TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протести во Атина – по палењето на знамето на САД , го уриваа и споменикот на Труман (ФОТО)

Канал5 - 16.04.2018

И денеска во Атина се одржуваат протести против нападот на САД и сојузниците врз Сирија. Откако во саботата и вчера неколку илјади демонстранти извикуваа антиамерикански пароли и го запалија знамето на САД, денеска се обидоа да го урнат споменикот ...

Демонстрации во Атина: Американци – убијци!

Кајгана - 16.04.2018

Група приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја срушат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

Протест против нападите во Сирија; Грчки комунисти се обидоа да го урнат споменикот на Труман во Атина

Алсат-М - 16.04.2018

Група приврзаници на Грчката комунистичка партија денеска се обиде да ја урне статуата на поранешниот американски претседател, Хари Труман, во центарот на Атина, во знак на револт од воздушните напади врз Сирија.

Протести во Атина: Со извици „Американци, убијци“ го палеле американското знаме и го рушеле споменикот на Труман ...

Република - 16.04.2018

Откако во саботата и вчера неколку илјади демонстранти извикуваа антиамерикански пароли и го запалија знамето на САД, денеска се обидоа да го урнат споменикот на Американскиот претседател Хари Труман.

Нови протести во Атина: Американци – убијци!

Локално - 16.04.2018

Група приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја срушат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

ГРЦИТЕ ГО ЗАПАЛИЈА АМЕРИКАНСКОТО ЗНАМЕ: Протести пред амбасадата на САД во Атина, запалено американското знаме поради ...

Маркукуле - 15.04.2018

Во центарот на Атина попладнево се собраа неколку илјади граѓани кои протестираа поради воздушните напади на САД, Британија и Франција во Сирија Грчката полиција наведува дека на протестот, организиран од Комунистичката партија, се собрале помеѓу ...

„Американци убијци“ – Во Грција гореше знамето на САД

Макфакс - 14.04.2018

Неколку илјади луѓе се собраа во центарот на Атина на протести поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција во Сирија. Грчката полиција наведе дека на протестите во организација на Комунистичката партија, се собрале помеѓу 6.000 и ...

Протести во Атина поради нападот врз Сирија

А1 On - 14.04.2018

Неколку илјади луѓе денеска протестираа во центарот на Атина поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија. Грчката полиција соопшти дека на протестот во организација на Комунистичка партија на Грција, учествувале од 6.000 ...

(ВИДЕО+ФОТО) ПРОТЕСТИ ВО АТИНА: Грците извикуваа „убијци“ и го запалија американското знаме

Фактор - 16.04.2018

Приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател, Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

„Американци убијци“: протест во Атина, гореше американското знаме (ФОТО)

МКД - 15.04.2018

Неколку илјади луѓе се собраа во центарот на Атина да протестираат поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција во Сирија. Грчката полиција соопшти дека на протестот организиран од Грчката комунистичка партија се собрале помеѓу 6.000 ...

Протести во Атина поради нападот врз Сирија

+инфо - 14.04.2018

Врз Сирија синоќа беа истрелани повеќе од сто ракети како одговор на наводниот напад хемиско оружје во Дума. Неколку ијади луѓе денеска протестираа во центарот на Атина поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија.

Протести во Атина: Американци – убијци!

+инфо - 16.04.2018

Група приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

Протести во Атина поради нападот врз Сирија

Сител - 14.04.2018

Неколку ијади луѓе денеска протестираа во центарот на Атина поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија. Грчката полиција соопшти дека на протестот во организација на Комунистичка партија на Грција, учествувале од 6.000 ...

Протести во Атина поради нападот врз Сирија

ТВ21 - 14.04.2018

Неколку ијади луѓе денеска протестираа во центарот на Атина поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција врз Сирија. Грчката полиција соопшти дека на протестот во организација на Комунистичка партија на Грција, учествувале од 6.000 ...