TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почетни состави за ЛШ: Солскјер направи пет измени, ПСЖ тргнува со формација 4-2-3-1 (ФОТО)

Дерби - 12.02.2019

Оваа вечера започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите и тоа со натпреварите на „Олд Трафорд“ и „Олимпико“. Во Манчестер силите ќе ги одмерат Јунајтед и Пари Сен Жермен, дуел на кој правдата ќе ја дели италијанскиот судија Даниеле Орсато.

Почетни состави: Манчестер јунајтед со сите сили на победа против ослабениот ПСЖ

24Фудбал - 12.02.2019

Тимот на Солскјер ќе се обиде да ја искористи проблематичната ситуација во која се најде францускиот тим кој ќе игра без Кавани и Нејмар, Рома и Порто најавуваат офанзивен фудбал во Рим. Со вечерашните две пресметки стартуваат големите возбудувања ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Оле без ниту едно изненадување, Верати и Мбапе први ѕвезди на ПСЖ

Gol.mk - 12.02.2019

Со големото дерби на „Олд Трафорд“ меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ започнуваат возбудувањата од елиминационата фаза на Лигата на шампионите. Францускиот шампион по ждрепката на крајот од минатата година беше голем фаворит за пласман во четвртфиналето, ...

Специјална подршка за „црвените ѓаволи“: Легендарниот Бекс пристигна на „Олд Трафорд“ (фото)

Спортски - 12.02.2019

Вечерва на „Театарот на соништата“ ќе се одигра еден од најинтересните четвртфинални дуели во Лигата на шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Фубдалерите на Манчестер Јунајтед од трибините ќе имаат поддршка и од легендарниот Дејвид Бекам.

Солскјер и Тухел ги открија составите, се е подготвено за спектаклот на „Олд Трафорд“

Спортклуб - 12.02.2019

Со двата вечерашни натпревари во Лигата на шампионите започнува елиминационата фаза во најелитното клупско фудбалско натпреварување во Европа. Секако, најголемо внимание привлекува дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ на „Олд Трафорд“.

Бекам стигна на „Олд Трафорд“ - ќе навива за Солшер и Јунајтед! (ФОТО)

Sport 1 - 12.02.2019

Вечерва се игра дуелот меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ на „Олд Трафорд“ во осминафиналето на Лигата на шампиони, а домаќините ќе добијат поддршка и од својата легенда. Легендарниот фудбалер Дејвид Бекам реши да им даде поддршка на „црвените ѓаволи“, ...

ФОТО: Се знае за кого ќе навива – Бекс со поддршка за Оле и „ѓаволите“

Gol.mk - 12.02.2019

На популарниот „Театар на Соништата“, вечерва ќе се одигра првиот натпревар од големото осминафинално дерби на Лигата на шампионите меѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ . Несомнено, „црвените ѓаволи“ ќе имаат огромна поддршка од домашната публика, а меѓу ...

Раиола „замеша“ прсти: Погба ќе го напушти Јунајтед ако не добие - астрономска плата!?

Sport 1 - 12.02.2019

Мино Раиола е еден од најомрезените менаџери кај клубовите, холанѓанскиот фудбалски агент константно прави притисок, па очггледно успеал да му ги промени размислувања на неговиот „клиент“ Пол Погба.

Почнува нокаут-фазата во ЛШ: Колку е навистина силен Манчестер Јунајтед?

Кајгана - 12.02.2019

Вечерва, по подолга пауза, на редовната фудбалска програма се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите. Првото коло од нокаут фазата го отвораат Манчестер Јунајтед и ПСЖ, како и Рома и Порто.

ПСЖ во тешка мисија кај Јунајтед, Рома оди по триумф против Порто

Sport 1 - 12.02.2019

Вечерва се играат првите два натпревари од осминафиналето во Лигата на шампиони, а во центар на внимание ќе биде дуелот меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ. Оле Гунар Солшер го препороди Манчестер јунајтед, па досега има десет победи и едно реми под ...

