TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средовечна скопјанка паднала во градски автобус, тешко е повредена

Слободен Печат - 24.01.2023

45-годишна жена од Скопје е тешко повредена откако паднала во автобус на скопското Јавно сообраќајно претпријатие, соопшти МВР. Таа била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”, каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Тешко повредена скопјанка откако паднала во автобус на ЈСП

МКД - 24.01.2023

Вчера во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов", Б.Н.(45) од Скопје, која се превезувала во автобусот, паднала и се здобила со повреди.

Со стартот на второто полугодие се зголемија и гужвите во автобусите

Телма - 24.01.2023

Редуцирани автобуси – зголемена гужва, ваква е сликата деновиве на автобуските постојки и во автобусите на ЈСП. Со стартот на второто полугодие се зголемија и маките на граѓаните кои секојдневно се соочуваат со редуцирани и преполни автобуси, а тоа ...

Ќе се субвенционираат еколошките такси- возила, ЈСП со нови автобуси и мрежа на линии

Вечер Прес - 24.01.2023

Град Скопје ќе го субвенционира такси превозот за такси-компаниите кои ќе набават еколошки возила. За таа цел ќе биде распишан јавен повик за субвенционирање на еколошки такси – возила. Ова е предвидено во развојниот плана за јавен превоз на патници ...

Град Скопје до 2025 година ќе набави 250 еко-автобуси

Скопје инфо - 24.01.2023

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска вети дека во нејзиниот мандат ќе се набават 250 еколошки автобуси, а годинава треба да се набават околу 50 еко-автобуси. Арсовска кажа дека на седницата на Советот, која е закажана за 26 јануари, ...

До 2025 година Град Скопје планира да набави 250 еколошки автобуси

Слободен Печат - 24.01.2023

На седницата в четврток, советниците во Советот на Град Скопје ќе треба да се изјаснат и дали се за тоа со задолжување кај домашна банка со долгорочен заем од 620 милиони денари да се набават еколошки автобуси.

Жена заврши во болница, откако паднала во автобус на ЈСП

Скопје инфо - 24.01.2023

Во текот на вчерашниот ден 45-годишна жена паднала во автобус на ЈСП, по што завршила во болница. - На 23.01.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов“, Б.Н.

Скопјанка повредена во автобус на ЈСП

Курир - 24.01.2023

На 23.01.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов“, Б.Н.(45) од Скопје, која се превезувала во автобусот, паднала и се здобила со повреди.

Скопјанка паднала во автобус на ЈСП, пренесена во болница со тешки повреди

Вечер Прес - 24.01.2023

Жена од Скопје на 45-годишна возраст е тешко повредена откако паднала во автобус на Јавно сообраќајно претпријатие. „На 23.01.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов”, Б.Н.

Скопјанка повредена во автобус на ЈСП

Press24 - 24.01.2023

На 23.01.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов“, Б.Н.(45) од Скопје, која се превезувала во автобусот, паднала и се здобила со повреди.