TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дрогба ја заврши кариерата

Телма - 09.11.2018

Поранешниот репрезентативец на Брегот на Слоновата коска, Дидие Дрогба објави дека ја завршува фудбалската кариера. Четириесет годишниот Дрогба до сега го носеше дресот на Феникс, кој се натпреварување во американската УСЛ лига, а по поразот во ...

КРАЈ: Дрогба е пензионер

SportMedia - 09.11.2018

Дидие Дрогба и официјално ја заврши својата кариера. Легендарниот напаѓач го одигра последниот меч, Феникс загуби од Луисвил со 1:0 во финалето на плеј-офот од американскиот УСЛ куп. Дрогба најдобрите денови ги имаше во дресот на Челзи од 2004 ...

Дрогба ја заврши фудбалската кариера

Фокус - 09.11.2018

Легенадрниот африкански напаѓач, Дидие Дрогба ја заврши професионалната фудбалска кариера во својата 40-та година од животот. Тој синоќа го одигра последниот меч за Феникс Рајзинг, каде настапуваше во изминатата година.

Легендарниот Дидие Дрогба стави крај на фудбалската кариера

Кајгана - 09.11.2018

Помина низ многу лиги, играше на четири континенти и ќе остане познат како еден од најдобрите напаѓачи од неговата генерација, а денеска става крај на фудбалската кариера - на возраст од 40 години, Дидие Дрогба реши дека му е доста од играње фудбал.

Дрогба ја заврши кариерата

Независен - 09.11.2018

Поранешниот напаѓач на Челзи, Дидие Дрогба, стави крај на богатата фудбалска кариера. Тој во последниот свој дуел за Феникс загуби од Луисвил со 1:0 во во финалето на плеј-офот од американскиот УСЛ куп.

Дрогба ја заврши кариерата

СуперСпорт - 09.11.2018

Легендарниот фудбалер на Челзи, Дидиер Дрогба ја заврши својата кариера. Дрогба веќе на почетокот на оваа година најави дека до завршетокот на сезоната ќе се пензионира,а рано изутрината по наше време го одигра последниот меч.

Крај на една ера: Дрогба ја заврши блескавата кариера

Спортклуб - 09.11.2018

Еден од најдобрите фудбалери последните 15 години Дидие Дрогба денеска и официјално го објави крајот на својата играчка кариера. Негов последен натпревар беше синоќешното финале од плеј-офот во втората американска лига меѓу Феникс Рајзинг и Луисвиле ...

Крај на една блескава кариера: Дидие Дрогба ги закачи копачките на клин (Фото)

Дерби - 09.11.2018

Легендарниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска, Дидие Дрогба рано утрово по наше време го одигра својот последен натпревар во кареирата. 40 годишниот напаѓач не успеа со трофеј да ја круниса богатата кариера откако неговиот тим Феникс Рајзинг ...

Крај на една голема кариера – Дидие Дрогба заминува во пензија

ТВ21 - 09.11.2018

Тивко и без многу врева, еден од најдобрите играчи во изминатите години Дидие Дрогба, замина во пензија. Дрогба во март прослави 40-ти роденден, синоќа го одигра последниот натпревар во својата кариера во професионалната кариера во дресот на Финикс, ...

„Пола човек – пола ѕвер“: Легендарниот Дидиер Дрогба го одигра последниот натпревер во кариерата

Спортски - 09.11.2018

Легендарниот напаѓач на Челзи, Дидиер Дрогба стави крај на кариерата. Дрогба на почетокот на оваа година најави дека по завршувањето на сезоната ќе се пензионира, а рано утрово по наше време го одигра последниот натпревар.

Дрогба ја заврши кариерата (Видео)

TopSport - 09.11.2018

Фудбалерот од Брегот на Слонова коска, Дидие Дрогба на 40-годишна возраст реши да стави крај на успешната професионална кариера. Напаѓачот последниот натпревар во професионалната кариера го одигра изминатата ноќ.

ВИДЕО: Големиот ДИДИЕ ДРОГБА со болен пораз ја заврши кариерата!

Gol.mk - 09.11.2018

Еден од најдобрите голгетери во модерниот фудбал и идол на голем број таленти, Дидие Дрогба ја заврши својата богата 20-годишна играчка кариера. Drogba says goodbye pic.twitter.com/3ny1446I3M — Ricardo Ávila (@TheRicardoAvila) November 9, 2018 ...

Легендарниот Дидие Дрогба стави крај на фудбалската кариера

24Инфо - 09.11.2018

Помина низ многу лиги, играше на четири континенти и ќе остане познат како еден од најдобрите напаѓачи од неговата генерација, а денеска става крај на фудбалската кариера – на возраст од 40 години, Дидие Дрогба реши дека му е доста од играње фудбал.

Дрогба ја заврши кариерата

+инфо - 09.11.2018

Легендарниот фудбалер од Брегот на Слоновата коска, во март го прослави 41. роденден. Дрогба најави останување во клубот, каде е еден од тројцата сопственици. Во текот на кариерата тој играше за Монтреал Импакт, Галатасарај, Шангај, Марсеј, Ле Ман, ...

Крај на една ера: Дрогба ја заврши блескавата кариера

Курир - 09.11.2018

Еден од најдобрите фудбалери последните 15 години Дидие Дрогба денеска и официјално го објави крајот на својата играчка кариера. Негов последен натпревар беше синоќешното финале од плеј-офот во втората американска лига меѓу Феникс Рајзинг и Луисвиле ...

Крај на една блескава кариера: Дидие Дрогба ги закачи копачките на клин

Точка - 09.11.2018

Легендарниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска, Дидие Дрогба рано утрово по наше време го одигра својот последен натпревар во кареирата. 40 годишниот напаѓач не успеа со трофеј да ја круниса богатата кариера откако неговиот тим Феникс Рајзинг ...

Дрогба ја заврши кариерата (Видео)

Макфакс - 09.11.2018

Фудбалерот од Брегот на Слонова коска, Дидие Дрогба на 40-годишна возраст реши да стави крај на успешната професионална кариера. Напаѓачот последниот натпревар во професионалната кариера го одигра изминатата ноќ.

Легендарниот Дидие Дрогба стави крај на фудбалската кариера

Локално - 09.11.2018

Помина низ многу лиги, играше на четири континенти и ќе остане познат како еден од најдобрите напаѓачи од неговата генерација, а денеска става крај на фудбалската кариера – на возраст од 40 години, Дидие Дрогба реши дека му е доста од играње фудбал.

Дрогба ја заврши кариерата

А1 On - 09.11.2018

Поранешниот напаѓач на Челзи, Дидие Дрогба, стави крај на богатата фудбалска кариера. Тој во последниот свој дуел за Феникс загуби од Луисвил со 1:0 во во финалето на плеј-офот од американскиот УСЛ куп.

Крај на една ера: Дрогба ја заврши блескавата кариера

Sport M - 09.11.2018

Еден од најдобрите фудбалери последните 15 години Дидие Дрогба денеска и официјално го објави крајот на својата играчка кариера. Негов последен натпревар беше синоќешното финале од плеј-офот во втората американска лига меѓу Феникс Рајзинг и Луисвиле ...

Дидиер Дрогба ја заврши кариерата

OhridNews - 09.11.2018

Фудбалерот од Брегот на Слонова коска, Дидие Дрогба на 40-годишна возраст реши да стави крај на успешната професионална кариера. Напаѓачот последниот натпревар во професионалната кариера го одигра изминатата ноќ.