Погба ја почна мисијата: Или најплатен фудбалер во Премиер лигата или заминување во Реал Мадрид?!

СуперСпорт - 12.02.2019

Откако Жозе Мурињо заработи отказ на местото тренер во Манчестер Јунајтед, така Пол Погба конечно почна да ја подигнува својата форма и да игра навистина фантастично. Сепак, се чини дека повторно би можел да го навлече гневот на навивачите на ...

ЛШ: Јунајтед нема пораз дома од Французи, Рома и Порто петти пат на мегдан...

SportMedia - 12.02.2019

ПСЖ осакатен во Манчестер, деби на Оле Гунар Солскјер во ЛШ, Рома и Порто по петти пат на мегдан Вечерва се играат првите два натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите. Најинтересниот се игра на „Олд Трафорд" помеѓу Манчестер Јунајтед и ...

На Солшер му се смачи: Секој втор ден ми го поставувате истото прашање! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2019

Манчестер јунајтед вечерва на „Олд Трафорд“ играат против ПСЖ во првиот меч од осминафиналето на Лига на шампиони. Јунaјтед беше аутсајдер кога ги извлекоа паровите од осминафиналето поради очајната форма, но тогаш тренер им беше Жозе Мурињо, па ...

На Солскјер му здосади: Истото прашање ми го поставувате секој втор ден (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва на „Олд Трафорд“ играат против ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи“ се сметаа за аутсајдери кога беа извлечени паровите во осминафиналето поради очајната форма ...

Полесно ми е да играм со ваквиот стил на игра

Вечер - 12.02.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал, јавно го пофали шефот на стручниот штаб, Оле Гунар Солскер. Откако седна во менаџерското столче, норвешниот стручњак не знае за пораз во Премиер лигата.

Има некој што го сака повеќе Оле од навивачите на Манчестер јунајтед

TopSport - 12.02.2019

Норвешкиот таблоид „Верденс ганг“ има фантастична насловна страница, која сигурно ќе им се допадне и на навивачите на Манчестер јунајтед. Прославувајќи ги 53-те дена кои што Оле Гунар Солксјер е на клупата на Манчестер јунајтед, весникот постави ...

„Кога дојде Солшер, беше како Фергусон да влегол во соблекувалната“

Sport 1 - 12.02.2019

Манчестер јунајтед под водство на Оле Гунар Солшер одигра 11 натпревари на кои оствари 10 победи и само еднаш ремизираше и тоа на „Олд Трафорд“ против Барнли. Тој силно влијаеше на фудбалерите на „црвените ѓаволи“, кои се препородија по заминувањето ...

Невил смета дека Солскјер не треба сега да добие договор, еве зошто

24Фудбал - 12.02.2019

Поранешниот соиграч на Оле Гунар Солскјер, Гери Невил смета дека Манчестер јунајтед не треба уште сега да му даде перманентен договор на Норвежанецот. Оле Гунар Солскјер дојде како привремена замена за Жозе Мурињо кој доби отказ во декември, но ...

Раиола повторно стапува на сцена: Погба побарал да биде најплатен во Премиер лигата или – заминува!

Спортски - 12.02.2019

Откако Жозе Мурињо доби отказ на местото тренер во Манчестер Јунајтед, Пол Погба започна да ја подига својата форма и игра навистина одлично. Сепак, изгледа дека повторно би можел да го навлече гневот на навивачите на Јунајтед.

Загревање пред дербито: Тухел со германска поговорка го прокоментира успехот на Солскјер

Спортски - 12.02.2019

Вечерва на програмата од Лигата на шампиoните е големото дерби помеѓу ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а пред ова дерби свој коментар на ситуацијата во противничкиот табор даде и Томас Тухел. Германскиот стратег смета дека натпреварот со Јунајтед доаѓа во ...

