TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секојдневна модна инспирација: Меган Маркл со уникатен фустан во актуелна боја за оваа сезона

Ladybook - 18.10.2018

Уште еден изглед на Меган Маркл кој нѐ освои! Војвотката откако заедно со принцот Хари отиде на кралска тура во Австралија, секојдневно инспирира со своите модни избори. Овој пат таа ги воодушеви сите со фустан од Dion Lee, во популарната сина ...

Откриена тајната на црниот прстен на принцот Хари

Репортер - 18.10.2018

Веста за приновата во кралското семејство оваа недела, која војвотката Меган Маркл и принцот Хари ја објавија за време на својата прва заедничка турнеја во Австралија, беше главна тема во светските медиуми.

Веќе не го крие трудничкото стомаче: Меган Маркл во блескаво издание

Среќа.mk - 18.10.2018

Меган Маркл при посетата на Сиднеј, кој е нејзина прва станица на турнејата во Австралија, заедно со својот сопруг, принцот Хари, се појави во тесен светол фустан. Војотката од Сасекс носеше бел фустан кој убаво го отцрта нејзиниот труднички стомак, ...

Меган облече сако дизајнирано од Серена Вилијамс - сега веќе е распродадено

Црнобело - 18.10.2018

Кралскиот пар е во официјална посета на Австралија, по обелоденувањето на веста дека војвотката од Сасекс е бремена. Тие имаат навистина успешна турнеја низ Австралија, но многумина имаа забелешка дека Меган воопшто не се облекувала модерно и ...

Британците почнаа да типуваат како ќе се вика бебето на Меган и Хари

Црнобело - 18.10.2018

Веста дека принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат своето прво дете веќе ги мотивираше и Британците, но и сите останати фанови на кралското семејство да типуваат кое име ќе го добие. Како и за трите деца на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, така и ...

Меган е полна со адреналин и се чувствува многу добро

Локално - 18.10.2018

37-годишната поранешна актерка претходно оваа недела објави дека нејзиниот сопруг, принцот Хари, го очекува своето прво дете. Таа рече дека се чувствува малку уморна, но ќе продолжи со сите нејзини 76 ангажмани за време на нејзината 16-дневна ...

Меган и Хари и хистеријата по новото бебе: Кој ќе спечали од новиот наследник?

Локално - 18.10.2018

Со либерализацијата на Британскиот кралски суд секоја погодна можност станува солидна добивка. Опсесијата со Вилијам, Хари, Меган и Кејт ги впрегнува тркалата на една цела индустрија, од кои многу прават богатство.

(ФОТО) Со стил: Меган Маркл со кариран блејзер и чизмички кои мора да ги имате

Женски магазин - 17.10.2018

Војтвотката Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари се на својата турнеја во Австралија каде дефинитивно се посакувани гости од сите. Денеска ги воодушевија жителите и фармерите во австралискиот град Дабо, а целиот свет се раснежни од постапката ...

Бремената Меган Маркел го држеше чадорот на Хари на дождот

Локално - 17.10.2018

Бремената Меган Маркел покажала дека е грижлива сопруга, која не дава капка дожд да падне врз главата на нејзиниот сопруг. 37-годишната Војвотката на Сасекс држеше чадор над главата на својот сопруг, додека тој држеше говор на официјален настан во ...

Принцот Хари ќе го крсти бебето по својата мајка?

Репортер - 17.10.2018

Дајана е едно од можните имиња што би можело да ги добие бебето на принцот Хари и Меган Маркл. Покрај Дајана, како можни имиња се јавуваат и Алис, Артур, Филип и Викторија. Облогот за името на детето е стара англиска традиција и Британците вложуваат ...

Име по мајката на принцот Хари? Британците започнаа да се обложуваат околу името на кралското бебе, а ова се фаворитите

Точка - 17.10.2018

На официјалниот профил на кралското семејство на Велика Британија, пред два дена беше објавена среќната вест – принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл чекаат принова. Оваа вест ја воодушеви Велика Британија и Британците веќе започнаа да ...

Хари одби чадор: „Во ред е, ја имам мојата сопруга“ ВИДЕО

Слободен Печат - 17.10.2018

Меган и Хари ја продолжија нивната прва турнеја низ Австралија, при што беа во посета на градот Дабо. Додека принцот Хари се обраќаше на насобраните фармери и зборуваше за влијанието на сушата, заврна силен дожд, при што на помош му прискокна ...

Фустанот на Меган Маркл кој сите сакаат да го имаат

Ladybook - 17.10.2018

За време на посетата во Австралија, Меган Маркл се појави во миди фустан кој толку многу го привлече вниманието на фановите, што дизајнерката која го креираше стана популарна и во рок од еден ден нејзината веб-страница доби преголем број на посети.

Британците веќе се обложуваат: Како ќе се вика бебето на принцот Хари и Меган Маркл?

