TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турција и Франција се пласираа на Европското првенство

МКД - 14.11.2019

Турција одигра 0-0 против Исланд па го завери и својот и пласманот на Франција на Европското првенство 2020. На Турција и требаше бод против Исланд за на коло пред крајот да го обезбеди „билетот“ за Европското првенство во 2020 година.

Турција си обезбеди настап на Евро 2020

Слободен Печат - 14.11.2019

Ремито со Исланд во претпоследното квалификациско коло беше доволно за пласман на ЕП 2020. Репрезентацијата на Труција на Турк Телеком арената во Истанбул одигра 0:0 против Исланд и си го визира пласманот на ЕП.

По ремито без голови против Исланд, Турција се „чекираше“ на ЕП 2020

24Фудбал - 14.11.2019

Најдобрата фудбалска репрезентација на Турција по петти пат ќе игра на Европските првенства, последно нивно учество на тој турнир беше во 2016. година, со што веќе забележуваат низа од два настапи.

Турција обезбеди билет за ЕП 2020!

Sport 1 - 14.11.2019

Фудбалската репрезентација на Турција го резервираше билетот за претстојното Европско првенство, откако на домашен терен остана непоразена на дуелот против Исланд. На Турција и требаше барем еден бод во дуелот против островската земја, која беше ...

ВИДЕО: Турција со реми против Исланд се „чекира“ на ЕП 2020

Gol.mk - 14.11.2019

Фудбалската репрезентација на Турција е нов патник на Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2020 година. Извештај од натпреварот: На Турците им беше потребен најмалку бод во домашниот дуел со Исланд, а во тоа и се успеа, со реми без голови во ...

На Турците и реми без голови им го визира пасошот за ЕП 2020

Спортманија - 14.11.2019

Исланд не успеа да победи во Истанбул и испадна од трката за настап на ЕП, каде од Х групата ќе играат Турција и Франција Турција ќе игра на Европското првенство во 2020 година, по ремито без голови против Исланд вечерва во Истанбул.

Турција со реми се пласираше на Европското првенство

Спортклуб - 14.11.2019

На „Турк Телеком“ во Истанбул селекцијата на Турција ја пречека репрезентацијата на Исланд, мечот заврши со 0:0, но бодот на домаќинот му обезбеди пласман на Европското првенство. Најдобрата шанса во првото полувреме ја пропушти Бурак Јилмаз, кој ...

Турција се квалификуваше на Евро 2020 по ремито со Исланд (видео)

TopSport - 14.11.2019

Турската фудбалска репрезентација се пласираше на Европското првенство во 2020 година и покрај тоа што „лутиот“ реванш против Исланд на „Турк телеком“ во Истанбул заврши само 0:0. Турците не им простија на Исланѓаните за „необичниот“ пречек на ...

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Селам, ЕУРО!

SportMedia - 14.11.2019

Турција во претпоследниот натпревар од квалификациите влегува од првата позиција во групата Х, изедначена на табелата со Франција која ја победи на свој терен и со кого одигра нерешено во Париз и со четири бода повеќе од Исланд.

Турција се квалификуваше на Евро 2020 по ремито со Исланд (видео)

Макфакс - 14.11.2019

Турската фудбалска репрезентација се пласираше на Европското првенство во 2020 година и покрај тоа што „лутиот“ реванш против Исланд на „Турк телеком“ во Истанбул заврши само 0:0. Турците не им простија на Исланѓаните за „необичниот“ пречек на ...