TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анчелоти: Има играчи во Примера кои можат да ги заменат Меси и Рамос, еден од нив игра за Реал

Sport M - 22.09.2021

Лионел Меси летово ја напушти Барселона, додека Реал го загуби Серхио Рамос, а со нивното заминување, Примера исто така загуби многу. Заминувањето на големите sвезди ја потресе Примера, но многу фудбалски стручњаци веруваат дека и денес во оваа лига ...

Во Шпанија има фудбалери кои можат да ги заменат Меси и Рамос

Вечер Прес - 22.09.2021

Ова лето неколку фудбалски ѕвезди ја напуштија шпанската Ла Лига, пред се Лионел Меси си замина од Барселона, додека Реал го загуби Серхио Рамос. Факт е дека со нивното заминување, Примера загуби многу.

Јовиќ се сели во Премиер лигата

Спортски - 28.09.2021

Лука Јовиќ е во втор план во Реал Мадрид и е спремен да ја промени средината во јануари во потрага по поголема минутажа. За него интерес покажувата неколку клубови од Серија А, но последните информации се дека кариерата може да ја продолжи во ...

Јовиќ пресече: Во јануари заминува, следна дестинација – Лондон

SportMedia - 22.09.2021

Лука Јовиќ во јануари си заминува од Реал Мадрид, и сигурно првата половина од 2022 година ќе ја мине во друг град. Според информациите од Шпанија, Јовиќ ќе се пресели во Лондон, и тоа во тимот на Арсенал. И Вест Хем покажува интерес за него.

Анчелоти: Има играчи во Ла Лига кои можат да ги заменат Меси и Рамос, еден од нив е во Реал Мадрид!

СуперСпорт - 22.09.2021

Лионел Меси ова лето ја напушти Барселона, додека Реал Мадрид остана без Серхио Рамос, а со нив загуби и шпанска Ла Лига. Заминувањето на големите ѕвезди ја стресе Ла Лига, но многу фудбалски експерти сметаат дека во лигата има играчи кои можат да ...

Бунт во Реал Мадрид – Ѕвездите во тимот незадоволни!

Екипа - 22.09.2021

Голем дел од ѕвездите во Реал Мадрид се незадоволни од третманот кој го имаат во клубот, пренесуваат дел од шпанските медиуми. Марсело, Иско и Марко Асенсио се незадоволни од работата на тренерот Карло Анчелоти бидејќи во своите планови не ја гледа ...

Проблеми во мадридскиот рај: Три ѕвезди на Реал подготвуваат бунт против Карло Анчелоти

Дриблинг - 22.09.2021

Според Калчомеркато и Ел Ларгуера, во соблекувалната на Реал односите се напнати. Три ѕвезди на тимот не се задоволни од минутажата и водат тивка побуна против тренерот Карло Анчелоти. Станува збор за Маркос Асенсио, Иско и Марсело, кои минатиот ...

Анчелоти: Во Шпанија има играчи кои може да ги заменат Меси и Рамос, а еден од нив игра во Реал

Спортманија - 22.09.2021

Тренерот на Кралевите го пофали младиот крилен играч Реал Мадрид вечерва игра против Мајорка и Кралскиот клуб има шанса повторно да се врати на лидерското место во Примера дивисион. Во пресрет на мечот, тренерот на Реал, Карло Анчелоти беше запрашан ...

Бунт во Реал (М): Тројца фудбалери во војна со Анчелоти!

SportMedia - 21.09.2021

Sвездите на Реал Мадрид се незадоволни од третманот што го имаат во клубот, пренесуваат шпанските медиуми. „Ел Ларгуеро“ пренесува дека тројца фудбалери се незадоволни од статусот во тимот и дека се свртеле против тренерот Карло Анчелоти.

Анчелоти: Доколку Асенсио не е среќен...

24Фудбал - 21.09.2021

Асенсио имаше понуди на маса, а можеше да си замине од Мадрид во летниот преоден рок, особено сериозен интерес за неговите услуги имаше од Тотнем и Милан. Искусниот италијански фудбалски стратег Карло Анчелоти, за време на пресконференцијата во ...

Бунт во Мадрид: Тројца фудбалери сакаат да го напуштат Реал!

Sport 1 - 21.09.2021

Шпанските медиуми пишуваат дека постојат проблеми во соблекувалната на Реал Мадрид. Наводно, три ѕвезди на тимот не се задоволни со минутажата која ја добиваат од тренерот Карло Анчелоти, а тоа се Марко Асенсио, Иско и Марсело.

