TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детето што даде само 4 поени против МЗТ Скопје прерасна во мегаѕвезда во НБА

Спортманија - 16.09.2020

Никола Јокиќ е херојот на Денвер нагетс, а има играно 4 меча во АБА-лигата и против тимот од Аеродром. Никола Јокиќ е топ-кандидат во изборот за најкорисен кошаркар во плејофот во НБА-лигата, игра импресивно и е лидер на тимот што приреди чудо и го ...

Јокиќ: Никој не нè сака тука! Зошто би се пакувал?

SportMedia - 16.09.2020

Никола Јокиќ и неговиот Денвер по голем пресврт се најдоа во финалето на Западната конференција, место кое го обезбедија по одигрување на „мајсторка“. Нагетси славеа со 104-89 и со конечни 4-3 го исфрлија ЛА Клиперс.

Србинот Јокиќ против сите: Никој не нѐ сака тука, но – кој ги прашува!

Sport 1 - 16.09.2020

Ниту еден тим во историјата на НБА не го направил тоа што сега му успеа на Денвер нагетс, а тоа е да го добие првите две плејоф-серии со триумф во „мајсторката“ и тоа откако претходно беше во негатива од 1-3 во победи.

ГЕНИЈ! Колку лесно изгледа кога тоа го прави Јокиќ! 🎥

Спортски - 16.09.2020

Никола Јокиќ е тема на денот во американските медиуми после новото враќање на Денвер од 1:3 и победата со 4:3 против Клиперси за влез во конференциското финале каде што ќе играат против Лејкерси.

Погледнете го чудото Никола Јокиќ (ВИДЕО)

СуперСпорт - 16.09.2020

Никола Јокиќ и Денвер Нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција на НБА-лигата. Српскиот центар обезбеди уште една незаборавна игра во победата од 104:89 против ЛА Клиперс во седмиот натпревар од серијата, а заедно со Џамал Мареј е ...

ВИДЕО: Блокадата на Адебајо ќе се прераскажува како најубава во плејофот сезонава

Дриблинг - 16.09.2020

Мајами поведе против Бостон со 1-0 во финалето на Источната конференција, славеше победа по продолжението со 117-114. Момент на мечот и веројатно еден од најубавите во плејофот сезонава е блокадата на Адебајо.

„Гори“ Твитер поради Никола Јокиќ: Урнебесни реакции од навивачите по спектакуларната игра на Србинот

Точка - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер Нагетс се пласираа во финалето на плеј-офот на Западната конференција во НБА лигата, во натпреварот во кој заблеска српскиот кошаркар Никола Јокиќ, а реакциите на неговата одлична игра не изостанале.

Јокиќ ги освои Американците: „Не не сакаат тука… Но, кој ги прашува!“

Екипа - 16.09.2020

Неверојатниот Денвер во седмиот натпревар од полуфиналето на Западната конференција сосема неочекувано ги „уништи“ ЛА Клиперс и на тој начин стана првата екипа во историјата која двапати по ред успеала да пресврт од 1-3.

Јокиќ со монструозен трипл-дабл се запиша во историјата и го одведе Денвер во финале против Лејкерси (ВИДЕО)

Локално - 16.09.2020

Денвер Нагетс и Никола Јокиќ се во финалето на Западната конференција во НБА лигата! Денвер во решавачкиот седми натпревар го совлада фаворизираниот Клиперс со 104:89, а Србинот имаше нова неверојатна партија и нов трипл-дабл.

Видео: Мајами по продолжение подобар од Бостон за водство од 1-0 во финалето на Истокот

Канал5 - 16.09.2020

Мајами со триумф остварен после продолжение ја отвори финалната серија на Исток во НБА против Бостон. „Жешките“ во супер изедначен меч ги добија Селтикси со 117-114 (106-106) во првиот натпревар од финалето на источната конференција во НБА.

Видео: Трипл-дабл на Јокиќ, Денвер ги елиминира Клиперси за историско финале на Западот

Канал5 - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер се противникот на ЛА Лејкерс во конференциското финале во Западната конференција од НБА. Денвер предводен од маестралните Никола Јокиќ и Џамал Мареј во полуфиналната мајсторка триумфираше против фаворизираниот ЛА Клиперс со ...

