TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Алфа - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски, еден од иницијаторите на Граѓанската иницијатива За Заедничка Македонија, е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април. Судскиот совет на чело со судијката Добрила Кацарска одлучи дека пеењето ...

Дурловски дочекан со прегратки пред судот

Телма - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски доби ослободителна пресуда за инцидентите во Собранието на 27-ми април. Тој пред судот беше дочекан со прегратки од блиските. Роднините на другите осудени реагираа за добиените високи ...

Дурловски со солзи: За сите кои бевте крај мене и за блиските што станаа далечни

Press24 - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април, а денеска на фејсбук се огласи со видео. - Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите # вие што со мисла, збор, присуство ...

(ВИДЕО) Дурловски по пресудата во свој стил: Кога слободата е ропство

А1 On - 15.03.2019

Игор Дурловски кој е единствен што беше ослободен од обвинението за 27 април, кратко по заминувањето од судот на социјалната мрежа Фејсбук постираше нумера која ја изведува тој, со порака: „Кога слободата е ропство, а среќата тага“ ...

Дурловски низ солзи: Слободата е ропство, а среќата тага (ВИДЕО)

365 - 15.03.2019

Игор Дурловски не побара амнестија и реши на суд да ја докажува својата невиност. Денеска тој беше единствениот што од Кривичниот суд доби ослободителна пресуда во случајот за 27 април. Пред судот беше емотивно пречекан со прегратки од блиските, но ...

За вас кои бевте со мене во најтешкото и за блиските кои станаа далечни

Република - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април. Судскиот совет на чело со судијката Добрила Кацарска песуди дека пеењето на националната химна не е тероризам и го ослободи Дурловски од обвинението.

(ВИДЕО) По пресудата еве што Дурловски сподели на Фејсбук

Фактор - 15.03.2019

Пејачот Игор Дурловски кој е единствениот кој беше ослободен од обвинението за 27 април, кратко по заминувањето од судот на социјалната мрежа Фејсбук постираше нумера која ја изведува тој, со порака: „Кога слободата е ропство, а среќата тага“.

ВИДЕО: Дурловски пречекан со прегратки - Бурни реакции кај роднините на осудените

Press24 - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски доби ослободителна пресуда за инцидентите во Собранието на 27-ми април. Телма пренесува дека пред Судот бил пречекан со прегратки од најблиските. Роднините на осудените бурно ...

Дурловски од судницата во прегратките на Бетмен и Дамовски

ММС - 15.03.2019

Игор Дуровски од движењето „За заедничка Македонија“, е единствениот кој денеска од Кривичниот суд излезе како слободен човек. Судијката Добрила Кацарска при читањето на пресудата кажа дека Обвинителството не го докажало обвининието.

Бетмен го пречека Дурловски пред судот

+инфо - 15.03.2019

Меѓу првите кои го прегрнаа бешеи Богдан Илиевски Бетмен кој исто така беше обвинет како водач на протестите, но побара и доби амнестија. Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда за 27 април.

ЕКСЛУЗИВНО: Најверните другари на Игор Дурловски, со нетрпение го чекаат пред судот!

Магазин - 15.03.2019

Магичната интерпретација на музиката на Дурловски е забележлива уште од неговото деби во 1999 година. Од тогаш тој станува миленик на својата матична публика во Македонија, која безрезервно го наградува гласот кој со големина и карактер го изведува ...

Дурловски од „за заедничка Македонија“ не побара амнестија и доби ослободителна пресуда

Сакам да кажам - 15.03.2019

Оперскиот пејач и поранешен директор на Националната опера и балет Игор Дурловски е единствениот од 17-мината неамнестирани обвинети за нападот на Собранието на 27 април, кој денеска доби ослободителна пресуда.

Игор Дурловски ослободен од обвиненитето за 27 април

Алсат-М - 15.03.2019

Обвинетиот Игор Дурловски, еден од водачите на протестите „За заедничка Македонија“, доби ослободителна пресуда. Како што наведе судијката Добрила Кацарска, нему му се укинува и обврската за редовно јавување во судот.

Дурловски на слобода, а останатите обвинети за „27 април“ осудени на вкупна казна од 211 години затвор

Фокус - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот обвинет за „27 април“, кој денеска доби ослободителна пресуда, а останатите 16-обвинети беа осудени на вкупна казна од 211 години затвор. Дурловски, иако имаше право, не побара амнестија, туку ...

Дурловски на слобода

+инфо - 15.03.2019

Ослободителна пресуда за поранешниот директор на МОБ Игор Дурловски изрече судијката Добрила Кацарска во судскиот процес за крвавите настани во парламентот на 27 април 2017 година. Дурловски не побара да биде амнестиран во рамки на Законот за ...

