TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цените на чајот во Индија значително се зголемија поради намалениот род

Независен - 08.07.2024

Цените на чајот во Индија нагло се зголемија и најверојатно ќе останат високи поради топлотните бранови и поплавите на врвот на сезоната на жетва во клучните региони за производство, предупредуваат лозарите и трговците.

Како зелениот чај влијае на растот на косата? Дерматолог објаснува како да го користите зелениот чај!

Убавина и Здравје - 08.07.2024

Сè поголем број брендови за нега на коса го вклучуваат зелениот чај во нивните производи, бидејќи тој можеби е она што ви треба за да ја зајакнете вашата коса. Ако се прашувате како овој пијалок може да има корист за вашата коса и како најдобро да ...

Покрај водата, најдобрата освежителна напивка против горештините е чајот – ама не кој било

Вечер Прес - 07.07.2024

Претстојните денови ќе бидат одбележани со температури до 40 Целзиусови степени, а покрај веќе познатите совети да избегнувате престој надвор во најсончевиот дел од денот, да ги разладите ги просториите.