TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Шакира не ја тргнува насмевката од лице, фатена на плажа со непознат маж

Курир - 02.07.2022

Пејачката Шакира е фатена со непознат маж на плажа, а сите забележале дека не ја тргнува насмевката од лицето. По разделувањето со фудбалерот Пике, пејачката била често нерасположена, но изгледа дека сега нашла причина за насмевка.

Ја гледале со потсмев а ја нарекле и „La Patrona“: Зошто пријателите на Пике вака се однесувале кон Шакира?

Хаштаг - 02.07.2022

Шакира наводно никогаш не се чувствувала пријатно во Барселона бидејќи таму нема пријатели. Нејзината најдобра пријателка е мајката на Пике, а ниту со неа сега не е во добри односи , изјави новинарката Лорена Васкез.

Не било неверството на фудбалерот: Ова е вистинската причина зошто Пике и Шакира раскинаа?!

Република - 02.07.2022

Прекинувањето на врската меѓу Шакира и Жерар Пике, поради, како што беше обајвено, неверство од страна на фудбалерот, предизвика голем интерес во светската јавност. Сепак, поранешниот сопруг на една од сестрите на Шакира, Роберто Гарсија, открива ...

Веќе го заборави Пике? Шакира со широка насмевка ужива со друг маж ФОТО

Хаштаг - 02.07.2022

Пејачката е фотографирана на плажа со непознат маж. Шакира и Жерар Пике пред неколку недели потврдија дека се разделуваат по 12 години заедно. Медиумите објавија дека причина за нивното раскинување е наводната измама на фудбалерот, но славниот пар ...

Кое момче ја насмеа Шакира по разводот со Пике? (фото)

Хитпортал - 02.07.2022

Откако пред неколку недели Шакира и Пике ставија крај на нивната 12 годишна врска заради како што пишуваа таблоидите неверството на фудбалерот. Во меѓу време пејачката издаде нов хит и повторно се искачи на топ листите но причина за нејзината ...

Шакира ја спасувала врската од Нова година: Ангажирала психолог за парови, Пике одбил

Еспресо - 02.07.2022

Тие се планетарни ѕвезди, многу богати во нивните џебови и полни со слава, сепак, Жерар Пике и Шакира во работите на срцето не се разликуваат од милијардите луѓе кои ја населуваат нашата планета.

ФОТО | По раскинувањето со Пике, Шакира фотографирана насмеана во друштво на згоден маж

Слободен Печат - 01.07.2022

Новите фотографии на пејачката Шакира за миг го обиколија светот, а на нив се гледа дека е среќна и исполнета. Шакира уживала во друштво на млад сурфер на плажа во Барселона. Пред неколку недели светот дозна дека фудбалерот Жерар Пике и пејачката ...

Пике ќе збесне: Шакира забележана во друштво на друг маж (Фото)

СуперСпорт - 01.07.2022

Шакира се раздели со Жерар Пике по 12 години, но сè уште не решија некои прашања како финансиите и старателството врз децата. Пред една недела Шакира била забележана додека се вози кон нејзиниот дом, а на фотографиите можеше да се забележи дека е во ...

Шакира и Пике си одбраа славни адвокати: Судската војна започна!

Еспресо - 01.07.2022

Пејачката и фудбалерот на Барселона не се согласуваат околу иднината на нивните деца Милан и Саша, кои имаат 9, односно 6 години. По раскинувањето, Шакира и Жерар Пике се обидоа да најдат договор за иднината на нивните деца, но залудно.

(ФОТО) ПО РАСКИНУВАЊЕТО СО ПИКЕ – Шакира е фотографирана насмеана и расположена во друштво на згоден маж

Екран - 01.07.2022

Колумбиската пејачка Шакира е фотографирана во друштво на згоден маж со кој го поминала денот сурфајќи. Откако ја раскина долгогодишната врска со фудбалерот Пике поради неговото наводно неверство, Шакира од папараците беше снимена видно вознемирена ...

Фото: Шакира насмеана и расположена првпат по разделбата со Пике, во друштво на згоден маж го привлече вниманието

Точка - 01.07.2022

Шакира насмеана и расположена во друштво на згоден маж го привлече вниманието По прекинувањето на долгогодишната врска со фудбалерот Пике, поради наводното неверство, новинарите претходно ја забележувале Шакира видно нерасположена и замислена во ...

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗА РАСКИНУВАЊЕТО НА ШАКИРА И ПИКЕ Неговите пријатели ѝ дале прекар, бидејќи била непријатна

+инфо - 01.07.2022

Пике наводно од Шакира побарал голема сума за да ги инвестира во други бизниси, по што пејачката откако се консултирала со родителите го одбила. По веста дека пејачката Шакира и фудбалерот Пике раскинале, во јавноста почнаа да излегуваат сѐ повеќе ...

Испливаа нови детали за заедничкиот живот на Шакира и Пике: „Со неа воопшто не било лесно да се живее“

Точка - 01.07.2022

Откако се дозна дека славниот фудбалер ја изневерил колумбиската пејачка со која има 2 деца, пријателите на Пике, но и дел од медиумите „удрија“ по Шакира. Кога на почетокот на месецот се дозна за аферата на Жерар Пике, на сите им беше јасно дека ...

Шакира сурфа во Шпанија со непознат маж и неколку пријатели, по неверството на Пике (фото)

Црнобело - 01.07.2022

По шокантната разделба со Пике, Шакира изгледа одлично без грам шминка, додека сурфа во Шпанија со синот и неколку пријатели, од кои едниот се чини дека ѝ е навистина близок. По разделбата на Шакира и Пике што беше изненадување за целата јавност, ...

Шакира и Пике не раскинале поради изневерувањето, туку поради пари?

Локално - 01.07.2022

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике неодамна ги изненадија сите кога објавија дека раскинале. Меѓутоа, поранешниот сопруг на една од сестрите на Шакира, Роберто Гарсија, сега откри дека главната причина за раскинувањето на славната двојка ...

Ова е вистинската причина зошто Пике и Шакира раскинале?!

Курир - 01.07.2022

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике неодамна ги изненадија сите кога објавија дека раскинале. Меѓутоа, поранешниот сопруг на една од сестрите на Шакира, Роберто Гарсија, сега откри дека главната причина за раскинувањето на славната двојка ...

По неверството на Пике, Шакира со пријателите на сурфање во Шпанија

Репортер - 01.07.2022

По разделбата со Пике, Шакира се појави на сурфање во Шпанија со синот и нејзини пријатели. Пејачката е облечена во спортски костим за пливање со долги ракави и ногавици. Шакира и 35-годишниот Пике се разделија пред околу две недели, наводно поради ...

Брзо го преболи Пике: Шакира „фатена“ со друг маж! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 01.07.2022

Познатата пејачка Шакира е фотографирана во друштво на згоден маж со кој го поминала денот сурфајќи. Откако ја раскина долгогодишната врска со фудбалерот Пике поради неговото наводно неверство, Шакира од папараците беше снимена видно вознемирена и ...

Среќна и добро расположена: Шакира сурфа во Шпанија со непознат маж, по неверството на Пике

Република - 01.07.2022

По разделбата на Шакира и Жерард Пике што предизвика вистинска бура во шпанската и светската јавност, 45-годишната пејачка е забележана како сурфа во Шпанија. Во друштво на 11-годишнот син Милан и неколку пријатели, Шакира е во навистина добро ...