TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протести низ цела Америка по забраната за абортус; Бајден: „Се уназадивме 150 години“

Еспресо - 25.06.2022

Бајден апелира до американскиот парламент да го врати правото на прекинување на бременоста: „Назад се вративме 150 години“. 7 држави го забрануваат абортусот по пресудата, уште 7 ќе го направат тоа во следните 30 дена Демонстрации во сите поголеми ...

(Видео) Бајден за одлуката на Врховниот суд: Ова е тажен ден за нашата земја

Макфакс

Животот и здравјето на жените сега се загрозени, вели Бајден

Фокус

Трамп за укинувањето на абортусот: Бог ја донесе одлуката

Фокус

ВИДЕО | Бајден: Одлуката за абортусот ја врати Америка 150 години наназад

Слободен Печат

Обама: „Одлуката на Врховниот суд е напад на суштинските слободи“ на милиони жени кои се скратени од право на абортус

Еспресо

Трамп за укинувањето на правото на абортус: Господ ја донесе одлуката

Кајгана

Локално Република Нетпрес +инфо Локално Макфакс Курир А1 On