TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крајно неспортски потег на Адетокумбо: Во стилот на Зидан, со глава нокаутираше противник (Видео)

Дерби - 12.08.2020

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо се најде во центарот на вниманието во САД по еден негов неспортски потег. Иако периодот наназад Адетокмубо ги полнеше медиумите преку барата со своите феноменални партии, сега тоа го стори со еден потег ...

Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.08.2020

Кошаркарите на Портланд го совладаа Далас со 134:131 со неверојатна партија на Демиен Лилард и ја продолжија борбата за пласман помеѓу најдобрите осум екипи во Западната конференција. Двата тима одиграа еден навистина интересен натпревар, а херој во ...

Спектакуларниот Лилард третпат сезонава даде 60 поени, па Портланд дојде на чекор до плејофот (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2020

Демијан Лилард, ѕвездата на Портланд Трејлблејзерс одигра неверојатен меч и се израмни со легендарниот Вилт Чембрлен откако третпат сезонава успеа да даде над 60 поени, па со 61 поен, пет скока и осум аситенции го водеше својот тим до победа со ...

Адетокумбо како Зидан – му удри глава на противнички играч (видео)

Екипа - 12.08.2020

Јанис Адетокумбо од некошаркарски причини се најде во центарот на вниманието на синоќешниот дуел меѓу Милвоки и Вашингтон, откако со глава удри противнички играч, потсетувајќи на легендарниот конфликт на Зинедин Зидан со Марко Матераци во финалето ...

Лилард не е од оваа планета, постигна 61 поен против Дончиќ и Далас

СуперСпорт - 12.08.2020

Портланд Трејл Блејзерс го совладаа Далас Маверикс со 134-131 во феноменален натпревар. Во една навистина неверојатна ноќ, Дамиен Лилард беше неверојатен. Далас беше тој што влезе во натпреварот подобро.

61 поен на Лилард во победата на Портлад над Далас

Сител - 12.08.2020

Демијан Лилард ја одбележа вечерта во НБА лигата, постигнувајќи 61 поен во победата на Потланд над Далас со 134-131, со која „Трејлблејзерси“ остануваат во најповолна ситуација за последното осмо место во Западната конфенерција кое носи плас,ман во ...

(ВИДЕО) Спектакл во режија на Лилард: 61 поен против Далас, се израмни со Чемберлен

Спортклуб - 12.08.2020

Демиен Лилард имаше уште една ноќ за паметење. Чудесниот кошаркар на Портланд Трејл Блејзерс го одведе својот тим до победа над Далас Маверикс со 134:131, притоа уфрлувајќи 61 поен во овој меч, израмнувајќи го притоа својот личен рекорд по бројот на ...

Лилард со неверојатни 61 поен за да обезбеди плејоф за Портланд

Макфакс - 12.08.2020

Демијан Лилард го израмни сопствениот личен рекорд со 61 поен, а беше и асистент до Хасан Вајтсајд за одлучувачкото забивање за Портланд трејлбејзерс да стигне до 134:131 победа над Далас Маверикс во Орландо.

Адетокумбо со глава нокаутираше противник, му следува суспензија (Видео)

Спортманија - 12.08.2020

Ако најкорисниот играч во НБА добие забрана за настап на повеќе од еден натпревар, ќе го пропушти стартот на плејофот. Феникс санс реди само победи откако сезоната во НБА продолжи во необични услови во „балонот“ како што го нарекуваат комплексот ...

Лилард е незапирлив, вакво нешто НБА не видела од времето на Вилт Чемберлен

Спортманија - 12.08.2020

Ако сакате да типувате на плус поени, Лилард е вашиот човек. Демиен Лилард од Портланд трејлблејзерс, уфрли 61 поен против Далас маверикс, што му е изедначување на личниот рекорд, и стана само вториот кошаркар во историјата на НБА после славниот ...

Лилард со неверојатна партија го доближи Портланд до плеј-офот

Дерби - 12.08.2020

Екипата на Портланд на крилата на Демиан Лилард славеше многу важна победа против Далас Маверикс со 134:131 и така се доближи до пласман на плеј-офот. Откако во претходното коло го предводеше тимот против Филаделфија со 51 поен, сега Демиан Лилард ...

Лилард „експлодира“ со 61 поен за триумф на Портланд над Далас и пласман во плејофот

А1 On - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36) и успеа да избори пласман во плејофот од НБА лигата како осморангирана екипа во Западната конференција. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард, кој ...

Неверојатниот Лилард го одведе Портланд до осмата позиција на Запад (ВИДЕО)

Екипа - 12.08.2020

Со 61 поен, рекордни во кариерата, Демијан Лилард го предводеше Портланд до значајаната победа од 134-131 над Далас со кој тимот се проби на осмата позиција во Западната конференција и има најдобро место во пресрет на завршните рунди кои ќе ја ...

ВИДЕО: Лилард постигна тројка која ретко се гледа !

Дриблинг - 12.08.2020

Лилард со 61 поен беше инспиратор на победата на Портланд против Милвоки со 134-131. На средбата Лилард погоди тројка од речиси половина терен и тоа во финишот на натпреварот, имаше и среќа бидејки вака ретко баскетот завршува во кош.

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Опсервер - 12.08.2020

Орландо, 12 август 2020 () – Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Лилард го „затрупа“ Далас со 61 поен (ВИДЕО)

SportMedia - 12.08.2020

Портланд во феноменален натпревар го совлада Далас со 134-131. Маверикс подобро влегоа во мечот, имаа предност од осум поени, но Блејзерси со серија од 15-0 на крајот на првата четвртина направија пресврт и имаа позитива од 38-31.