Три ѕвезди на Реал се кренаа против Анчелоти

Спортски - 21.09.2021

Реал Мадрид предводен до Карло Анчелоти имаше добар старт на сезоната и се наоѓа на првото место на табелата, но „кралевите“ се соочуваат со проблеми во соблекувалната. Имено, тројца фудбалери на Реал, а тоа се Иско, Марсело и Марко Асенсио не се ...

Три ѕвезди на Реал се незадоволни, сакаат да си одат од Мадрид!

Gol.mk - 21.09.2021

Реал Мадрид е лидер во шпанска Примера, но не цветаат рози во соблекувалната затоа што тројца играчи покажале незадоволство и сакаат да си заминат од екипата од Мадрид. Наводно, Марко Асенсио, Иско и Марсело бараат да ги напуштат „кралевите“.

Анчелоти за незадоволната ѕвезда во Реал: Мора да ја чека својата шанса

Дерби - 21.09.2021

По драматичната дерби победа на „Месталја“, Реал Мадрид утре на домашен терен ја пречекува Мајорка, средба пред која Карло Анчелоти најави дека Едуардо Камавинга најверојатно првпат ќе добие шанса во стартната постава.

Проблеми за Реал: Карвахал на принудна пауза

Екипа - 21.09.2021

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Даниел Карвахал, можно е да биде еден месец надвор од терените поради повреда што ја заработи на натпреварот од 5.коло на Шпанската Примера против Валенсија. Карвахал беше подложен на лекарски преглед за да се утврди ...

Анчелоти налета на први проблеми во Мадрид: Три ѕвезди се кренаа против Италијанецот!

СуперСпорт - 21.09.2021

Реал Мадрид имаше солиден почеток на новата сезона во Ла Лига и се наоѓа на првото место на табелата, но „кралевите“ се соочуваат со проблеми во соблекувалната. Тренерот Карло Анчелоти се соочи со тројца фудбалери на Реал, а тоа се Иско, Марсело и ...

Бунт во Реал: Ѕвездите на тимот се незадоволни

Локално - 21.09.2021

Ѕвездите на Реал Мадрид се незадоволни од третманот што го имаат во клубот, пренесуваат шпанските медиуми. „Ел Ларгуеро“ и „Калчомеркато“ пренесуваат дека тројца фудбалери се незадоволни од статусот во тимот и дека се свртеле против тренерот Карло ...

Бунт во Реал Мадрид: Sвездите на тимот се незадоволни

Во Центар - 22.09.2021

Sвездите на Реал Мадрид се незадоволни од третманот што го имаат во клубот, пренесуваат шпанските медиуми. Ел Ларгуеро и Калчомеркато пренесуваат дека тројцата фудбалери се незадоволни од статусот во тимот и дека се свртеле против тренерот Карло ...

Милан чека вистински момент за напад: Неизвесната иднина на Асенсио во Реал Мадрид

СуперСпорт - 21.09.2021

Марко Асенсио не ја почна сезоната 2021/22 како што очекуваше. Шпанецот не беше стартер на ниту еден од првите шест дуели кои беа одиграни, па на теренот помина само 68 минути. Асенсио има договор до 2023 година, а засега неговата иднина во ...

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

MakPress - 21.09.2021

Договорот на фудбалерот Марко Асенсио со Реал Мадрид истекува за две години, па клубот прави обиди да го обнови договорот со него веќе во оваа фаза. Сепак, 25-годишникот не доби јасно објаснување за себе за неговата улога под водство на Карло ...

Неволји во рајот: Три ѕвезди се кренаа против Анчелоти

Спортклуб - 21.09.2021

Иако одлично ја почна новата сезона и во моментов е најголем фаворит за титулата во Ла Лига, Реал се соочува со проблеми во соблекувалната. Побуната против тренерот Карло Анчелоти ја предводат тројца фудбалери со долг стаж во тимот: Иско, Марсело и ...

Асенсио го напушта Реал и се сели во Серија А

Спортски - 21.09.2021

Реал Мадрид бил спремен да го продаде Марко Асенсио во летниот преоден рок, но играчот ги одбил сите понуди. Реал до последниот момент во преодниот рок се обидуваше да го донесе Килијан Мбапе, па поради тоа бил спремен да го продаде Асенсио.