(ВИДЕО) Мајами во продолжението подобар од Бостон, поведе со 1-0 во финалето на Истокот

Нетпрес - 16.09.2020

Мајами со триумф остварен после продолжение ја отвори финалната серија на Исток во НБА против ...

Бајката на Денвер Нагетс продолжува, Мајами поведе во финалето на Истокот!

СуперСпорт - 16.09.2020

Наспроти сите очекувања, Денвер Нагетс ќе игра против Лос Анџелес Лејкерс во финалето на Западната конференција на НБА! Екипата од Колорадо рано утрово го совлада Лос Анџелес Клиперс со 104-89 во седмиот натпревар од полуфиналето на Западот и се ...

Неверојатниот Јокиќ постави нови стандарди во НБА: Додава како Меџик, скока како Родман, шутира како Новицки (Видео)

Спортманија - 16.09.2020

Србинот е предводникот во чудата кои ги приредува Денвер, тренерот на Клиперс е единствен кој три пати прокоцкал 3:1 во победи Иако речиси никој не ги ставаше во редот на фаворити кои би играле конференциско финале, Денвер нагетс успеа да стигне до ...

Денвер креираше историја во НБА Лигата, Јокиќ со феноменална партија го одведе тимот во конференциското финале

Дерби - 16.09.2020

Никој не очекуваше дека Денвер Нагетс ќе биде тимот кој ќе се пласира во финалето на Западната конференција во НБА лигата по одличниот старт на серијата на Лос Анџелес Клиперс кој имаше водство од 3:1 и беше на само една победа до пласман во ...

Јокиќ и Мареј го надмина достигнувањето на Џордан

Sport M - 16.09.2020

Орландо, 16 септември 2020 (МИА) – Кошаркарите на Денвер, Никола Јокиќ и Џамал Мареј го престигнаа легендарниот Мајкл Џордан по број на победи во седми натпревар во плејофот во НБА-лигата.

ВИДЕО: Историски подвиг на Денвер и Јокиќ – во мајсторката, го испратија дома фаворитот Клиперс

А1 On - 16.09.2020

Екипата на Денвер Нагетс успеа да постигне историски успех – во ноќешниот седми натпревар од полуфиналето на Западот, Нагетс многу полесно од очекувањата го „решија“ фаворизираниот тим на ЛА Клиперс, станувајќи првата екипа во историјата на НБА што ...

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ во неверојатниот пресврт на Денвер (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер направија огромен успех, откако во седмиот решавачки натпревар ја совладаа екипата (4:3) на ЛА Клиперс со 104:89 и се пласираа во финалето на Западната конференција во НБА лигата.

Јокиќ: Никој не веруваше дека ќе бидеме тука, и против Лејкерси ќе се забавуваме

Gol.mk - 16.09.2020

Никола Јокиќ и неговиот Денвер Нагетс направија чудесен пресврт и од 1-3 во дуелот со фаворизираниот Лос Анџелес Клиперс се изборија за конференциско финале на Западот. Српскиот центар покажа зошто е еден од најдобрите играчи во НБА лигата и го ...

НБА: Јокиќ и Мареј во елемент, историски кам-бек на Денвер за финале (видео)

OhridNews - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер се пласираа во финалето во западната конференција откако во одлучувачкиот седми натпревар го совладаа Лос Анџелес Клиперс со 104-89. „Нагетси“ во серијата со „клиперси“ имаа негатива 3-1, но со три победи во серија изборија ...

Мајами ја доби првата финална битка на истокот против Бостон (ВИДЕО)

МКД - 16.09.2020

Мајами Хит и Бостон Селтикс ја почнаа војната на истокот со одличен и неизвесен меч кој беше решен по едно продолжение. Мајами победи со 117:114. Бостон одлично влезе во натпреварот, ја доби првата четвртина со 26:18, но потоа Мајами визврати со ...

Мајами со луда блокада до историски камбек и прва победа во финалето на Истокот (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Кошаркарите на Мајами хит продолжуваат со извонредните партии во плејофот во НБА-лигата, откако по едно продолжение и неверојатен пресврт го совладаа тимот на Бостон селтикс (117-114) во првиот меч од финалето во Источната конференција.

