TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

No pyro No party

Оff.net - 14.01.2021

Во финалето на Копа Либертадорес, највредниот турнир во клупскиот фудбал во Јужна Америка, ќе гледаме бразилски дерби дуел: Палмеирас - ...

Сантос ја „здроби“ Бока, бразилско финале на Либертадорес

TopSport - 14.01.2021

Сантос постави бразилско финале на Копа Либертадорес против Палмеирас, откако со 3:0 ја „уништи“ Бока јуниорс во вториот меч од нивното полуфинале. Победата на „Естадио Вила Белмиро“ доаѓа откако во Буенос Аирес минатата недела двата тима одиграа ...

Бока и Ривер на колена, бразилско финале во Копа Либертадорес (видео)

OhridNews - 14.01.2021

Бразилските клубови Сантош и Палмеирас ќе се судрат во финалето и ќе се борат за трофејот од Копа Либертадорес, откако во полуфиналните пресметки ги минаа ривалите од Аргентина, Бока Јуниорс односно Ривер Плата.

Сантос слави – По 15 години ќе се гледа бразилско финале во Копа Либертадорес (видео)

Спортманија - 14.01.2021

Палмеирас го доби ривалот за титулата на Јужна Америка. Сантос триумфираше со убедливи 3-0 во возвратниот меч против Бока јуниорс и по пауза од една деценија, ќе се бори за титулата во Копа Либертадорес.

Бразилско финале во Копа Либертадорес: Сантос ја прегази Бока (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.01.2021

Сантос закажа финале со Палмеираш во рамки на Копа Либертадорес или јужноамериканската Лига на шампиони. Бразилскиот тим синоќа ја прегази Бока Јуниорс со убедливи 3-0 на свој терен, откако првиот натпревар во Буенос Аирес заврши без голови.

Сантос ја „здроби“ Бока, бразилско финале на Либертадорес

Макфакс - 14.01.2021

Сантос постави бразилско финале на Копа Либертадорес против Палмеирас, откако со 3:0 ја „уништи“ Бока јуниорс во вториот меч од нивното полуфинале. Победата на „Естадио Вила Белмиро“ доаѓа откако во Буенос Аирес минатата недела двата тима одиграа ...

Сантос ја „здроби“ Бока, бразилско финале на Либертадорес

Точка - 14.01.2021

Сантос постави бразилско финале на Копа Либертадорес против Палмеирас, откако со 3:0 ја „уништи“ Бока јуниорс во вториот меч од нивното полуфинале. Победата на „Естадио Вила Белмиро“ доаѓа откако во Буенос Аирес минатата недела двата тима одиграа ...

ВИДЕО: Сантос ја „збриша“ Бока, по десет години пак во финалето на Копа Либертадорес!

Gol.mk - 14.01.2021

Фудбалерите на Сантос славеа со убедливи 3-0 над Бока Јуниорс во реваншот од полуфиналниот двомеч во Копа Либертадорес. По одиграните 0-0 на „Бонбоњера“, синоќа на „Вила Белмиро“ во Сантос, домашниот тим беше далеку поубедлив и со еден во првото и ...