TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левица: Народот протестира пред домови на пратеници за националистите да си ја туркаат својата агенда

Фокус - 20.03.2018

Од партијата Левица сметаат дека донесувањето на Законот за употреба на јазиците го зголемува јазот меѓу македонската и албанската етничка заедница. Со овој закон, велат од таму, национализмот може само да се зголеми.

Левица со критики против Законот за јазици, протестите пред домовите на пратениците се оправдани

Алфа - 20.03.2018

Насилното донесување на Законот за јазици е прекршување на Уставот, велат од „Левица“. Насилното донесување на Законот за јазици е прекршување на Уставот, велат од „Левица“. Според партијата, протестите пред домовите на пратениците од СДСМ се ...

Левица: Протестите пред домовите на пратениците се оправдани

Курир - 20.03.2018

Политичката партија Левица поддржува унапредување на сите јазици во Македонија, но сметаат дека Охридскиот договор не ги унапредил правата на Албанците, а законот за јазици, пак, го зголемува јазот и го зголемува национализмот.

Левица: Протестите пред домовите на пратениците се оправдани

Макфакс - 20.03.2018

Политичката парија Левица поддржува унапредување на сите јазици во Македоноја, но сметаат дека Охридскиот договор не ги унапредил правата на Албанците, а законот за јазици, пак, го зголемува јазот и го зголемува национализмот.

Левица ќе удира по џебот на пратениците и на сите функционери

Press24 - 20.03.2018

По потпретседателите на Владата, партијата Левица сега планира да удри и по џебот пратениците и останатите функционери. Партијата до Уставниот суд веќе поднела иницијатива за укинување на правото на апанажа.

(ВИДЕО) Левица: Протестите пред домовите на пратениците се оправдани

А1 On - 20.03.2018

Политичката парија Левица поддржува унапредување на сите јазици во Македоноја, но сметаат дека Охридскиот договор не ги унапредил правата на Албанците, а законот за јазици, пак, го зголемува јазот и го зголемува национализмот.

Левица ќе удира по џебот на пратениците и на сите функционери

МК News - 20.03.2018

По потпретседателите на Владата, партијата Левица сега планира да удри и по џебот пратениците и останатите функционери. Партијата до Уставниот суд веќе поднела иницијатива за укинување на правото на апанажа.

Левица смета дека се оправдани протестите пред домовите на пратениците во врска со Законот за јазици

Точка - 20.03.2018

Политичката партија Левица поддржува унапредување на сите јазици во Македонија, но сметаат дека Охридскиот договор не ги унапредил правата на Албанците, а законот за јазици, пак, го зголемува јазот и го зголемува национализмот.

Левица смета дека се оправдани протестите пред домовите на пратениците во врска со Законот за јазици

Нетпрес - 20.03.2018

Политичката партија Левица поддржува унапредување на сите јазици во Македонија, но сметаат дека Охридскиот договор не ги унапредил правата на Албанците, а законот за јазици, пак, го зголемува јазот и го зголемува национализмот.