Кајгана - 17.10.2018

На официјалниот профил на кралското семејство пред неколку дена е објавена среќна вест, принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл, очекуваат бебе. Веста го воодушеви светот, а Британците веќе вложуваат огромни суми на пари во обложувалниците ...

„Во ред е, ја имам мојата сопруга“ – Хари одби чадор, Меган го штити од дождот (ВИДЕО)

+инфо - 17.10.2018

Меган и Хари ја продолжија нивната прва кралска турнеја во Австралија со посета на градот Дабо, во регионот погоден со голема суша. Додека Хари се обраќаше на насобраните фармери и зборуваше за влијанието на сушата, небото „се отвори“, а на помош му ...

„Во ред е, ја имам мојата сопруга“ – Хари одби чадор од персоналот, бидејќи Меган го штити од дождот (видео)

Црнобело - 17.10.2018

Меган и Хари ја продолжија нивната прва кралска турнеја во Австралија со посета на градот Дабо. Тие со секое нивно појавување покажуваат колку се заљубени и опуштени, за разлика од останатите кралски членови.

Кралската двојка го „донесе“ долгоочекуваниот дожд во Австралија

Н.Македонија - 17.10.2018

Регионот на Нов Јужен Велс веројатно долго ќе ја памети посетата на принцот Хари и на неговата сопруга, војвотката од Сасекс Меган Маркл, бидејќи доаѓањето на кралската двојка „донесе“ дожд во делот од Австралија погоден од суша.

Први претпоставки: Како ќе изгледа детето на Меган и Хари?

Црнобело - 17.10.2018

Сè уште имаме уште 6 месеци исчекување, додека не се роди детето на Меган и Хари, но веќе е тема на разни претспоставки и погодувања. Џо Мулинс e првиот форензичар кој „предвиде“ како може да изгледа детето на Меган и Хари, спојувајќи неколку нивни ...

Подарок кој го чува веќе со години: Меган Маркл открила што ќе ѝ подари на ќерка си!

Точка - 17.10.2018

Веќе добро е познато дека војводата и војвотката од Сасекс, во понеделникот објавија дека го очекуваат своето прво дете. Бебето на свет ќе стигне напролет, а поранешната актерка, Меган Маркл за неа (надежно), веќе има подготвен подарок.

(ФОТО) Бремената Меган Маркл ги замени штиклите со удобни балетанки

Женски магазин - 17.10.2018

Вчера беше првото официјално појавување на Меган Маркл од објавувањето на среќните вести за бебето, и веќе забележуваме некои промени во нејзиниот стил. На пример, Маркл никогаш не ги соблекува нејзините високи потпетици.

(Фото) Трудната Меган: Белиот фустан распродаден за пет минути

Независен - 17.10.2018

Австралија - Белиот фустан на војвотката од Сасекс што го носи на турнејата низ Австралија е распродаден за пет минути, потврди дизајнерката Карен Гри од Австралија. Меган Маркл позираше со едноставниот фустан и пред Операта во Сиднеј, а го ...

(Видео) „Во ред е, ја имам мојата сопруга“: Меган Маркл му држеше чадор на принцот Хари

Макфакс - 17.10.2018

Меган Маркл се грижи добро за својот сопруг, а тоа најдобро го покажа на еден настан во Австралија. Додека принцот Хари држеше говор, почна да врне дожд и кога еден од присутните му понуди чадор, тој низ смеа рече: „Во ред е, ја имам мојата сопруга“.

Од Палатата присигна среќна вест: вистина е, Меган Маркл е бремена!

Попара - 16.10.2018

Во британското кралско семејство пристигнува уште еден член! 37-годишната Меган Маркл и 34-годишниот принц Хари една година по нивната венчавка го чекаат нивното прво дете! Палатата Кенсингтон ја објави веста за која се сомневавме неколку недели – ...

Се огласи таткото на Меган Маркл: Еве што мисли за нејзината бременост

Хитпортал - 16.10.2018

Кралското семејство се радува на веста за бременоста на Меган Маркл. Своите импресии поради најавата за принова ги споделија мајката на Маркл, кралицата Елизабета, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

10 правила кои Меган Маркл ќе треба да ги почитува во бременоста

Црнобело - 16.10.2018

Меган Маркл е трудна , но уште пред да забремени веќе се објавуваа видеа со правила кои ќе треба да ги почитува кога ќе забремени. Таа не смее да го открие полот на бебето, ниту да прави бебешки забави.

„Зарем не можеа да почекаат уште еден ден?“ - Луѓето се бесни на Меган Маркл и принцот Хари што токму на овој ден ...

Точка - 16.10.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, објавиле дека го чекаат своето прво дете, но моментот во кој тоа го објавиле, за јавноста не бил најсреќен, сметаат многумина. Среќните вести дошле откако парот отпатувал во Сиднеј, на првата ...