Дурловски ослободен од вина за настаните од 27 април

Макфакс - 15.03.2019

Судот го ослободи Игор Дурловски од обвинението за настаните во Собранието на 27 април. Судијката Добрила Кацарска образложи дека јавниот обвинител не успеал да докаже вина кај Дурловски, а трошоците за неговото судење ќе паднат на товар на буџетот ...

Игор Дурловски на слобода

Република - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е ослободен од обвиненијата за случувањата од 27 април. Денеска Кривичниот суд донесе одлука со која тој се ослободува од кривичното дело тероризам кое им се ставаше на терет.

Дурловски се спаси, судот не го осуди

Скопје1 - 15.03.2019

Игор Дурловски се ослободува од обвинение, бидејќи не сториол кривичното дело терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста. Судијката Кицарска рече дека ОЈО не успеало да докаже негова вина во судската постапка.

Ослободителна пресуда за Игор Дурловски

1tv - 15.03.2019

Пред судот не се докажало дека обвинетиот гор Дурловски го сторил кривичнотѕо дело „Терористичко загрозување на Уставниот поредок и безбедноста“ која му се ставаше на товар. При изрекувањето на пресудите за 27 април тој беше ослободен од кривична ...

Дурловски ослободен од обвинение

Либертас - 15.03.2019

Дурловски се ослободува од обвинение. Надвор од разумно сомнение не е докажано делото за кое се обвинува. Мерката за претпазливост со која е задолжен секој петок да се јавува во суд се ...

Дел од амнестираните за „27 април“ објавија фотографија со Дурловски во знак на поддршка

Фокус - 15.03.2019

Богдан Илиевски-Бетмен, Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои беа амнестирани за случајот „27 април“, синоќа на социјалната мрежа фејсбук објавија заедничка фотографија со Игор Дурловски, во знак на поддршка, бидејќи Дурловски денеска ќе ја слушне ...

Амнестираниот Бетмен го поздрави Дурловски: „Браќа до крај, Браќа за цел живот“ ФОТО

+инфо - 15.03.2019

Богдан Илиевски Бетмен на неговиот профил на Фејсбук во текот на ноќта објави фотографија со останатите тројца водачи на протестите „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски, Владо Јовановски и Игор Дурловски.

Бетмен испрати порака преку Фејсбук: Браќа за цел живот!

Скопје1 - 15.03.2019

Богдан Илиевски на својот Фејсбук профил објави фотографија на која е заедно со Владо Јовановски, Борис Дамовски и Игор Дурловски. Под фотографијата тој напиша „Браќа до крај. Браќа за цел живот“.

Бетмен со порака на фејсбук : „Браќа до крај – Браќа за цел живот„

Магазин - 15.03.2019

Богдан Илиевски кој беше еден од организаторите на Иницијативата „За заедничка Македонија“ заедно со Владо Јовановски, Борис Дамовски и Игор Дурловски на својата Фејсбук страница сподели фотографија, на која ги нарекува своите пријатели „Браќа за ...

Дурловски: Кога слободата е ропство а среќата тага! (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април. Судскиот совет на чело со судијката Добрила Кацарска песуди дека пеењето на националната химна не е тероризам и го ослободи Дурловски од обвинението.

Бетмен го пречека Дурловски пред судот

Press24 - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот од обвинетите за настаните на 27. април во 2017 година во Собрание, кој доби ослободителна пресуда. Тој го напушти судот откако судијката Добрила Кацарска даде пауза од еден час за да одлучи дали ...

Игор Дурловски доби ослободителна пресуда

А1 On - 15.03.2019

Судот го ослободи Игор Дурловски од обвинението за настаните во Собранието на 27-ми април. Судијката Добрила Кацарска образложи дека трошоците за судењето на Дурловски паѓаат на товар на буџетот на Северна Македонија.

Бетмен, Јовановски и Дамовски со подршка до Дурловски: Браќа до крај!

24Инфо - 15.03.2019

Богдан Илиевски-Бетмен, Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои беа амнестирани за случајот „27 април“, синоќа на Фејсбук објавија заедничка фотографија со Игор Дурловски, во знак на поддршка, бидејќи Дурловски денеска ќе ја слушне пресудата.

Кога слободата е ропство, а среќата тага! – Игор Дурловски по ослободителната пресуда

Вечер - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски, единствениот кој доби ослободителна пресуда на денешното изрекување на казните за настаните од 27 април на својот Фејсбук профил постираше нумера во негова изведба под која напиша Кога слободата е ропство а среќата ...