Томас Тухел со интересен коментар за Оле Гунар Солскјер

Дерби - 12.02.2019

Во пресрет на првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ свое видување околу ситуацијата во англискиот тим даде и тренерот на „Светците“, Томас Тухел.

ПСЖ му гостува на Манчестер Јунајтед, вечерва започнува нокаут фазата во Лигата на Шампионите

Република - 12.02.2019

Елитното европско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите вечерва се враќа на програмата и тоа со дерби пресметка на богатиот париски клуб Пари Сен Жермен и Манчестер јунајтед. Кога беше објавена ждрепката за осминафиналето во декември, на ...

На „Олд Трафорд“ и на „Олимпико“, вечерва ќе започне осминафиналниот расплет во ЛШ

1tv - 12.02.2019

Првото соочување на најтрофејниот од Англија и првакот на Франција треба да разјасни многу дилеми. Оле Гунар Солскјер може да смета на сите стандарни првотимци, поради повреда недостигаат Дармијан, Рохо и Валенсија, играчи кои немаат големо влијание ...

„Во еден момент помислив дека се вратил Фергусон“

Спортски - 12.02.2019

Играта на Манчестер Јунајтед доби нова димензија од кога местото на Мурињо го презема Солскјер. Со Норвежанецот на клупата Црвените ѓаволи играат брилијантно и сега се во реална трка за пласман во ЛШ.

Солскјер: ПСЖ може да биде непредвидлив без Нејмар и Кавани

AKO - 12.02.2019

Јунајтед и ПСЖ вечерва го играат првиот дел од двомечот во осминафиналето во Лигата на шампионите. Ова е еден од најитересните мечеви во оваа рунда во ЛШ. Оле Гунар Солскјер има 11 меча во низа без пораз на клупата на Јунајтед, оптимист е пред ...

Рајола подготвува нова бомба: Погба си оди, но не во Јувентус!

Спортклуб - 12.02.2019

Пол Погба игра како препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, првпат во кариерата ја проби границата од 10 гола во една сезона, но навивачите се плашат дека тој ги поминува последните четири месеци на Олд Трафорд.

Солскјер пред ПСЖ: Никој не успеал да нè надигра на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 12.02.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед , Оле Гунар Солскјер пред дуелот од Лигата на шампионите против ПСЖ изјави дека во својот тим има способни фудбалери, кои можат да ја надиграат одбраната на „светците“.

Марсијал пред очите на Оле објасни зошто му е многу полесно да игра за него отколку за Мурињо

Дерби - 12.02.2019

Антони Марсијал му правеше друштво на Оле Гунар Солскјер на вчерашната прес-конференција која ја одржаа претставниците на Манчестер Јунајтед воочи натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите, па по обраќањето на менаџерот, неколку минути за давање ...

Оле доби “блиц“ прашање на прес – дали ако ги победи ПСЖ и Ливерпул, ќе ја добие работата…

Спортклуб - 12.02.2019

Несомнено дека големата серија на победи која Оле Гунар Солскјер ја изгради овие скоро два месеци во Јунајтед, му дава за право да се надева и на добар резултат во ЛШ вечерва. Манчестер Јунајтед како домаќин вечерва го пречекува кадровски ...

Тухел: Солскјаер е добар доктор, го излечи Јунајтед

Нетпрес - 12.02.2019

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел го спореди својот колега од Манчестер Јунајтед со доктор излекувал болен човек. Двата тима ќе се сретнат на „Олд Трафорд” вечерва во првиот натпревар од 1/8-финалето на Лигата на шампионите.

ЛШ: Ранетиот ПСЖ против препородениот Манчестер Јунајтед

OhridNews - 12.02.2019

Пред два месеци после ждрепката за осминафиналните двојки во Лигата на Шампиони кога Манчестер Јунајтед го извлече Пари Сент Жермен беше прежален и отпишан. И сега, ПСЖ ја има пред себе фаворитската улога, но во минатите два месеци вртоглаво се ...

