TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потресите во регионот продолжуваат: Нов земјотрес регистриран кај Петриња

Слободен Печат - 11.06.2021

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по Рихтер бил регистриран синоќа на подрачјето во близина кај Петриња. Потресот бил регистриран во 1.23 часот а епицентарот бил на осум километри јужно од Петриња, објави Сеизмолошката служба.

„Тресеше прилично силно, близу 5, слично на експлозија“:Нов земјотрес кај Петриња

Фактор - 11.06.2021

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во областа Петриња. Земјотресот е регистриран во 1.23 часот, а епицентарот бил на осум километри јужно од Петриња, соопшти Сеизмолошката служба, пренесува Срна.

Уште еден земјотрес кај Петриња

Локално - 11.06.2021

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во 1 часот и 23 минути во околината на Петриња, објави хрватската сеизмолошка служба. Епицентарот бил на 8 километри јужно од Петриња Интензитетот на земјотресот во ...

Нов земјотрес регистриран кај Петриња

Фокус - 11.06.2021

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по Рихтер бил регистриран синоќа на подрачјето во близина кај Петриња. Потресот бил регистриран во 1.23 часот а епицентарот бил на осум километри јужно од Петриња, објави Сеизмолошката служба.