TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во екот на војната се разведува Виталиј Кличко

Кумановски м. - 16.08.2022

Виталиј и Наталија Кличко решија да го прекинат својот 25-годишен брак, што го потврди и градоначалникот на Киев во интервју за украински Бабел. Одлуката за развод ја донеле заеднички со оглед на тоа што парот со години живее на две адреси – односно ...

Киевскиот градоначалник Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Макфакс - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

Витали Кличко се разведува по 26 години брак

Сакам да кажам - 16.08.2022

Легендарниот боксер и актуелен градоначалник на Киев, Витали Кличко, потврди дека се разведува од сопругата Наталија по 26 години брак. „ Заедно поднесовме барање за развод“, изјави Кличко за германскиот весник „Билд“.

Кличко се разведува среде војна: Моето срце е окупирано со Киев

Курир - 16.08.2022

Поранешниот боксер и актуелен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко се разведува од сопругата Наталија. Тој за потврдил веста за украинските медиуми и рекол дека одлуката за развод по 25 години минати во брак била заедничка.

Витали Кличко објави дека се разведува од сопругата

IPON - 16.08.2022

Трикратниот светски шампион во тешка категорија и член на Меѓународната боксерска куќа на славните, а сега градоначалник на Киев, Украинецот Витали Кличко објави дека по 26 години брак се разведува од сопругата Наталија.

Славниот боксер и градоначалник на Киев Виталиј Кличко се разведува по 26 години брак: Тој останува во Киев, додека ...

Еспресо - 16.08.2022

Во минатото, познатиот боксер, а сега градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, најави развод од сопругата Наталија по 26 години брак, пренесува РИА Новости повикувајќи се на интервјуто на Кличко за украинското издание на Бабел.

Виталиј и Наталија Кличко се разведуваат по 25 години брак

Репортер - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешниот боксер Виталиј Кличко, се разведува од сопругата Наталија по 25 години брак. „Одлуката за развод беше обострана“, рече Кличко за украинските медиуми и додаде дека со сопругата веќе со години живеат во различни ...

Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Кајгана - 16.08.2022

Поранешниот шампион во бокс и сегашен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, се разведува од сопругата Наталија по 25 години брак. „Одлуката за развод е обострана“, потврди Кличко за украинските медиуми.

Се разведува градоначалникот на Киев, откри на кого му припаѓа неговото срце

Локално - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави дека се разведува од сопругата Наталија по 25 години брак. За тоа зборуваше во интервју за украинскиот „Бабел“ и ги откри сите детали. Кличко појасни дека не е тајна дека долги години живеат во ...

Среде војна и по 25 години брак се разведува Виталиј Кличко, боксер и градоначалник на Киев

ММС - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко се разведува од сопругата, музичарката Наталија Кличко, по 25 години брак. Иако веќе некое време се шпекулира за тоа, Кличко ја потврди веста во интервју за украински Бабел.

Виталиј Кличко, градоначалникот на Киев, се разведува по 25 години брак

Независен - 15.08.2022

Украина- Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, се раздели од сопругата Наталија по 25 години брак. Тој зборуваше за тоа во интервју за Бабел. Според него, тие веќе подолго време живеат во различни земји.

Кличко: Граѓаните да подготват топла домашна облека и ќебиња, температурите ќе бидат под нормалата

Република - 15.08.2022

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, порача дека следната грејна сезона температурата во домовите во градот ќе биде под нормалата и ќе изнесува 18-19 степени. порача Кличко, пренесува порталот „Бабељ“.

Кличко до граѓаните на Киев: Подгответе топла облека

Кумановски м. - 15.08.2022

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека градските власти ќе направат се за жителите на главниот град да имаат греење, но имајќи ги предвид моменталните околности ги повика граѓаните да подготват топла облека.

Кличко им порача на граѓаните на Киев да подготват топла облека

Локално - 15.08.2022

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко изјави дека градските власти ќе направат се за жителите на главниот град да имаат греење, но имајќи ги предвид моменталните околности ги повика граѓаните да подготват топла облека.

Кличко: Украина се подготвува за сите можни сценарија

Денар - 15.08.2022

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека градските власти ќе направат се за жителите на главниот град да имаат греење. Тој, имајќи ги предвид моменталните околности, ги повика граѓаните да подготват топла облека.

Киевскиот градоначалник Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Точка - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

Киевскиот градоначалник Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

24Инфо - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

Киевскиот градоначалник Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Таратур - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

Киевскиот градоначалник Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

MTM - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

По 25 годни брак Кличко се разведува среде војна: Моето срце е окупирано со Киев

Република - 16.08.2022

Поранешниот боксер и актуелен градоначалник на Киев Виталиј Кличко се разведува од сопругата Наталија. Тој за потврдил веста за украинските медиуми и рекол дека одлуката за развод по 25 години минати во брак била заедничка. , вели Виталиј.

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИЕВ СЕ РАЗВЕДУВА СРЕДЕ ВОЈНА! Оваа ПЕЈАЧКА му родила три деца, еве кому сега му припаѓа ...

Екран - 16.08.2022

Наталија Кличко која се разведува од градоначалникот на Киев има свој YouTube канал и гради музичка кариера! Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко објави дека се разведува од сопругата Наталија по 25. години брак.

РАЗВОД СРЕДЕ ВОЈНА Срцето на Кличко е окупирано само со Киев

+инфо - 16.08.2022

Одлуката за развод беше заедничка. Долги години наназад имаме различни интереси и различни животи. Одлучивме тоа да го направиме официјално. И натаму имаме добар однос, се почитуваме, децата веќе пораснаа, а животот оди понатаму, вели Виталиј.

Кличко се разведува среде војна: Моето срце е окупирано со Киев

Press24 - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

Среде војна се разведува градоначалникот на Киев: По 25 години брак, откри на кој сега припаѓа неговото срце

Женски магазин - 16.08.2022

Наталија Кличко, која се разведува од градоначалникот на Киев, има свој YouTube канал и гради музичка кариера! Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко објави дека се разведува од сопругата Наталија по 25 години брак.

Кличко се разведува: Моето срце е окупирано со Киев

Фокус - 16.08.2022

Поранешниот боксер и актуелен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко се разведува со сопругата Наталија по 25 години брак. – Одлуката за развод беше заедничка. Долги години наназад имаме различни интереси и различни животи.

Кличко се разведува среде војна: Моето срце е окупирано со Киев

Нетпрес - 16.08.2022

Поранешниот боксер и актуелен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко се разведува од сопругата Наталија. Тој за потврдил веста за украинските медиуми и рекол дека одлуката за развод по 25 години минати во брак, била заедничка.

Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Либертас - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс, Виталиј Кличко (51) се разведува од сопругата Наталија, по 25 години брак. Одлуката за развод беше взаемна“ – изјави градоначалникот на Киев за украинските медиуми.

Виталиј и Наталија Кличко се разведуваат среде војна, по 25 години брак

Слободен Печат - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен боксер Виталиј Кличко разведува од сопругата Наталија по 25 години брак. Тој додаде дека тој и неговата сопруга со години живеат во различни земји, но и понатаму се во добри односи.

Кличко се разведува по 25 години брак со сопругата Наталија

Канал5 - 16.08.2022

Градоначалникот на Киев и поранешен боксер Виталиј Кличко се разведува од сопругата Наталија по 25 години брак. „Одлуката за развод беше взаемна“, изјави Кличко за украинските медиуми. Тој додаде дека тој и неговата сопруга со години живеат во ...