TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шефот на дипломатијата на Чешка на Косово, главна тема е визната либерализација

Р.С.Европа - 29.09.2022

Министерот за надворешни работи на Чешката Република Јан Липавски денеска во Приштина ќе се сретне со претседателката Вјоса Османи и со вицепремиерот Бесник Бисљими. Се очекува главна тема на разговор да биде визната либерализација.

Шефот на чешката дипломатија Липавски денеска во Косово

Бизнис Вести - 29.09.2022

Средбата на Липавски се случува во реме кога Чешка, која во овој мандат претседава со Европската унија, ги интензивира напорите за либерализација на визите за Косово, за што на 13 октомври во Брисел свика седница на Работната група на Евеопската ...

Шефот на чешката дипломатија Липавски денеска во Косово

Опсервер - 29.09.2022

Министерот за надворешни работи на Чешка, Јан Липавски ќе престојува денеска во Косово, каде што ќе се сретне со претседателката на државата, Вјоса Османи, јави дописникот на МИА од Приштина.

Шефот на чешката дипломатија Липавски денеска во Косово

Сител - 29.09.2022

Министерот за надворешни работи на Чешка, Јан Липавски ќе престојува денеска во Косово, каде што ќе се сретне со претседателката на државата, Вјоса Османи, јави дописникот на МИА од Приштина.

Шефот на чешката дипломатија Липавски денеска во Косово

MakPress - 29.09.2022

Министерот за надворешни работи на Чешка, Јан Липавски ќе престојува денеска во Косово, каде што ќе се сретне со претседателката на државата, Вјоса Османи, јави дописникот на МИА од Приштина.

Шефот на чешката дипломатија Липавски денеска во Косово

Нетпрес - 29.09.2022

Министерот за надворешни работи на Чешка, Јан Липавски ќе престојува денеска во Косово, каде што ќе се сретне со претседателката на државата, Вјоса Османи, јави дописникот на МИА од Приштина.

Шефот на чешката дипломатија Јан Липавски доаѓа на Косово

Денешен - 29.09.2022

Министерот за надворешни работи на Чешка, Јан Липавски ќе престојува денеска во Косово, каде што ќе се сретне со претседателката на државата, Вјоса Османи, јави дописникот на МИА од Приштина.