TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Евровизија повеќе се трудат околу земјите кои имаат повеќе пари, обвини црногорската претставничка Владана

Фокус - 14.05.2022

Црногорската евровизиска претставничка Владана, која во втората полуфинална вечер настапи со песна на Дарко Димитров и не успеа да се пласира во финале, се огласи со критики до организацијата на Евровизија.

ФОТО+ВИДЕО | Владана од Црна Гора: Организаторите на Евровизија повеќе се трудат околу богатите земји

Слободен Печат - 13.05.2022

Црногорската претставничка на Изборот на песна за Евровизија, Владана Вучиниќ ги искритикува организаторите на музичкиот настан поради пропустите кои, како што вели таа, ѝ наштетиле на нејзиниот настап.

Претставничката на Црна Гора: Европа секако не го очекуваше ова од нас, разочаранa сум

4NEWS - 13.05.2022

Овогодинешната претставничка на Црна Гора, Владана Вучиниќ ги повика организаторите на Евровизија поради пропустите кои, како што тврди, и наштетиле на нејзиниот настап. „Колку и да се трудевме за некои работи поврзани со самиот настап, нашите ...