TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исчезна малолетно момче од тетовско

Курир - 03.12.2019

Н.Б.(42) од тетовското село Челопек вчера околу 11:30 часот во СВР Тетово пријавил дека од дома се оддалечил неговиот малолетен внук. СВР Тетово презема мерки за пронаоѓање на лицето, информира портпаролот на Марјан ...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Е.(28) во село Теарце

Опсервер - 03.12.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Е.(28) во село Теарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“. На 08.04.2019 на Граничниот премин Јажинце, полициски службеници извршиле контрола ...

Полицијата фати дилери од тетовско

Курир - 01.12.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица, тетовско и против Ф.Ш.(27) од с.Чегране, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...

Приведени дилери на дроги од тетовско

Нетпрес - 01.12.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 37-годишниот А.А.(37) од селото Шипковица, тетовско и против 27-годишниот Ф.Ш. од селото Чегране, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено ...

Кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица и против Ф.Ш.(27) од с.Чегране

Опсервер - 02.12.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(37) од с.Шипковица, тетовско и против Ф.Ш.(27) од с.Чегране, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...

Исчезна дете од тетовско

МКД - 03.12.2019

Н.Б.(42) од тетовското село Челопек вчера околу 11:30 часот во СВР Тетово пријавил дека од дома се оддалечил неговиот малолетен внук. СВР Тетово презема мерки за пронаоѓање на лицето, информира портпаролот на Марјан Јосифоски.