(ВИДЕО) Кој е најсилен тим на светот? Денвер кога губи со 1-3!

Спортклуб - 16.09.2020

Вторпат во овој плеј-офот, екипата на Денвер Нагетс надополни две победи негатива и се пласира во финалето од Западната конференција. Откако губеше од Клиперс со 1-3, тимот од Колорадо оствари три триумфа во низа и повторно како и во првата фаза од ...

Историја: Србинот Јокиќ со трипл-дабл го внесе Денвер во финалето на Западот (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Бајката наречена Денвер нагетс продолжува, откако овој тим уште еднаш магично успеа да се врати во плејоф-серијата и да го елиминира фаворизираниот противник по триумфот во синоќешната „мајсторка“ против арогантните кошаркари на ЛА клиперс (104-89).

ВИДЕО: Денвер за историја, го елиминира ЛА Клиперс, Јокиќ запиша трипл-дабл

Дриблинг - 16.09.2020

Кошркарите на Денвер го победија ЛА Клиперс со 119-94 во мајсторката за пласман во финалето на Западната конференција од плеј-офот. Денвер од негатива 3-1 во победи стигна до пресврт и со 4-3 го елиминира ЛА Клиперс, тие се прва екипа што два пати ...

(ВИДЕО) Денвер ги елиминира Клиперси за историско финале на Западот, трипл-дабл на Јокиќ

Нетпрес - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер се противникот на ЛА Лејкерс во конференциското финале во Западната конференција од ...

Јокиќ – Мареј – историја и финале на Запад за Денвер (ВИДЕО)

Екипа - 16.09.2020

Денвер ќе се соочи со Лос Анџелес Лејкерс во финалето на Западната конференција во НБА плеј-офот откако направи историски подвиг и ја доби полуфиналната серија со Лос Анџелес Клиперс во седмиот решавачки натпревар.

Денвер влезе во конференциското финале и испиша историја (видео)

SportMedia - 16.09.2020

Екипата на Денвер Нагетс синоќа го совлада тимот на Лос Анџелес Клиперс 104:89 и на тој начин успеа да се пласира во конференциското финале на Западот, каде што ги чекаат Лејкерски. Денвер успеа да направи своевидна сензација, односно да се врати од ...

Мајами во продолжението го скршија Бостон

TopSport - 16.09.2020

Мајами Хит ги победија Бостон Селтикс 117:114 (106:106) во првиот натпревар од финалната серија во Источната конференција, во НБА лигата. Мјами во последната четвртина ја стигнаа предноста на Бостон од 14 поени, а потоа во продолжението предводени ...

Денвер направи нова сензација, историска победа над Клиперс за пласман во финалето на западот! (ВИДЕО)

МКД - 16.09.2020

Денвер Нагетс втор пат по ред се врати од 3-1 негатива и успеа да помине понатаму, овој пат Јокиќ и останатите беа подобри од ЛА Клиперс кој важеше за апсолутен фаворит во оваа битка. Денвер ја доби масторката со 104:89 и со 4-3 се пласираше во ...

Ова го има само во НБА: Најлудата блокада за победа и камбек каков досега никогаш немало во плејофот (Видео)

Спортманија - 16.09.2020

Мајами по продолжениe го победи Бостон, а Денвер го направи неочекуваното Мајами хит поведе против Бостон со 1:0 во финалето на источната конференција од НБА плејофот, откако во драматичен меч, дури по продолжение од пет минути го победија Бостон.

Трипл-дабл Јокиќ и Мареј ги елиминираа ЛА Клиперс

TopSport - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер Нагетс се пласираа во финалето на Западот откако ја добија мајсторката против Лос Анџелес Клиперс со 104:89. Овој тим на Нагетс влез во историјата на НБА, тие се првите кои во еден плејоф два пати успеале од 1:3 да дојдат до ...

После новиот супер настап Американците немаат дилеми: Јокиќ е најдобриот центар додавач во историјата!

Спортски - 16.09.2020

Неверојатниот Денвер во седмиот натпреварот од полуфиналето на Западната Конференција победија Клиперси со 104:89 и така станаа првата франшиза во историјата која успеала да се врати од 1:3.

