TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИНАНСИСКИ ДИРЕКТОР ПРОДАДЕ АКЦИИ ЕДЕН ДЕН ОТКАКО ОБЈАВИ ОТПУШТАЊА - еве како менаџер од Спотифај заработи над 9 ...

Фактор - 08.12.2023

Еден од главните директори на Spotify заработи повеќе од 9 милиони долари во залиха само неколку дена откако објави дека отпуштаат луѓе, со што акциите вртоглаво пораснаа. Пол Вогел, главниот финансиски директор на компанијата, продаде акции во ...

Apple повторно вреди 3 трилиони долари

Иновативност - 07.12.2023

Пазарната вредност на Apple во вторникот повторно се искачи на 3 трилиони долари, откако вредноста на акциите скокна за 2%. Аррle ја достигнува оваа вредност по прв пат откако во август годинава вредноста на акциите се зголеми на 193,42 долари.

„Apple“ повторно вреди над 3 трилиони долари

Денар - 07.12.2023

Американската технолошка компанија „Apple“ во вторникот го заврши тргувањето на берзата со пазарна капитализација која надмина 3 трилиони долари за прв пат од август. Ова се случи откако цената на акциите на гигантот порасна за 2% до 193,42 долари ...