TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови пожари беснеат низ цела држава, надлежните апелираат до граѓаните да не палат по нивните

ТВ21 - 24.03.2019

Противпожарните екипи се постојано на терен и не можат да стигнат да ги изгаснат пожарите, а веќе нови се шират низ многу места во земјава. Покрај вчерашните кои дел се локализирани, а дел сè уште се гасат од денеска нови пожари има и низ штипско и ...

Локализиран пожарот кај кичевското село Букојчани

Н.Македонија - 24.03.2019

Пожарот кој во петокот попладне избувна кај село Букојчани, Кичевско е локализиран и не постои опасност од негово натамошно ширење. При овој пожар беше зафатена ситно стеблеста и деградирана шума и сува трева, а беа опожарени повеќе хектари површина ...

Пожар во Кавадарско

24Инфо - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 13,00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека настанал пожар во атарот на с.Манастирец на место викано Солинари во правец кон место викано Љубаш.

Пожари беснеат низ Македонија: Гореше во Струга, Берово, Свети Николе, Тетово…

Курир - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 15,20 часот било пријавено дека покрај брегот на Охридското Езеро, помеѓу Струга и с.Калишта, настанал пожар при што опожарена била трска. Од страна на Територијалната противпожарна единица-Струга пожарот бил локализиран.

Oпожарена борова шума

24Инфо - 24.03.2019

Вчера околу 15:30 часот било пријавено дека во Берово настанал пожар во атарот на село Ратево кај место викано „Три Реки”, при што била опожарена млада борова шума. На местото на настанот упатени се екипи од Територијалната противпожарна единица ...

Во каменичко и беровско се гасеа пожари

Сител - 23.03.2019

Во Македонска Каменица успешно заврши акцијата за гаснење пожар кај местото викано „Барата“. Во акцијата како што информираше Малин Трајчевски, командир на ТППЕ од М.Каменица опожарена е сува трева, суви гранки и папрат.

Голем пожар во скопско Љуботен - Цело маало се борело со огнот

Press24 - 23.03.2019

Во 19,45 часот, Б.А. пријавил дека над селото Љуботен-скоп с ко настанал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

Регистрирани три пожари за еден ден

24Инфо - 23.03.2019

На 22.03.2019 година околу 11,40 часот било пријавено дека на местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, настанал пожар, кој зафатил ниско стеблеста шума и сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната ...

Голем пожар во близина на с.Мороишта

Опсервер - 23.03.2019

На 20.03.2019 во Полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар на нива лоцирана во близина на струшкото село Мороишта, при што опожарени биле четири плевни и една куќа. Во пожарот целосно изгореле над 10000 квадратни метри ...

Нови пожари беснеат низ цела држава, надлежните апелираат до граѓаните да не палат по нивните

4NEWS - 25.03.2019

Противпожарните екипи се постојано на терен и не можат да стигнат да ги изгаснат пожарите, а веќе нови се шират низ многу места во земјава. Покрај вчерашните кои дел се локализирани, а дел сè уште се гасат од денеска нови пожари има и низ штипско и ...

Изгаснат пожарот што беснееше кај Манастирец

Макфакс - 24.03.2019

Пожарот кој вчера во 13 часот изби во атарот на селото Манастирец на место викано Солинари во правец кон место викано Љубаш, утрово бил целосно локализиран, соопшти МВР. Во гаснењето на пожарот биле ангажирани ШС Бор Кавадарци, Територијалната ...

Пожар на отворен простор во Берово, Свети Николе, Тетово

Скопје1 - 24.03.2019

На 23.03.2019 година околу 15,25 часот било пријавено дека во Берово настанал пожар во атарот на с.Ратево кај место викано “Три Реки“, при што била опожарена млада борова шума. На местото на настанот упатени се екипи од Територијалната противпожарна ...

Гори млада борова шума кај Берово

еМагазин - 24.03.2019

На 23.03.2019 година околу 15,25 часот било пријавено дека во Берово настанал пожар во атарот на с.Ратево кај место викано “Три Реки“, при што била опожарена млада борова шума, информира МВР.

Во каменичко и беровско се гасеа пожари

Либертас - 23.03.2019

-Нашите пожарникари само што се вратија од акцијата за гаснење на пожарот во село Саса. Пожарот избувнал во попладневните часови кај месноста Мршевелци кај местото викано „Барата“. Брзата реакција спречи ширење на огнената стихија која беше ...

Цело маало го гасело пожарот – МВР со детали за огнената стихија во Љуботен

Centar - 23.03.2019

На 22.03.2019 година во 19,45 часот, Б.А. пријавил дека над с.Љуботен-скопско настанал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита и локалните жители пожарот бил ...

Пожари во Берово, Скопје и Ростуше

Скопје1 - 23.03.2019

На 22.03.2019 година околу 11,40 часот било пријавено дека на местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, настанал пожар, кој зафатил ниско стеблеста шума и сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната ...

Изгоре 25 хектари нискостеблеста шума

Скопје1 - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 13,00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека настанал пожар во атарот на с.Манастирец на место викано Солинари во правец кон место викано Љубаш.

Шумски пожари во Берово, Свети Николе и Тетово

Макфакс - 24.03.2019

Во текот на вчерашниот ден, шумски пожари биле забележани на подрачјето на Берово, Свети Николе и Тетово, соопшти МВР. Пожарот во Берово настанал во атарот на селото Ратево кај место викано „Три Реки“, пришто била опожарена млада борова шума.

