TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маж нападнат со стап пред продавница во село Марков Манастир

Press24 - 08.04.2020

Маж од село Ракотинци бил нападнат со стап пред продавница во село Марков Манастир. „Вчера околу 14.00 часот во СВР Скопје, З.С.(48) од село Ракотинци пријавил дека пред маркет во село Марков Манастир, поради меѓусебно нетрпение, бил физички ...

Со стап го тепал пред маркет во Марков манастир

еМагазин - 08.04.2020

На 07.04.2020 околу 14.00 часот во СВР Скопје, З.С.(48) од с.Ракотинци пријавил дека пред маркет во с.Марков Манастир, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат со стап од Љ.Ш.(30) од с.Елово, информира МВР.