TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родила едно мртво, а по 17 дена, уште едно живо бебе

+инфо - 13.02.2018

Малата Лекси Брајант останала во утробата на мајка си уште две недели откако нејзиниот брат близнак бил мртвороден, и преживеала. Женското бебе кое преживеало во матката на мајка си две недели откако нејзиниот брат близнак бил мртвороден девојка е ...

Британка се породила двапати во 17 дена

Алсат-М - 13.02.2018

Џема Брајант oд британската област Источен Јоркшир, тагата по своето машко мртвороденче многу брзо ја заменила со радост, откако родила ќерка, и тоа само по 17 денови. Имено, Британката требало да биде мајка на близначиња, но девојчето, сега крстено ...

Чудо во Велика Британија: Го изгубила синот, а 17 дена подоцна родила негова близначка

Sky - 13.02.2018

Девојчето кое останало 17 дена во мајчиниот стомак, откако нејзиниот брат близнак бил мртвороден, преживеало. Гема Бриант, мајка на близнаците, рекла дека тагата поради загубата на синот и радоста поради родената ќерка Лекси е вистински ролеркостер ...

Се породила двапати во 17 дена

+инфо - 13.02.2018

Откако во 21-ва недела го изгубила синот, лекарите ја предупредиле дека веројатно и второто дете ќе се роди за три дена со мали шанси за преживување. Девојчето што остана две недели во мајчината утроба откако нејзиниот брат близнак предвреме се ...

Се породила двапати во 17 дена

Либертас - 13.02.2018

Девојчето што остана две недели во мајчината утроба откако нејзиниот брат близнак предвреме се роди, преживеа. Џема Брајант, која била бремена со близнаци, рекла дека тагата поради загубата на синот и радоста за раѓањето на ќерката Лекси, е ...