Лилард со неверојатни 61 поен го предводеше Портланд до победа на Далас за осмо место на Западот (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2020

Нова моќна партија на Лилард кој му донесе исклучително значајна победа на Портланд за место во плејофот, тие триумфираа над Далас со 134:131. Портланд сега е во пол позиција за последното место од Западот кое носи во плејофот.

ВИДЕО: Спектакуларниот Лилард со 61 поен го нокаутира Далас и Дончиќ

Дриблинг - 12.08.2020

Неверојатен натпревар одиграа Портланд и Милвоки кој заврши со 134-131 за екипата на Блејзерс предводена од неверојатниот Лилард кој мечот го заврши со 61 поне. Лилард стана шестиот играч во историјата на НБА кој успеал да постигне 60 или повеќе ...

„Експлозија“ на Дамиан Лилард: Со 61 поен ги реши Дончиќ и Далас! (ВИДЕО)

Gol.mk - 12.08.2020

Портланд Блејзерс останаа во игра за пласман во плејофот откако во неверојатен дуел славеа над Далас Маверикс (132-131) во чии редови настапува словенечката НБА -сензација Лука Дончиќ. „Експлозија“ на овој натпревар имаше ѕвезда на Портланд, Дамиан ...

ВИДЕО: Сан Антонио го искористи отсуството на Харден, очекувана победа на Бруклин

Gol.mk - 11.08.2020

Сан Антонио Спарс остана во игра за НБА плеј-офот, откако денес убедливо го доби дербито на Тексас против Хјустон Рокетс (123-105). Тимот на Мајк Д'Ентони беше значајно ослабен поради неиграњето на Џејмс Харден.

Кузма погоди „гејм винер“ во победата на Лејкерси над Денвер

ММС - 11.08.2020

Откако ја потврдија првата позиција на Западот, Лејкерси малку и ноншалантно и претпазливо влегоа во изминатите неколку натпревари во регуларниот дел од сезоната. По трите загубени мечеви по ред, екипата на Френк Вогел успеа да се врати на ...

Ако сакаме титула, Кузма мора да биде трет најдобар играч

Вечер Прес - 11.08.2020

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Леброн Џејмс, го пофали својот соиграч Кајл Кузма за погодената тројка на дуелот против Денвер на 0,4 секунди до крајот на натпреварот кој заврши во корист на „езерџиите“ со 124:121.

Кловну, никогаш нема да те почитувам

Вечер Прес - 11.08.2020

Плејмејкерот на Портланд, Демијан Лилард, остро му одговори на искусниот новинар во НБА-лигата, Скип Бејлс. Балес, кој со децении известува и зборува за НБА-лигата, изјави дека тој сè уште не верува и не е обожавател на Демијан Лилард, а дека ќе ...

Лејкерси го совладаа Денвер и ја прекинаа серијата од 3 порази во низа

24 Вести - 11.08.2020

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс рано утрово забележа победа над Денвер со 124:121 и стави крај на низата од три последователни порази. Во меч кој беше неизвесен до самиот финиш и во кој резултатот по три четвртини беше изедначен, најмногу поени во ...

НБА: Лејкерси се вратија на победите

Сител - 11.08.2020

Кајл Кузма постигна тројка на само 0.4 секунди пред крајот на мечот за да ги „крене“ Лос Анџелес лејкерс до 124:121 победа над Денвер нагетс во драматична завршница во Орландо со која се прекина низата од три порази за „езерџиите“.

Кузма со тројка на 0.4 секунди пред крајот ја прекина лузерската серија на Лејкерси

Точка - 11.08.2020

Кајл Кузма постигна тројка на само 0.4 секунди пред крајот на мечот за да ги „крене“ Лос Анџелес лејкерс до 124:121 победа над Денвер нагетс во драматична завршница во Орландо со која се прекина низата од три порази за „езерџиите“.

Лејкерс го совладаа Денвер и ја прекинаа серијата од три порази

MakPress - 11.08.2020

Екипата на Лос Анџелес лејкерс рано утрово забележа победа над Денвер со 124:121 и стави крај на низата од три последователни порази. Во меч кој беше неизвесен до самиот финиш и во кој резултатот по три четвртини беше изедначен, најмногу поени во ...

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Sport M - 12.08.2020

Орландо, 12 август 2020 (МИА) – Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Курир - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

Нетпрес - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Со 61 поен, Лилард го предводеше Портланд до триумф над Далас

24 Вести - 12.08.2020

Портланд забележа значаен триумф над Далас со 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36), во обидот да избори пласман во плејофот од НБА лигата. Најзаслужен за победата на „Блејзерс“ е Дамјан Лилард кој уфрли 61 поен.

Кузма со тројка на 0.4 секунди пред крајот ја прекина лузерската серија на Лејкерси

Макфакс - 11.08.2020

Кајл Кузма постигна тројка на само 0.4 секунди пред крајот на мечот за да ги „крене“ Лос Анџелес лејкерс до 124:121 победа над Денвер нагетс во драматична завршница во Орландо со која се прекина низата од три порази за „езерџиите“.

Лејкерси го совладаа Денвер за прекин на низата од три порази

А1 On - 11.08.2020

Екипата на Лос Анџелес лејкерс рано утрово забележа победа над Денвер со 124:121 и стави крај на низата од три последователни порази. Во меч кој беше неизвесен до самиот финиш и во кој резултатот по три четвртини беше изедначен, најмногу поени во ...