TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ало! Ало!“ на Театар Комедија, прилепската „Дупло дно“ и „Кенди“ на петтиот ден од 58. издание на МТФ „Војдан ...

Радио МОФ - 11.06.2024

Петтиот ден од 58. издание на Македонскиот театарски фестивал (МТФ) „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, на публиката ќе ѝ понуди неколку претстави, промоции и работилници на различни теми. Имено, програмата започна рано утринава со работилница за млади ...

Три претстави денеска на програмата на МТФ „Војдан Чернодрински“

Независен

Фестивалот „Војдан Чернодрински“ низ призма на прилепските театарски работници

Пулс24

„Иванов“ на Зоја Бузалковска на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“

Н.Македонија

Промоции, презентации и претстави во чест на Горан Стефановски на МТФ „Војдан Чернодрински“

Република

Огромен интерес за претставите на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“, вечерва започнува со „Хеда Габлер“ на Драмски

Умно

од 60 јас на 100 изданија сум бил…

Пулс24

Кајгана Умно Н.Македонија Нова ТВ Умно Радио МОФ Н.Македонија Канал5

„Ало! Ало!“, „Дупло дно“ и „Кенди“ на програмата на 5. ден на МТФ „Војдан Чернодрински“

Република - 11.06.2024

Претставата „Ало! Ало!“ во режија на Синиша Евтимов на Театар „Комедија“ ќе биде изведена вечерва во 20 часот на сцената на Центар за култура „Марко Цепенков“. Огромен интерес владее кај прилепската публика за претставата, која беше распродадена ...

„Ало! Ало!“ на Театар Комедија, прилепската „Дупло дно“ и „Кенди“ на МТФ „Војдан Чернодрински“

Екран

Ало! Ало!“ на Театар Комедија, прилепската „Дупло дно“ и „Кенди“ на МТФ „Војдан Чернодрински“

Трн

Претставите „Ало! Ало!“, „Дупло дно“ и „Кенди“ вечерва ќе се изведуваат во Прилеп

Мета

Ало! Ало! на Театар Комедија, прилепската Дупло дно и Кенди на МТФ Војдан Чернодрински

Кајгана

„Ало! Ало!“ на Театар Комедија, „Дупло дно“ на театарот од Прилеп и „Кенди“ на „Војдан Чернодрински“

Умно

Претставата „Ало! Ало!“ на Театар Комедија, прилепската „Дупло дно“ и независната „Кенди“ се на програмата на МТФ „Војдан Чернодрински“

Слободен Печат

Битолската „На дното“, „Домот на куклата“ на Турскиот театар и независната „Поол“ на МТФ „Војдан Чернодрински“

Трн - 10.06.2024

10 јуни Прилеп: Народниот театар од Битола ќе учествува на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ вечерва во 19.30 часот на сцената на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп.

Фестивалот „Војдан Чернодрински“ вчера беше посветен на делото на Горан Стефановски

МКД

ФДУ промовираше фондација „Горан Стефановски“, а вечерва Битолската „На дното“, „Домот на куклата“ на Турскиот театар и независната „Поол“ на МТФ „Војдан Чернодрински“

Република

Битолската „На дното“, „Домот на куклата“ на Турскиот театар и независната „Поол“ на МТФ „Војдан Чернодрински“

Екран

Битолската „На дното“, „Домот на куклата“ на Турскиот театар и независната „Поол“ на МТФ „Војдан Чернодрински“

Пулс24

Ниедна култура не може да опстане без точна, силна и автентична приказна, велеше Стефановски

Умно

Битолската „На дното“, „Домот на куклата“ на Турскиот театар и независната претстава „Поол“ се на програмата на МТФ „Војдан Чернодрински“

Слободен Печат

Кајгана