TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриено колку заработија Премиерлигашите од ТВ правата, Сити можеби е шампион но друг гигант е на врвот (ФОТО)

24Фудбал - 17.05.2018

Клубовите од Премиерлигата одново ќе поделат стотици милиони фунти од ТВ правата, за тоа колку е богат договорот говори фактот дека последно пласираниот ВБА ќе инкасира над 94 милиони фунти Премиерлигашите трошат како луди а една од причините е ...

Видете кој заработи најмногу пари оваа сезона во Англија

Спортски - 17.05.2018

Англискиот шампион Манчестер Сити одигра фантастична сезона полна со рекорди, но заработи помалку пари од градскиот ривал Манчестер Јунајтед. Сити заработи 149.4 милиони фунти, а „црвените ѓаволи“ имаа два телевизиски меча повеќе и ја заврши ...

Јунајтед пред шампионите Сити според исплатата во Премиер лигата

TopSport - 17.05.2018

Англиските шампиони Манчестер сити имаа рекордна сезона за да заработат 149.4 милиони фунти од Премиер лигата, но на листата на исплати беа совладани од градските ривали Манчестер јунајтед.

Видете кој заработи најмногу пари оваа сезона во Англија

Таратур - 17.05.2018

Англискиот шампион Манчестер Сити одигра фантастична сезона полна со рекорди, но заработи помалку пари од градскиот ривал Манчестер Јунајтед. Сити заработи 149.4 милиони фунти, а „црвените ѓаволи“ имаа два телевизиски меча повеќе и ја заврши ...

Јунајтед пред шампионите Сити според исплатата во Премиер лигата

Макфакс - 17.05.2018

Англиските шампиони Манчестер сити имаа рекордна сезона за да заработат 149.4 милиони фунти од Премиер лигата, но на листата на исплати беа совладани од градските ривали Манчестер јунајтед.