Во каменичко и беровско се гасеа пожари

А1 On - 23.03.2019

Во Македонска Каменица успешно заврши акцијата за гаснење пожар кај местото викано „Барата“. Во акцијата како што информираше Малин Трајчевски, командир на ТППЕ од Македонска Каменица опожарена е сува трева, суви гранки и папрат.

Голем пожар во скопско Љуботен - и локалните жители помагале и се бореле со огнот

Скопје инфо - 23.03.2019

Во 19,45 часот, Б.А. пријавил дека над селото Љуботен-скопско настанал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

Голем пожар во скопско, го гаснеле и локалните жители

МКД - 23.03.2019

Вчеа 19,45 часот, Б.А. пријавил дека над с.Љуботен-скопско настанал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита и локалните жители пожарот бил изгаснат.

Изгаснат пожарот што беснееше кај Манастирец

Centar - 24.03.2019

Пожарот кој вчера во 13 часот изби во атарот на селото Манастирец на место викано Солинари во правец кон место викано Љубаш, утрово бил целосно локализиран, соопшти МВР. Во гаснењето на пожарот биле ангажирани ШС Бор Кавадарци, Територијалната ...

Шумски пожари во Берово, Свети Николе и Тетово

Centar - 24.03.2019

Во текот на вчерашниот ден, шумски пожари биле забележани на подрачјето на Берово, Свети Николе и Тетово, соопшти МВР. Пожарот во Берово настанал во атарот на селото Ратево кај место викано „Три Реки“, пришто била опожарена млада борова шума.

Во каменичко и беровско се гасеа пожари

24Инфо - 23.03.2019

Во Македонска Каменица успешно заврши акцијата за гаснење пожар кај местото викано „Барата”. Во акцијата како што информираше Малин Трајчевски, командир на ТППЕ од М.Каменица опожарена е сува трева, суви гранки и папрат.

Голем пожар во скопско Љуботен: Цело маало се борело со огнот

Курир - 23.03.2019

Во 19:45 часот, Б.А. пријавил дека над селото Љуботен-скопс ко настанал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

Три пожари во еден ден

Макфакс - 23.03.2019

На местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, вчера настанал пожар, кој зафатил ниско стеблеста шума и сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Берово.

Пожар во атарот на с.Манастирец

Опсервер - 25.03.2019

На 23.03.2019 година во 13,00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека настанал пожар во атарот на с.Манастирец на место викано Солинари во правец кон место викано Љубаш.

Пожари низ цела земја, гореше од Струга до Берово, изгоре трска, шума и сува трева

Сител - 24.03.2019

Вчера во 15,20 часот било пријавено дека покрај брегот на Охридското Езеро, помеѓу Струга и с.Калишта, настанал пожар при што опожарена била трска. Од страна на Територијалната противпожарна единица-Струга пожарот бил локализиран.

Во каменичко и беровско се гасеа пожари

Вечер - 23.03.2019

Во Македонска Каменица успешно заврши акцијата за гаснење пожар кај местото викано „Барата“. Во акцијата како што информираше Малин Трајчевски, командир на ТППЕ од М.Каменица опожарена е сува трева, суви гранки и папрат.

Изгаснат пожарот во селото Љуботен-скопско

Пулс24 - 23.03.2019

Синоќа во 19:45 часот Б.А. пријавил дека над селото Љуботен-скопско избувнал пожар, при што гореле дрвја и околу три хектари сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита со помош на локалните жители кои ...

Гореа Двориште, Љуботен, Скудриње

Република - 23.03.2019

Во текот на вчерашниот ден биле регистрирани три поголеми пожари на територијата на Република Македонија. Околу 11.40 часот било пријавено дека на местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, настанал пожар, кој зафатил ниско ...

ЦУК: До 13 часот има 4 активни пожари

Радио МОФ - 24.03.2019

Според последните податоци на Центарот за управување со кризи (до 13 часот), во велешкиот регион се уште е активен пожарот во атар на с.Џидмирци-Црн Врв, кој се простира на самата граница помеѓу општините Петровец и Велес.

Се гасеа пожари во каменичко и беровско

Република - 23.03.2019

Во Македонска Каменица успешно заврши акцијата за гаснење пожар кај местото викано „Барата”. Во акцијата како што информираше Малин Трајчевски, командир на ТППЕ од М.Каменица опожарена е сува трева, суви гранки и папрат. истакна Трајчевски.

Се гасеа пожари во каменичко и беровско

+инфо - 23.03.2019

Пожарот избувнал во попладневните часови кај месноста Мршевелци кај местото викано „Барата“. Во Македонска Каменица успешно заврши акцијата за гаснење пожар кај местото викано „Барата“. Во акцијата како што информираше Малин Трајчевски, командир на ...

Три пожари во еден ден

Точка - 23.03.2019

На местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, вчера настанал пожар, кој зафатил ниско стеблеста шума и сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Берово.

Три пожари во еден ден

А1 On - 23.03.2019

На местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, вчера настанал пожар, кој зафатил ниско стеблеста шума и сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Берово.

Три пожари низ Македонија

Опсервер - 24.03.2019

На 22.03.2019 година околу 11,40 часот било пријавено дека на местото викано “Дворишка река“ атар на с.Двориште-беровско, настанал пожар, кој зафатил ниско стеблеста шума и сува трева. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната ...