TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ поднесе кривични пријави за дела против изборниот процес

24 Вести - 20.03.2015

СДСМ денеска до Јавното обвинителство поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 лица за кривични дела против изборниот процес. Заменик претседателката на партијата Радмила Шекеринска изјави дека кривичните пријави опфаќаат злоупотреба на ...

СДСМ поднесе 21 кривична пријава против 17 лица

Канал5 - 20.03.2015

21 кривична пријава против повеќе од 17 лица, поднесоаденеска социјалдемократите до основното јавно обвинителство. Сите поврзани со злоупотреба на изборниот процес. Според потпретседателката на СДСМ Шеќеринска собранието до сега требало да реагира ...

СДСМ поднесе 21 кривична пријава против 17 сторители

Макфакс - 20.03.2015

СДСМ, во четврток, поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес, а се базираат на наводно прислушувани разговори, кои во последно време ги објавува опозицијата.

ШЕКЕРИНСКА: СДСМ поднесе 21 кривична пријава за дела против изборниот процес

Sky - 20.03.2015

- Денеска поднесуваме 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес, изјави денеска Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ. - Тоа значи дека кривичните пријави коишто ги поднесовме до ...

ВИДЕО СДСМ поднесе 21 кривична пријава за изборен криминал

+инфо - 20.03.2015

СДСМ денеска во Јавното обвинителство поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на повеќе кривични дела против изборниот процес. Кривичните пријави кои денеска се поднесени, како што истакна заменик претседателката на СДСМ Радмила ...

СДСМ поднесе кривични пријави за прекршувања на изборниот процес

Телеграф - 20.03.2015

Шекеринска истакна дека не веруваат во објективноста на правосудниот систем, но оти поднесувањето на кривичните пријави го прават со цел да покажат дека ги почитуваат Уставот и законите СДСМ денеска до Јавното обвинителство поднесе 21 кривична ...

СДСМ поднесе 21 кривична пријава против 17 сторители

Кајгана - 20.03.2015

СДСМ поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес, а се базираат на наводно прислушувани разговори, кои во последно време ги објавува опозицијата.

СДСМ поднесе 21 кривична пријава до Обвинителство

Нова ТВ - 20.03.2015

СДСМ денеска поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес, информираше денеска потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска. Кривичните пријави коишто партијата ги поднесе до Обвинителството ...

СДСМ поднесе 21 кривична пријава за изборен криминал

Фокус - 20.03.2015

СДСМ по објавувањето на новите телефонските разговори, поднесe кривични пријави СДСМ денеска во Јавното обвинителство поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на повеќе кривични дела против изборниот процес.

СДСМ со кривична пријава за Владимир Талески

Телма - 18.03.2015

Битолските социјалдемократи денеска до основното јавно обвинителство поднесоа кривична пријава за градоначалникот на Битола, Владимир Талески. Според нив, пријавата произлегува од објавените прислушувани разговори помеѓу министрите Зоран Ставревски ...

Талески за кривичната од СДСМ

Тера - 18.03.2015

Градоначалникот на Битола Владимир Талески денеска изјави дека до всега неколку пати одговорил на прашањето поврзано со наводните проблеми со превозот на учениците во Битола и дека сега е добро кога СДСМ тргна веќе со кривична пријава, да се изјасни ...

СДСМ Битола поднесе кривична пријава против градоначалникот Владимир Талески

еМагазин - 18.03.2015

Општинската организација на СДСМ Битола денеска во општинското јавно обвинителство поднесе кривична пријава против битолскиот градоначалник Владимир Талески, заради, според партијата, коруптивен договор за превоз на ученици во 2010 година.

СДСМ поднесе кривични пријави за дела против изборниот процес

Н.Македонија - 20.03.2015

СДСМ денеска до Јавното обвинителство поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 лица за кривични дела против изборниот процес. Заменик претседателката на партијата Радмила Шекеринска изјави дека кривичните пријави опфаќаат злоупотреба на ...

Шекеринска: СДСМ поднесе 21 кривична пријава за дела против изборниот процес (ВИДЕО)

МКД - 20.03.2015

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска денеска соопшти дека се поднесени 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес. „Тоа значи дека кривичните пријави коишто ги поднесовме до ...

СДСМ поднесе кривична пријава против Талески

Тера - 18.03.2015

„ Денеска СДСМ до Основното Јавно Обвинителство Битола, поднесува кривична пријава против Градоначалникот на Општина Битола, Владимир Талески. Кривичната пријава произлегува од тврдењата во јавно објавените разговори на Министерот за финансии и ...

СДСМ поднесе кривична пријава против градоначалникот на Битола

Р.С.Европа - 18.03.2015

Општинската организација на СДСМ Битола, денеска во општинското јавно обвинителство поднесе кривична пријава против битолскиот градоначалник Владимир Талески, како што наведуваат, заради коруптивен договор за превоз на ученици во 2010 година.

Опозицијата поднесе 21 кривична пријава за дела против изборниот процес

Фактор - 20.03.2015

СДСМ денеска до Јавното обвинителство поднесе 21 кривична пријава против како што тврдат повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес. Кривичните пријави опфаќаат: злоупотреба на службена положба и овластување, злоупотреба на ...

СДСМ поднесе нови 21 кривични пријави за повреда на избирачкиот процес

Вест - 20.03.2015

СДСМ до Обвинителството поднесен 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес. "Тоа значи дека кривичните пријави коишто ги поднесовме до Обвинителството опфаќаат: злоупотреба на службена положба и ...

СДСМ поднесе 21 кривична пријава за наводен криминал на избори (видео)

Кумановски м. - 20.03.2015

Социјалдемократскиот Сојуз денес поднесе 21 кривична пријава против повеќе од 17 сторители на кривични дела против изборниот процес. Пријавите беа поднесени од страна на Радмила Шеќеринска, која денес изјави дека кривичните пријави коишто ги ...