„Браќа до крај“: Амнестираните Илиевски, Јовановски и Дамовски со поддршка за Дурловски

Таратур - 15.03.2019

Бившите обвинети Богдан Илиевски-Бетмен, Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои побараа и добија амнестија во рамки на случајот за „крвавиот четврток“, вчера вечер на Фејсбук објавија заедничка фотографија со Игор Дурловски, во знак на поддршка, ...

Бетмен со порака на Фејсбук: „Браќа до крај. Браќа за цел живот“

Press24 - 15.03.2019

Богдан Илиевски на својот Фејсбук профил објави фотографија на која е заедно со Владо Јовановски, Борис Дамовски и Игор Дурловски. Под фотографијата тој напиша „Браќа до крај. Браќа за цел живот“.

Дурловски низ солзи објави емотивно видео: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Магазин - 15.03.2019

Познатиот оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој денеска доби ослободителна пресуда за настаните од „27 април“. Тој иако имаше право, не побара амнестија, туку инсистираше низ судската постапка да се докаже неговата невиност.

(Видео) Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Макфакс - 15.03.2019

Игор Дурловски, кој е единствениот ослободен од обвинетите за насилствата од 27 април 2017 година, на својот Фејсбук објави видео порака за денешните пресуди. „Мелем на душа сте ми, сите вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото.

Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

24Инфо - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април откако Судечкиот совет на чело со судијката Добрила Кацарска пресуди дека пеењето на националната химна во Собранието не е тероризам.

Браќа до крај, браќа за цел живот: Илиевски, Јовановски и Дамовски му дадоа поддршка на Игор Дурловски

Република - 15.03.2019

Браќа до крај. Браќа за цел живот! Вака е насловена фотографијата поставена на Фејсбукот на Богдан Илиевски Бетмен на која тој, Владо Јовановски и Борис Дамовски се со Игор Дурловски, во знак на поддршка, бидејќи Дурловски денеска треба да ја слушне ...

(Видео) Дурловски: Кога слободата е ропство а среќата тага!

Centar - 15.03.2019

Игор Дурловски, кој е единствениот ослободен од обвинетите за насилствата од 27 април 2017 година, на својот Фејсбук објави видео порака за денешните пресуди. „Мелем на душа сте ми, сите вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото.

Поддршка за Дурловски пред изрекување на пресудата за 27 април

ММС - 15.03.2019

„Браќа до крај. Браќа за цел живот“ е пораката над фотографијата на која се Богдан Илиевски заедно со Владо Јовановски, Борис Дамовски и Игор Дурловски на неколку часа пред изрекувањето на пресудата на Дурловски.

(ВИДЕО) По ослободителната пресуда Дурловски го објави „Длаборез“

Фокус - 15.03.2019

Оперскиот пејач Игор Дурловски кој денеска беше едниствениот што доби ослободителна пресуда за 27 април, попладнево на својот Фејсбук профил објави нова музичка нумера „Длаборез“. -Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите ...

Игор Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Сител - 15.03.2019

„Кога слободата е ропство, а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа далечни. #Длаборез е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви ...

Маестро Дурловски: Кога слободата е ропство а среќата тага!

Опсервер - 15.03.2019

Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите # вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа ...

Реакција на Дурловски: Благодарам на дел од блиските што станаа далечни

МКД - 15.03.2019

Уметникот Игор Дурловски беше единствениот кој денеска за време на изрекувањето на пресудите во случајот „27 април" доби ослободителна пресуда. По пресудата на својот фејсбук-профил Дурловски ја сподели нумерата „Длаборез" во негова изведба.

Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Точка - 15.03.2019

Игор Дурловски, кој е единствениот ослободен од обвинетите за насилствата од 27 април 2017 година, на својот фејсбук-профил објави видеопорака за денешните пресуди. „Мевлем на душа сте ми, сите вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во ...

(ВИДЕО) Дурловски со порака по ослободителната пресуда: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Либертас - 15.03.2019

Единствениот ослободен во судскиот процес за настаните од 27 април, Игор Дурловски, се обрати преку својот Фејсбук профил: „Кога слободата е ропство, а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во ...

Дурловски со порака по ослободителната пресуда: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Локално - 16.03.2019

Единствениот ослободен во судскиот процес за настаните од 27 април, Игор Дурловски, се обрати преку својот Фејсбук профил: „Кога слободата е ропство, а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во ...

Се огласи Дурловски по пресудата: Еве што порача

Бизнис Вести - 16.03.2019

„Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа далечни. #Длаборез е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви ...

(ВИДЕО) Игор Дурловски по пресудата се огласи со проектот „Длаборез кој со солзи ја гали татковината“

Екран - 16.03.2019

„Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа далечни. #Длаборез е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви ...