TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со калашњиков изрешетан автобус на Косово, убиен возачот и двајца тинејџери (ВИДЕО)

МКД - 27.11.2021

Најмалку три лица се убиени синоќа во пукање кај селото Глоѓане во општина Дечани на Косово. Како што пренесуваат приштинските медиуми, во пукањето настрадале возачот на автобусот кој одел од Ѓаковица кон Дечани, и две млади лица на 17 и 18 години.

Автобус изрешетан со „калашников“ во Косово, загинаа двајца тинејџери и возачот

Кајгана

Тројца убиени во Косово во напад со калашников на автобус со студенти

360 степени

Изрешетан автобус со ученици на Косово

Фокус

Познати се детали за масакрот во Косово: Од одмазда, со калашников го изрешетал автобусот

Канал5

Тежок инцидент на Косово: Тројца убиени од огнено оружје, стрелано кон автобус

Слободен Печат

КРВАВА ДРАМА ВО КОСОВО Со калашиников стрелал во автобус со ученици, убил тројца!

+инфо

Вечер Прес Нова ТВ Курир Република Република Скопје1 Независен Слободен Печат

Полицијата трага по осомничени за тројното убиство во Косово

Р.С.Европа - 27.11.2021

Полицијата сѐ уште не уапсила ниту еден осомничен за тројното убиство кај селото Глоѓане во косовската општина Дечани. Возач на автобус и двајца ученици загинаа на 26 ноември при пукање во автобусот кој превезуваше ученици на релација ...

Според полицијата нападот на автобусот кај Дечани не е терористички акт

Скопје1

СО КАЛАШНИКОВ РАЗРЕШЕТАН УЧЕНИЧКИ АВТОБУС НА КОСОВО: Убиен возачот и двајца тинејџери, уште едно дете е во болница

Фактор

(Вознемирувачко видео) Тројца загинати по напад со калашников на автобус со ученици во Косово

еМагазин

Косово: Убиени двајца ученици и возачот на училишен автобус во оружен напад во близина на Дечани

24 Вести

Косово: Убиени двајца ученици и возачот на училишен автобус во оружен напад во близина на Дечани

MakPress

Со калашников нападнал автобус со ученици во Косово, загинаа три лица (ВИДЕО)

Zoom

Сакала да биде доктор: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников ќе остане неостварен

Слободен Печат - 27.11.2021

Медиумите на Косово јавуваат дека втората жртва во вчерашниот напад врз ученичкиот автобус кај Глоѓан е 17-годишната Г.М. Таа починала во болницата во Пеќ. Роднина на убиеното девојче вели дека нејзиниот сон да стане лекар ќе остане неостварен.

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

Фактор

Сакала да биде доктор: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников ќе остане неостварен

Курир

Мета изрази сочувство за трагичниот настан кај Дечани

Слободен Печат - 27.11.2021

Албанскиот претседател Илир Мета реагираше во врска со трагичниот инциент што вечерва се случи кај Глоѓан- Дечани, Косово, кога вооружени лица со калашњикови пукале во автобус кој превезувал ученици.

Мета: Институциите во Косово што побрзо да ги откријат сторителите и да ја добијат заслужената казна

Скопје1

Мета изрази сочувство за трагичниот настан кај Дечани

ТВ21

Мета изрази сочувство за трагичниот настан кај Дечани

Нетпрес

Ова се убиените деца во автобусот на Косово: Биле средношколци во медицинско училиште

Локално - 27.11.2021

Најмалку три лица загинаа синоќа во пукање што се случи околу 19 часот во близина на селото Глоѓане во општина Дечани на Косово и Метохија. Потврдено е дека во престрелката животот го загубил возачот на автобусот Гани Ѓокај, како и учениците од село ...

Ова се децата кои се убиени во автобусот кај Дечани, биле ученици на средното медицинско училште, во нив било пукано од калашников (видео, фото)

Во Центар

Убиените деца во косовскиот автобус биле средношколци во медицинско училиште

Фокус

Убиените деца во косовскиот автобус биле средношколци во медицинско училиште

Либертас

Двете деца убиени во автобусот во Косово учеле во медицинско училиште

Нетпрес

Убиените деца во косовскиот автобус биле средношколци во медицинско училиште

Република

ОВА СЕ УЧЕНИЦИТЕ КОИ БЕА УБИЕНИ ВО АВТОБУСОТ ВО КОСОВО: Учеле во средното медицинско училиште, класната се прости од нив со емотивен статус

Фактор

Скопје1 Република

Гаши: Нападот во Глоѓан доаѓа во време кога се уште не ни пресушиле солзите од несреќата во Бугарија

Скопје1 - 27.11.2021

Африм Гаши преку социјалните мрежи изрази сочуство до семејствата на загинатите во вчерашниот напад на автобус во Косово. „Нападот и убиството предизвикано во автобусот кој одел кон Глоѓан доаѓа во време кога се уште не ни пресушиле солзите од ...

Гаши: Нападот во Глоѓан доаѓа во време кога се уште не ни пресушиле солзите од несреќата во Бугарија

Република

Гаши: Нападот во Глоѓан доаѓа во време кога се уште не ни пресушиле солзите од несреќата во Бугарија

Слободен Печат

Тројца загинати во пукање врз автобус со ученици во Косово

Р.С.Европа - 26.11.2021

Тројца луѓе загинаа, а еден е ранет во пукање врз автобус со ученици вечерва во Косово, потврди јавниот обвинител Блерим Исуфај. Во автобусот, кој превезувал ученици, било пукано од калашников при што биле убиени возачот и двајца ученици, а еден ...

Пукање врз автобус со ученици во Косово, загинал возачот и двајца ученици

ММС

Косово, двајца ученици и возач жртви на пукање со оружје кон ученички автобус

CivilMedia

Ужас во Косово: Пукале врз автобус со ученици, убиени две деца и возачот (ВИДЕО)

Канал5

Видео: Ужас во Косово: Пукале врз автобус со ученици, убиени две деца и возачот (ВИДЕО)

Либертас

КОСОВО: Со калашников пукано на автобус со ученици, убиени три лица!

Денешен

(Видео) Пукање врз автобус со ученици во Косово, убиени две деца и возачот

Точка

Република

Пукање во автобус во Косово, убиени возачот и двајца ученици

Н.Македонија - 26.11.2021

Во автобус вечерва е пукано од калашников кај селото Глоѓане кај Дечани, во Косово, а според последните информации загинале четири лица. Од болницата во Пеќ за ТВ Клан Косово потврдија дека загинале двајца ученици и возач на автобус.

(Видео) Пукање во автобус со калашников во Косово, убиени возачот и двајца ученици

MTM

(Видео) Пукање во автобус со калашников во Косово, убиени возачот и двајца ученици

Centar

(ВИДЕО) Хорор во Косово: При пукање со калашников загинале двајца ученици и возачот на автобусот

Press24

3 лица загинати во Косово по пукање во автобус

ТВ21 - 26.11.2021

Три лица загинаа откако по пукање во автобус во дечанското село Глоѓан. РТВ21 неофицијално од здравствениот дом во Дечани дознава дека починале возачот на автобусот и уште две лица. За порталот РТВ21, портпаролот на полицијата на Пеќ, Фадил Гаши ...

Тројца загинати во Косово по пукање во автобус

Centar

Три лица загинале откако е пукано во автобус кај Дечани

24Инфо