Продолжува бајката на Денвер и Јокиќ! 🎥

Спортски - 16.09.2020

Спротивно од очекувањата во финалето на Западната конференција во НБА лигата ќе игра Денвер против Лејкерси. Тимот од Коларадо рано утрово по наше време во седмиот натпревар од полуфиналето го совлада Клиперс со резултат 104:89 и така се пласираше ...

ВИДЕО: Ѕверска блокада на Бам, Мајами од -14 до продолжение и триумф над Бостон

Gol.mk - 16.09.2020

Кошаркарите на Мајами Хит по продолжение славеа над Бостон Селтикс (117-114) и поведоа со 1-0 во рамки на финалната серија во Источната конференција. „Жешките“ одиграа одличен натпревар и не се предадоа пред селтикси, иако во еден момент имаа ...

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Опсервер - 16.09.2020

Орландо, 16 септември 2020 () – Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Денвер е во финале, Мареј и Никола Јокиќ го срушија ЛА Клиперс

Оff.net - 16.09.2020

Со нова луда партија на Џамал Марај и со трипл-дабл учинок на српскиот репрезентативец, Нагетси одново издоминираа против ЛА Клиперс и тоа во решавачката мајсторка. Сега ги чекаат Леброн и Ентони ...

ВИДЕО: „Трипл-дабл“ на Јокиќ, Денвер ги елиминира Клиперс за историја!

Gol.mk - 16.09.2020

Денвер Нагетс уште еднаш покажа дека претходните победи над Лос Анџелес Клиперс не беа случајни, затоа што славеше во „мајсторката“ (104-89) и обезбеди пласман во големото НБА -финале во Западната конференција.

ВИДЕО: Неверојатната блокада на Адебајо која ќе се прераскажува, Мајами поведе против Бостон

Дриблинг - 16.09.2020

Мајами поведе против Бостон со 1-0 во финалето на Источната конференција, славеше победа по продолжението со 117-114. Словенецот Горан Драгиќ беше најефикасен на мечот кај победничката екипа со 29 поени, но клучната рекација ја имаше Бам Адебајо, ...

Никој како Клиперс – Седум пати губеле меч за пласман во конференциско финале

Екипа - 15.09.2020

ЛА Клиперс вечерва против Денвер Нагетс ја игра мајсторката во полуфиналето на Западната конференција во НБА лигата. Вториот тим од Лос Анџелес има шанса за првпат да се пласира во финалето по конференција во 50 годишната историја на клубот.

Адетокумбо имал долг состанок со управата на Милвоки, Бакси му ветиле една работа

Дерби - 15.09.2020

Милвоки Бакс се сметаше за екипа која сигурно во најмала рака ќе биде најдобра на Истокот и ќе се бори за титулата во НБА лигата, но клубот од Висконсин не успеа да ги оправда очекувањата и доживеа елиминација од Мајами Хит во втората рунда на ...

Хејворд нема да му помогне на Бостон во првиот натпревар против Мајами

А1 On - 15.09.2020

Напаѓачот на Бостон, Гордон Хејворд ќе го пропушти првиот натпревар од финалето на Источната конференција против Мајами, јави дописникот на „NBCS“, Крис Форсберг. Кошаркарот продолжува да закрепнува од повредата на десниот скочен зглоб што ја ...

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Sport M - 16.09.2020

Орландо, 16 септември 2020 (МИА) – Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Кајгана - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер Нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес Клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Либертас - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Независен - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Трипл-дабл Јокиќ и Мареј го елиминираа ЛА Клиперс

Макфакс - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер Нагетс се пласираа во финалето на Западот откако ја добија мајсторката против Лос Анџелес Клиперс со 104:89. Овој тим на Нагетс влез во историјата на НБА, тие се првите кои во еден плејоф два пати успеале од 1:3 да дојдат до ...

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Сител - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Денвер избори финале на Запад, Мајами поведе во серијата со Бостон

Курир - 16.09.2020

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од полуфиналната серија.

Денвер ќе игра во западното финале, Мајами поведе против Бостон

+инфо - 16.09.2020

Најзаслужен за триумфот на Денвер беше Џамал Мареј, кој постигна 40 поени. Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од ...