TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вкусен напиток од јогурт и семенки кој помага во случај на опстипација

Мама365 - 07.10.2017

Јогурт со ленено семе, сусам и сончоглед Јогуртот во комбинација со одредени семенки може да ви помогне доколку имате проблем со честа опстипација. Истовремено во дигестивниот тракт се зголемува присуството на добрите бактерии, а организмот се ...

Крекери со бело вино, афион, сусам и лен

Мои рецепти - 05.10.2017

Уште едни крекери од мене, овој пат со бело вино и афион, исто така убави и заразни за грицкање како оние со пивото. Измешајте ги течните состојки, па вмешајте ги семињата, солта и прашокот за печење.