TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Пегасус ерлајнс“ ги зголемува летовите од Скопје до Истанбул на десет лета неделно

еМагазин - 11.06.2024

Турската авиокомпанија „Пегасус ерлајнс“ од август годинава планира да ги зголеми летовите од Скопје до Истанбул на десет лета неделно, објави спецјализираниот сајт за авијација Компанијата првично планираше да има осум летови неделно.

Чартери до популарните турски одморалишта, но и до Хургада, Џерба, Монастир…

Вечер Прес - 11.06.2024

АВИОКОМПАНИИ НАМАЛУВААТ ЛИНИИ ДО СКОПЈЕ, ТУРСКИТЕ ГИ ЗГОЛЕМУВААТ Од август турскиот авиопревозник „Пегасус ерлајнс“ планира да ги зголеми фреквенциите меѓу аеродромот „Сабиха Гокчен“ во Истанбул и Скопје на десет лета неделно.

Една авиокомпанија ги намалува летовите од и до Скопје, друга целосно ги укинува

ТВ21 - 10.06.2024

Авионската компанија „Кроација Ерлајнс“ ќе го намали бројот на летови на одредени линии до крајот на јуни, затоа што авиопревозникот се бори со недостаок од флота. Ќе бидат погодени услугите од Загреб до Дубровник, а исто така ќе бидат намалени ...

„Кроација ерлајнс“ откажа дури 12 летови неделно: Откриена и причината

Независен - 10.06.2024

„Кроација ерлајнс“ го намалува бројот на летови на одредени линии. Како што е најавено, „Кроација ерлајнс“ мора да го намали бројот на летови на некои линии поради недостиг на флота. Нивната нова линија меѓу Загреб и Тирана ќе биде отворена на 14 ...