TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разоткриена фарсата на Путин: Средбата со мајките на руските војници била наместена? (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2022

Рускиот претседател Владимир Путин во петокот се сретна со мајките на дел од загинатите руски војници во Украина и им кажа дека сочувствува со нивната болка. Меѓутоа, на Твитер сега се појавија информации кои укажуваат дека средбата е всушност ...

Путин до мајките на загинатите руски војници: Ја делам вашата болка

Вечер Прес

„Ја делам вашата болка“! Путин прв пат со мајките на руските војници: Не жалам поради започнувањето на војната

Точка

Путин пред мајките на војниците изјави дека не жали што ја почнал војната

Фактор

Путин до мајките на загинатите војници: „Ја споделуваме вашата болка“

Deutsche Welle

Путин се сретна со мајките на руските војници кои се борат во Украина

Сител

Путин се сретна со мајки на руски војници и им кажа да не веруваат во сè што ќе видат на телевизија и интернет

Сакам да кажам

А1 On Centar Локално Денар 360 степени Слободен Печат +инфо Кајгана

Путин:Нема потреба за дополнително регрутирање војници

Вечер Прес - 25.11.2022

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека не е потребно дополнително регрутирање војници во рамки на делумната мобилизација, пренесува РИА Новости. Во текот на состанокот на претседателот на Русија и мајките на војниците кои учествуваат во ...

Путин: Нема потреба од дополнително регрутирање војници

Локално

Путин: Нема потреба за дополнително регрутирање војници

Нетпрес

Руски гувернер до мајките на загинатите: Тие им припаѓаат на државата

Независен - 25.11.2022

Гувернерот на рускиот регион Иркутск, Игор Кобзев, порача дека руските војници кои загинаа во борбите во Украина „им припаѓаат на државата“, Контроверзниот истап на 56-годишниот челник на регионот сместен во југоисточен Сибир се случил во текот на ...

Руски гувернер до мајките на загинатите војници: „Тие ѝ припаѓаат на државата“ (ВИДЕО)

Локално

Контроверзен говор на руски гувернер до мајките на загинатите војници

Канал5

Руски гувернер им порача на мајките на загинатите: Вашите синови ѝ припаѓаат на државата (ВИДЕО)

МКД

(Видео) Путин: Русија ја споделува болката на оние кои ги загубија децата во војната

Макфакс - 25.11.2022

Рускиот претседател Владимир Путин одржа средба со мајки на војници вклучени во специјалната воена операција во Украина, пренесува РИА Новости. Шефот на државата истакна дека за овие жени Денот на мајката е поврзан со чувство на вознемиреност и ...

Путин: Русија ја споделува болката на оние кои ги загубија децата во војната

MTM

Путин до мајките на загинатите руски војници: Ја делам вашата болка

Press24

Путин ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина

Алсат-М - 25.11.2022

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина, соопшти Кремљ. Во војната во Украина се убиени или ранети десетици илјади војници од двете страни, а руската инвазија ја предизвика најголемата ...

Кремљ: Путин ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина

Кумановски м.

Путин ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина

Фокус

Кремљ: Путин ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина

Centar

Путин ќе се сретне со мајките на војниците кои се борат во Украина

Zoom