TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Тотенхем продолжува непрепознатливо, Ричарлисон ги израдува „карамелите“

Gol.mk - 09.11.2019

Цели пет меча екипата на Тотенхем не знае за победа во Премиер лигата. „Петлите“ денес не успеаја да го совладаат Шефилд Јунајтед (1-1), кој си замина со голем бод од Лондон. Голгетерската серија од Белград во Лигата на шампионите, Хеунг-Мин Сон ја ...

(ВИДЕО) Продолжува агонијата на Тотенхем, Евертон славеше на тешкото гостување

Спортклуб - 09.11.2019

Тотенхем во рамките на 12. коло од Премиер лигата на свој терен го пречека Шефилд Јунајтед и одигра 1:1. Спарси беа четири кола без победа во првенството, па таа на овој меч беше императив иако противникот беше доста незгоден.

Тотнем во криза, само бод од дуелот со Шефилд Јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.11.2019

Тимот на Маурицио Покетино влезе во сериозна криза откако забележа петти меч во низа без победа во Премиерлигата, за Шефилд Јунајтед веројатно ова е голем бод од гостувањето кај фаворитот.

Тотенхем заборави да победува во Премиер лигата (Видео)

Дерби - 09.11.2019

Европскиот вицешампион Тотенхем и денеска не успеа да забележи триумф во Премиер лигата и тоа во пресметката со Шефилд Јунајтед. Домаќините важеа за големи фаворити, меѓутоа тоа не го потврдија на теренот и на крајот конечниот резултат беше 1-1 што ...

Тотенхем и петти меч во низа без победа во Премиер – лигата

Екипа - 09.11.2019

Тотенхем е непрепознатлив оваа сезона, далеку од европски вицепрвак и не може да победи. Ниту во петтиот меч во низа не успеа да слави во англискиот шампионат. Бод успеа да извлече и Шефилд Јунајтед играјќи 1-1.

Тотнем заборави да победува: Шефилд освои бод во Лондон (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2019

Тотнем ја продолжи очајната серија во Премиерлигата и одигра само 1-1 против Шефилд јунајтед во рамки на 12.коло. Постот на лондончани без победа е цели пет натпревари. Хјонг-Мин Сон денесе водство за Спарс во 58-та минута и можеби најави триумф, но ...

ПРЕМИЕР ЛИГА: ВАР шоу на „Вајт Харт Лејн“, Вест Хем „уништен“ во Барнли

SportMedia - 09.11.2019

Видео технологијата беше поставена на англиските стадиони за да се нема контроверзни ситуации и голови, но се чини дека ништо не е сменето. ВАР само ги потврди своите недостатоци, а судиските грешки станаа се поголеми… Неколку пати се реагираше на ...

ВАР ги спаси Тотенхем од пораз (Видео)

TopSport - 09.11.2019

Фудбалерите на Тотенхем ремизираа 1:1 со Шефилд Јунајтед во 12 коло во Премиер лигата. Екипата на Маурицио Покетино нема победа на последните пет натпревари во првенството. Тотенхем имаа предност од 58 минута, кога пред голот на Шефилд најдобро се ...

(ВИДЕО) ВАР „блеска“ во Англија: Поништен гол за Шефилд, дали воопшто имаше офсајд?

Спортклуб - 09.11.2019

ВАР од оваа сезона е имплементиран во премиер лигата, иако во стартот делуваше дека Англичаните пронашле ефикасно решение, од коло во коло одлуките кои се донесени со помош на видео технологијата привлекуваат огромно внимание.

ВАР ги спаси Тотенхем од пораз (Видео)

Макфакс - 09.11.2019

Фудбалерите на Тотенхем ремизираа 1:1 со Шефилд Јунајтед во 12 коло во Премиер лигата. Екипата на Маурицио Покетино нема победа на последните пет натпревари во првенството. Тотенхем имаа предност од 58 минута, кога пред голот на Шефилд најдобро се ...