TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдено: Хари Кејн ќе паузира еден месец

Екипа - 14.03.2018

Голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн, дефинитивно ќе паузира еден месец, откако заработи повреда на лигаментите на десниот зглоб на ногата против Бурнемаут изминатиов викенд. Клубот денес ги демантираше вестите дека Кејн ќе паузира до мај месец, откако ...

Од лошо-полошо: Тотенхем без најдобриот стрелец ќе се бори за место во ЛШ

Спортклуб - 14.03.2018

Прилично лоши вести доби Тотенхем по анализата и прегледите на повредата на најодбриот стрелец во тимот Хари Кејн. Англискиот репрезентативец имал среќа и најверојатно ќе настапи на Светското првенство во Русија, но ќе го нема во најважниот период ...

Во Англија загрижени за Кејн, напаѓачот ќе паузира до мај и е под знак прашалник за Мундијалот

Gol.mk - 14.03.2018

Англиските медиуми тврдат дека Хари Кејн, најдобриот англиски напаѓач, има посериозна повреда на зглобот на десната нога поради што ќе мора да прави пауза до мај. Ако сѐ оди според планот, фудбалерот на Тотенхем ќе има еден месец да се врати во ...

Кејн аут за шест недели?

Локално - 14.03.2018

Голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн најверојатно ќе отсуствува околу шест недели поради повредата на глуждот, која ја доби викендов. Од клубот се уште не излегле со официјална информација за состојбата на напаѓачот, но се претпоставува дека ...

Хари Кејн „во аут“ до мај?

Екипа - 13.03.2018

Повредата на Хари Кејн воопшто не е наивна и асот на Тотенхем нема да може да се врати на терените најмалку до почетокот на мај. Ова го тврди британскиот весник „Мирор“, кој во отсуство на официјална информација од Тотенхем тврди дека прегледите не ...

Кејн нема да игра до мај, неизвесен и за Мундијалот во Русија

Sport 1 - 13.03.2018

Напаѓачот на Тотнем, Хари Кејн, ќе паузира до месец мај што значи дека го очекува тешка битка со времето за да се опорави до почетокот на Светското првенство во Русија. Водечкиот стрелец во Премиерлигата ги повреди лигаментите на скочниот зглоб на ...

Тотенхем во проблеми – го губи Кејн на подолг период?

Спортклуб - 13.03.2018

Тотенхем може во самиот финиш од сезоната да влезе без најдобриот играч во своите редови, Хари Кејн, кој се повреди на мечот против Стоук претходното коло. Кејн беше приморан да биде заменет, а сега доаѓаат првите информации за неговата физичка ...

Колку ќе паузира Хари Кејн, може ли да го пропушти Мундијалот?!

Спортски - 13.03.2018

Англиските медиуми шпекулираат дека неговиот настап на Мундијалот е ставен под знак прашалник. Нејмар е повреден и прашање е дали ќе се врати до крајот на оваа сезона, а неодамна се повреди и Хари Кејн.

Познато колку ќе отсуствува Кејн по тешката повреда на зглобот

Дерби - 13.03.2018

Најдобриот стрелец во Премиер лигата Хари Кејн ги повреди лигаментите на зглобот по трет пат во 18 месеци во неделата на мечот на Тотенхем против Бурнмаут. Според „Мирор“, во Тотенхем веруваат дека паузата ќе биде иста како во 2016 година, кога ...

Кејн во аут шест недели, неизвесен и за Мундијалот?

TopSport - 13.03.2018

Најдобриот стрелец во Премиер лигата, Хери Кејн ги има повредено лигаментите на скочниот зглоб третпат во последните 18 месеци, по што го очекува пауза од шест недели, а неизвесно е дали ќе биде подготвен за Светското првенство во Русија.

Сер Мајкл Кејн: Јас сум голем феминист

Стандард - 12.03.2018

Сер Мајкл Кејн се идентификуваше како „голем феминист“ и рече дека ги поддржува сите жени кои се борат за поголема слобода и еднакви права. „Работев со Елизабет Тејлор и ми плаќаа десет проценти помалку од неа.

Кејн во аут шест недели, неизвесен и за Мундијалот?

Макфакс - 13.03.2018

Најдобриот стрелец во Премиер лигата, Хери Кејн ги има повредено лигаментите на скочниот зглоб третпат во последните 18 месеци, по што го очекува пауза од шест недели, а неизвесно е дали ќе биде подготвен за Светското првенство во Русија.