TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Арсенал сака да ја искористи ситуацијата во Спортинг – Емери бесплатно може да добие големо засилување!

Спортски - 13.06.2018

Ситуацијата во Спортинг Лисабон повеќе нема потреба дополнително да се објаснува. Играчите масовно бараат раскинување на договорите, Бруно Ферандеш веќе успеа, но тој веројатно е само првиот.

Лено го избра Арсенал пред Наполи

Екипа - 13.06.2018

Англискиот премиерлигаш Арсенал излезе како победник од трката по Бернд Лено, иако се чинеше дека германскиот голман својата кариера ќе ја продолжи во Наполи. Чуварот на мрежата на Баер Леверкузен веќе најави заминување од Бундес-лигата, во ...

Постигнат договор: Арсенал се засилува од Серија А

Спортски - 13.06.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека Арсенал е блиску до трансфер на ѕвездата на Сампдорија, Лукас Тореира. Аргентинскиот играч за врска одигра фантастична сезона во Сампдорија и беше на мета на Наполи, но „топџиите“ ја победија конкуренцијата.

Арсенал пред договор со тројца нови играчи

Дерби - 13.06.2018

Од редовите на Арсенал напорно работат на остварување на зацртаните трансфер цели на новиот тренер Унаи Емери. Во овој момент „топчиите“ се пред реализација на три трансфери на играчи кои ќе помогнат во зајакнување на составот за следната сезона.

Дени Илиев добива нов конкурент, Арсенал носи голман од Бундеслигата

24Фудбал - 13.06.2018

Арсенал е блиску до потпис со голманот на Баер Леверкузен, Бернд Лено, јавуваат германските медиуми. Македонскиот голман, Дени Илиев добива нов конкурент во Арсенал. Според „Билд“, Бернд Лено наскоро ќе се пресели во Северен Лондон.

Ренесанса на Арсенал: Двајца нови фудбалери доаѓаат на Емирати

Спортклуб - 13.06.2018

Со Унаи Емери почна реконструкцијата на тимот на Арсенал кој во новата сезона ќе се обиде да ја врати старата слава. Кај “топчиите” веќе пристигна Штефан Лихштајнер, при крај се преговорите со Сократис Папастатопулос, а доцна синоќа клубот договори ...

Падна договор: Арсенал го купи Тореира од Сампдорија

Gol.mk - 13.06.2018

Премиерлигашот Арсенал и калчолигашот Сампдорија се договорија за трансферот на Лукас Тореира. Овој млад фудбалер имаше откупна клаузула од 25 милиони евра, но таа сума Арсенал ќе ја исплати веднаш.

Договорот на повидок: Арсенал пред засилување од 30 милиони евра!

Спортски - 12.06.2018

Во медиумите се појави вест дека Арсенал би можел да доведе фудбалер од Серија А и тоа за сума од 30 милиони евра. Според дел од медиумите на Островот и Италија, Арсенал постигнал договор со управата на Сампдорија за трансфер на талентираниот Лукас ...

Арсенал пред договор со тројца нови играчи

Точка - 13.06.2018

Од редовите на Арсенал напорно работат на остварување на зацртаните трансфер цели на новиот тренер Унаи Емери. Во овој момент „топчиите“ се пред реализација на три трансфери на играчи кои ќе помогнат во зајакнување на составот за следната сезона.