По објавата дека е бремена, нов очајнички потег на сестрата на Меган Маркл

Таратур - 16.10.2018

Веста за бременоста на Меган Маркл е топ тема во бројните светски медиуми. Кенсингтонската палата вчера објави дека принцот Хари и Меган на пролет ќе станат родители, а соопштението стигна кога тие двајца стигнаа на својата прва кралска турнеја во ...

Меган Маркл конечно го истакна трудничкото стомаче во тесна бела тоалета

Точка - 16.10.2018

Кенсингтонската палата вчера наутро објави дека Меган Маркл и принцот Хари ќе станат родители, а неколку часа претходно, тие двајца слетале во Сиднеј, на првата станица од нивната турнеја, после Австралија.

Подарок кој го чува со години: Меган Маркл откри што ќе му подари на бебето!

Женски магазин - 16.10.2018

Војводата и војвотката од Сасекс објавија дека го чекаат своето прво дете. Бебето на свет ќе дојде следната пролет, а поранешната актерка Меган Маркл за неа (потенцијално) веќе има подготвено подарок.

Меган Маркл е бремена

Локално - 16.10.2018

Британскиот принц Хари и неговата сопруга, војвотката од Сасекс, Меган Маркл, очекуваат бебе напролет, соопшти денеска Кесингтонската палата. Како што се наведува во соопштението, двајцата сопружници „ја ценат сета поддршка што ја добиваат од луѓе ...

Први фотографии од бремената Меган Маркл

Репортер - 16.10.2018

Откако принцот Хари и Меган Маркл официјално објавија дека на пролет ќе станат родители, тие вчера првпат се појавија во јавноста. Меган носеше едноставен бел фустан што ја следи линијата на телото, а кој го откри малиот труднички стомак на ...

Меган Маркл е бремена

МК News - 16.10.2018

Кралската палата ги потврди шпекулациите дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е бремена. Во официјалното соопштение од Кенсингтон палатата се наведува дека бебето се очекува да се роди на пролет идната година.

Први фотографии од бремената Меган Маркл

Вистина.мк - 16.10.2018

Принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат своето прво дете потвдрија од Кенсингтонската палата пред младиот пар да замине на меѓународна турнеја по Тихиот Океан. Меган денот го посвети на починатата Дајана носејќи нејзини накит.

Меган Маркл за прв пат го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

1tv - 16.10.2018

Бакингамската палата вчера официјално објави дека Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат првото дете. Приновата во кралското семејство се очекува да пристигне на пролет 2019-та година. На првото појавување по објавувањето на бременоста, Меган се ...

„Зарем не можеа да почекаат уште еден ден?“, Луѓето се бесни на Меган и принцот Хари што токму на овој ден објавиле ...

Денешен - 16.10.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кои се на турнеја во Австралија, објавија дека го чекаат своето прво дете. Но моментот кој го избраа за да ја соопштат убавата вест, јавноста го смета за несоодветен.

(Видео) „Во ред е, ја имам мојата сопруга“, Хари одби чадор од персоналот

Репортер - 17.10.2018

Меган и Хари ја продолжија нивната прва кралска турнеја во Австралија со посета на градот Дабо. Додека Хари зборуваше за сушата што го погодила регионот и како тоа влијае на фармерите, почна да врне, па Меган беше покрај него и му држеше чадор за да ...

Подарок што го чува со години: Меган Маркл открила што ќе и’ подари на ќерка и’

Убавина и Здравје - 18.10.2018

Новиот член на кралското семејство пристигнува напролет Војвотката и војводата од Сасекс во понеделникот објавија дека го чекаат своето прво дете. Бебето ќе пристигне на свет напролет, а поранешната актерка Меган Маркл веќе има подготвено подарок.

Зарем не можеа да почекаат уште еден ден: Луѓето се бесни на Меган и принцот Хари што токму на овој ден објавиле дека ...

Курир - 17.10.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, објавиле дека го чекаат своето прво дете, но моментот во кој тоа го објавиле, за јавноста не бил најсреќен, сметаат многумина. Среќните вести дошле откако парот отпатувал во Сиднеј, на првата ...

Меган Маркл за прв пат го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

Либертас - 16.10.2018

Бакингамската палата вчера официјално објави дека Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат првото дете. Приновата во кралското семејство се очекува да пристигне на пролет 2019-та година. На првото појавување по објавувањето на бременоста, Меган се ...

Ќе се стопите: „Во ред е, ја имам мојата сопруга“- Хари одби чадор, бидејќи Меган го штитеше од дождот (ВИДЕО)

Курир - 17.10.2018

Тие со секое нивно појавување покажуваат колку се заљубени и опуштени, за разлика од останатите кралски членови. Додека Хари зборуваше за сушата која го погодила регионот и како тоа влијае на фармерите, небото „се отвори“, а Меган беше покрај него и ...