TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бахар: Ќе ни биде потребна и среќа за бодови на гостувањето кај Манчестер Сити

Екипа - 18.09.2023

Црвена Звезда оваа сезона ќе го брани образот на српскиот фудбал во Лигата на Шампионите, а натпреварувањето го започнува со најтешкиот натпревар во групната фаза – гостување кај актуелниот шампион Манчестер Сити.

Тренерот на Ѕвезда се надева дека Манчестер сити утре ќе има лош ден

Спортманија - 18.09.2023

Белградска Црвена ѕвезда утревечер има незгодна задача, гостува кај Манчестер сити во првото коло од Лигата на шампионите, а тренерот Барак Бахар, посака неговиот тим да се држи до планот и се надева оти Граѓаните нема да бидат ...

Пеп: Спортската култура во „екс-ју“ земјите е за почит, видете го Ноле...

Gol.mk - 18.09.2023

Европскиот владетел Манчестер Сити ја отвора новата сезона во Лигата на шампионите против Црвена Звезда. Во одлична атмосфера, Пеп Гвардиола го најави натпреварот на англиско тло во кој „граѓаните“ се големи фаворити.

Гвардиола: Една титула од ЛШ е ништо, многу клубови го имаат направено тоа

TopSport - 18.09.2023

Обидот на Манчестер сити да ја одбранат титулата од Лигата на шампиони ќе биде полесна од долгиот пат до првата елитна европска титула, смета нивниот менаџер, Пеп Гвардиола. Сити го кренаа својот прв трофеј од ЛШ минатата сезона со 1:0 победата над ...

Пеп Гвардиола за спортистите од поранешна Југославија

Оff.net - 18.09.2023

Најдобриот фудбалски тренер на денешницата, во пресрет на новата сезона од Лига на шампиони каде со неговиот Манчестер Сити ќе го бранат трофејот освоен во Истанбул, одржал прес-конференција. Во вторник вечер играат против Црвена звезда на „Етихад“.

Пеп доби прашање за кризата во Јунајтед: Порано или подоцна..

Спортклуб - 18.09.2023

Манчестер Сити се подготвува за првиот меч од новата сезона во ЛШ, на домашен терен ја пречекуваат Црвена Звезда од Белград. На пресконференцијата пред утрешниот натпревар во Манчестер, Пеп Гвардиола излезе пред новинарите и анализираше како ќе ...

Гвардиола за тренерот на Црвена ѕвезда: „Видовме лани што му направи на Меси“

Спортманија - 18.09.2023

Манчестер сити утре со дуел на домашен терен против Црвена ѕвезда ја започнува одбраната на титулата во Лигата на шампионите. Во пресрет на натпреварот се одржа прес-конференција на која тренерот на Граѓаните, Пеп Гвардиола, одговараше на прашањата ...

Манчестер сити со втор состав ќе игра против Црвена Звезда

СуперСпорт - 18.09.2023

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се соочува со големи проблеми пред мечот против Црвена Звезда во Лигата на шампиони (ЛШ). „Граѓаните“ имаат голем број повредени фудбалери, апа поради тоа Гвардиола најави дека против српскиот тим ќе настапи ...

Гвардиола си има проблеми: Ќе мора против Ц. Звезда да играме со вториот тим!

SportSport - 18.09.2023

Во пресрет на утрешниот меч од Лигата на Шампионите протв Ц. Звезда, во рамките на 1.коло во групата – Г, стратегот на европскиот првак Пеп Гвардиола не криеше дека има големи проблеми со повредите во тимот. “Имаме проблеми со повредите.

Гвардиола: На некои натпревари ќе користам и играчи од Б-тимот

МакФудбал - 18.09.2023

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, изјави дека преполниот распоред на неговиот тим значи дека тој ќе биде принуден да направи промени во составот во наредните недели за да го заштити здравјето на играчите.

Гвардиола најави дека Сити против Црвена ѕвезда ќе игра со „втор тим“

Спортманија - 18.09.2023

Актуелниот европски првак Манчестер сити одбраната на тронот во Лигата на шампионите ќе ја започне утре, на свој терен, и тоа против Црвена ѕвезда. Српскиот првак, кој е во резултатска криза (загуби два меча во домашното првенство), е аутсајдер на ...

Дали Пеп Гвардиола по она што го кажа ја потцени Црвена Звезда?

Спортклуб - 18.09.2023

Европскиот и англискиот првак Манчестер Сити во вторник ја пречекува Црвена Звезда на стартот од натпреварувањето во групата Г од Лигата на шампионите. Сити е перфектен на почетокот на сезоната во Премиер лигата, има скор 5/5, во саботата го совлада ...

Гвардиола се жали: Ќе мора да играм со вториот тим против Ц. Звезда!

Sport 1 - 18.09.2023

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, има сериозни проблеми пред утрешниот натпревар на домашен терен со Црвена Звезда на стартот од Лигата на шампионите, откако поради повреди и заминувања се пожали дека има намален играчки кадар.

Проблеми на „Итихад“: Незадоволство во Манчестер сити

СуперСпорт - 18.09.2023

Тренерот Пеп Гвардиола има проблеми со незадоволни фудбалери во соблекувалната на Манчестер сити. Англиските медиуми пишуваат дека главна тема е Кевин Де Брајне, кој во моментов е повреден и го чека пауза.