Солскјер: Можеме да победиме секого, па дури и силниот ПСЖ

SportMedia - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер со нетрпение го чека првиот меч од Лигата на шампионите како тренер на Манчестер Јунајтед Норвежанецот верува дека неговиот тим е кадарен да го победии секој противник, па дури и силниот Пари Сен Жермен за кого играат некои од ...

Јанг обелодени што прво почувствувал кога Солскјер го преземал тимот од Мурињо

Точка - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед во последно време се предореди да ги продолжи договорите со играчите кои смета дека и натаму заслужуваат место во поширокиот ростер, а од денеска истото важи и за искусниот Ешли Јанг кој доби награда од клубот за максималното ...

Блан откри за понуда од Јунајтед

Локално - 11.02.2019

Поранешниот тренер на ПСЖ, Лоран Блан откри дека имал понуда да го преземе Манчестер Јунајтед уште во 2014-та година, пред „црвените ѓаволи“ да го назначат Холанѓанецот Луис ван Гал. Блан, кој игра за Јунајтед во почетокот на векот, беше поврзуван ...

„Никој не се наиграл на „Олд Трафорд“

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, смета дека има напаѓачи што се способни да ја надиграат одбраната на Пари Сен Жермен. Јунајтед и ПСЖ ждрепката ги спои во осмина-финалето, првиот меч се игра утре (21 часот) во ...

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Таратур - 11.02.2019

Раководството на Манчестер Јунајтед одучи да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува „Сан“. Норвежанецот пристигна како привремено решение после отказот на Мурињо , но ги освои срцата на сите во клубот со резултатите и добрата ...

Оле останува за постојано во Јунајтед

Локално - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед веќе одлучил да го назначи Оле Гунар Солскјер за постојан менаџер. Весникот „Сан“ тврди дека шефовите на клубот на крајот го преферирале Норвежанецот пред шефот на Тотенхем, Маурисио Почетино.

Невил: Солскјер не треба уште сега да добие договор

МКД - 12.02.2019

Поранешниот соиграч на Оле Гунар Солскјер, Гери Невил смета дека Манчестер јунајтед не треба уште сега да му даде перманентен договор на Норвежанецот. Оле Гунар Солскјер дојде како привремена замена за Жозе Мурињо кој доби отказ во декември, но ...

Томас Тухел со интересен коментар за Оле Гунар Солскјер

Точка - 12.02.2019

Во пресрет на првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ свое видување околу ситуацијата во англискиот тим даде и тренерот на „Светците“, Томас Тухел.

Погба летово би можел да го напушти Јунајтед!?

ЗаЗабава - 12.02.2019

Пол Погба игра како препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, првпат во кариерата ја проби границата од 10 гола во една сезона, но навивачите се плашат дека тој ги поминува последните четири месеци на Олд Трафорд.

Марсијал ја објасни разликата помеѓу Солскјер и Мурињо

Спортски - 12.02.2019

Антони Марсијал заедно со Солскјер беа на прес-конференцијата пред натпрерот во ЛШ против ПСЖ. Покрај одговорите за претстојниот дуел против Парижаните, Марсијал говореше и за ситуацијата во клубот по доаѓањето на новиот тренер.

Солскјер: МЈ ќе биде достоен ривал на ПСЖ

MTM - 10.02.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер верува дека неговиот тим има квалитет сериозно да му се спротивстави на ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампионите. Четириесет и петгодишниот Норвежанец упати и комплименти за францускиот шампион ...

Марсијал пред очите на Оле објасни зошто му е многу полесно да игра за него отколку за Мурињо

Точка - 12.02.2019

Антони Марсијал му правеше друштво на Оле Гунар Солскјер на вчерашната прес-конференција која ја одржаа претставниците на Манчестер Јунајтед воочи натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите, па по обраќањето на менаџерот, неколку минути за давање ...