TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

93 санкции за непрописно престигнување од нив 26 на територијата на СВР Охрид

OhridNews - 23.03.2023

Во текот на вчерашниот ден (22.03.2023) во периодот од 10.00 до 14.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што ...

За непрописно престигнување санкционирани 93 возачи

Опсервер

За непрописно престигнување санкционирани 93 возачи

Скопје инфо

За непрописно престигнување санкционирани 93 возачи

Канал5

За непрописно престигнување санкционирани 93 возачи

MakPress

Изречени 186 санкции за брзо возење

Вечер Прес - 22.03.2023

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе акциска контрола на територијата на државава за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 186 возачи.

Kазнети 186 лица за брзо возење

Нетпрес

Изречени 186 санкции за брзо возење

Канал5

246 санкции за брзо возење

Centar

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Алсат-М

196 санкции за брзо возење

Вести плус

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Бизнис Вести

MakPress Бриф Курир