Гвардиола: Не знам каква е ситуацијата со Ковачиќ и Грилиш

Спортски - 18.09.2023

Манчестер Сити стартуваше со пет победи во првите пет кола од Премиер лигата. Покрај тоа, тимот на Пеп Гвардиола го освои Суперкупот на Европа против Севиља, а беше поразен од Арсенал во Комјунити Шилд.

Незадоволство во соблекувалната на Манчестер Сити

Екипа - 18.09.2023

Пеп Гвардиола се соочува со незадоволна атмосфера во соблекувалната на Манчестер Сити, откриваат англиските медиуми. Непосредно пред почетокот на новата сезона во Лигата на Шамлионите во која „граѓаните“ го бранат трофејот главна тема е Кевин де ...

Гвардиола: Ќе мораме да играме со вториот тим

TopSport - 18.09.2023

Манчестер сити, во саботата го победи Вест Хем со 3:1 и ја задржа лидерската позиција на табелата. По натпреварот во Лондон, менаџерот Пеп Гвардиола се пожали на здравствениот билтен во неговиот тим. „Помалку играчи на клупата е проблем.

Манчестер сити ги стопираа преговорите за нов договор со Де Брујне

TopSport - 17.09.2023

Манчестер сити ги стопирале преговорите за нов договор со Кевин де Брујне и покрај тоа што неговиот договор истекува за 18 месеци, бидејќи сакаат да видат како ќе оди неговото опоравување од повредата, тврдат британските медиуми.

Гвардиола: Ќе мораме да играме со вториот тим

Макфакс - 18.09.2023

Манчестер сити, во саботата го победи Вест Хем со 3:1 и ја задржа лидерската позиција на табелата. По натпреварот во Лондон, менаџерот Пеп Гвардиола се пожали на здравствениот билтен во неговиот тим. „Помалку играчи на клупата е проблем.

Гвардиола: Ќе мораме да играме со вториот тим

Опсервер - 18.09.2023

Манчестер сити, во саботата го победи Вест Хем со 3:1 и ја задржа лидерската позиција на табелата. По натпреварот во Лондон, менаџерот Пеп Гвардиола се пожали на здравствениот билтен во неговиот тим. „Помалку играчи на клупата е проблем.

Гвардиола: Ќе мораме да играме со вториот тим

MTM - 18.09.2023

Манчестер сити, во саботата го победи Вест Хем со 3:1 и ја задржа лидерската позиција на табелата. По натпреварот во Лондон, менаџерот Пеп Гвардиола се пожали на здравствениот билтен во неговиот тим. „Помалку играчи на клупата е проблем.

Гвардиола ја потцени Црвена звезда, најави дека ќе игра со втор тим

24Фудбал - 18.09.2023

Пеп Гвардиола вели дека поради густиот распоред на некои натпревари треба да се одигра и со втор тим, таков ќе биде утрешниот меч со Црвена звезда. Утре со почеток од 21 часот, Манчестер Сити ја пречекува Црвена звезда во натпревар од Лигата на ...

Гвардиола ја потценува Црвена звезда, најави дека ќе игра со втор тим

МКД - 18.09.2023

Пеп Гвардиола вели дека поради густиот распоред на некои натпревари треба да се одигра и со втор тим, таков ќе биде утрешниот меч со Црвена звезда. Утре со почеток од 21 часот, Манчестер Сити ја пречекува Црвена звезда во натпревар од Лигата на ...

Сити во големи проблеми: Пеп ќе мора да игра со втор тим против Звезда?

Спортски - 18.09.2023

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се соочува со големи проблеми пред мечот против Црвена Звезда во Лигата на шампиони (ЛШ). „Граѓаните“ имаат голем број повредени фудбалери, апа поради тоа Гвардиола најави дека против српскиот тим ќе настапи ...

Гвардиола: Една титула од ЛШ е ништо, многу клубови го имаат направено тоа

Макфакс - 18.09.2023

Обидот на Манчестер сити да ја одбранат титулата од Лигата на шампиони ќе биде полесна од долгиот пат до првата елитна европска титула, смета нивниот менаџер, Пеп Гвардиола. Сити го кренаа својот прв трофеј од ЛШ минатата сезона со 1:0 победата над ...

Гвардиола: Една титула од ЛШ е ништо, многу клубови го имаат направено тоа

Опсервер - 18.09.2023

Обидот на Манчестер сити да ја одбранат титулата од Лигата на шампиони ќе биде полесна од долгиот пат до првата елитна европска титула, смета нивниот менаџер, Пеп Гвардиола. Сити го кренаа својот прв трофеј од ЛШ минатата сезона со 1:0 победата над ...

Гвардиола: Една титула од ЛШ е ништо, многу клубови го имаат направено тоа

Точка - 18.09.2023

Обидот на Манчестер сити да ја одбранат титулата од Лигата на шампиони ќе биде полесна од долгиот пат до првата елитна европска титула, смета нивниот менаџер, Пеп Гвардиола. Сити го кренаа својот прв трофеј од ЛШ минатата сезона со 1:0 победата над ...