив? Кои не се оптоваруваат и велат „Тоа е животот“, а кои се бесни и врескаат „И јас те мразам ...

Како изгледа листата на богатите според хороскопскиот знак

Lady - 30.06.2020

Претставниците на Хороскопски знак Близнаци преовладуваат во листата на најбогатите луѓе во Велика Британија, додека родените во знакот на Шкорпија се на дното на листата, објави весникот Daily Mail.

6 хороскопски знаци кои најлесно ќе ви го скршат срцето

Локално - 29.06.2020

Љубовта вклучува многу од она што се случува на прва. Сите со нетрпение го чекаме првиот бакнеж, но ако би можеле да избегнете одреден хороскопски знак што може да ви го скрши срцето, зарем би? Можеби се согласувате со некого затоа што ви се слични ...

Пред нив паѓаат сите пречки: Ова се 4. најмоќни знаци на зодијакот!

Екран - 29.06.2020

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие 4. знаци се навистина посебни, нивното друго име е моќ … Овен, Скорпија, Рак и Лав се четирите најмоќни знаци на ...

Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Кајгана - 29.06.2020

Некои хороскопски знаци сакаат дополнителна возбуда, особено во креветот. Кога станува збор за нивните партнери, тие квалитетот го бараат во квантитетот. Овие хороскопски знаци секогаш се желни за нови авантури и се големи љубители на сексот. 1.

Постојано бараат нова забава: Ова се четирите најпромискуитетните знаци во зодијакот

Попара - 29.06.2020

Некои знакови сакаар додатно да го зачинат животот, посебно во соба. Кога се во прашање нивните партнери. Тие бараат квалитет во квантитетот. Тоа не ги прави прељубници, туку големи љубители на сексот.

Врели и незаситни: Ова се најпромискуитетните знаци во Зодијакот

Точка - 29.06.2020

Некои од знаците во зодијакот сакаат дополнително да го ''зачинат'' животот - особено во спалната соба. Близнаци Познати по својата дволичност, Близнаците сакаат да имаат опции - со сите во својот живот.

Доаѓа убава недела за 3 хороскопски знаци

Скопје инфо - 29.06.2020

Секој астролошки период носи предизвици, но и убави моменти за хороскопските знаци. Но, одредени знаци имаат поголема среќа и наклонетост од планетите во одредени периоди. Доаѓа убава недела за водените знаци.

Трите хороскопски знаци на кои им претстои нешто големо ова лето

Lady - 29.06.2020

Ова лето ќе биде летото на промените за неколку хороскопски знаци. Судбината има подготвено изненадувања за Близнаците и уште два знака од Зодијакот. Треба да знаете дека сè се случува со причина, а среќата што ќе ви дојде, е сосема заслужена.

Доаѓа убава недела за 3 хороскопски знаци

Скопје24 - 29.06.2020

Секој астролошки период носи предизвици, но и убави моменти за хороскопските знаци. Но, одредени знаци имаат поголема среќа и наклонетост од планетите во одредени периоди. Доаѓа убава недела за водените знаци.

Го менуваат расположението како што ќе дувне ветрот: Ова се шесте најпроменливи хороскопски знаци

Слободен Печат - 28.06.2020

За да изградите однос со нив ќе ви треба многу трпение и разбирање. Сите ние понекогаш сакаме да имаме подобра контрола на нашите емоции, но овие шест хороскопски знаци најмногу од сите го менуваат своето ...

Нивното второ име е моќ: Овие четири хороскопски знаци навистина се посебни

Скопје24 - 28.06.2020

Важат за посебно важни знаци во зодијакот, првенствено поради тоа што ја имаат најголемата моќ за разлика од останатите знаци. Среќа е да сте родени во некој од овие знаци, проверете дали спаѓате токму на оваа листа.