TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црн чад ги вознемири жителите на Ново Лисиче

Макфакс - 24.03.2019

Црн чад попладнево ги вознемири жителите на скопската населба Ново Личисе. До редакцијата на „Макфакс“ испратија фотографии , на кои се гледа густ црн чад во близина на течението на реката Вардар кај зградата на Фудбалската федерација.

Црн чад ги вознемири жителите на Ново Лисиче

А1 On - 24.03.2019

Црн чад попладнево ги вознемири жителите на скопската населба Ново Личисе. До редакцијата на „А1он“ испратија фотографии, на кои се гледа густ црн чад во близина на течението на реката Вардар кај зградата на Фудбалската федерација.

Црн чад ги вознемири жителите на Ново Лисиче

Точка - 24.03.2019

Црн чад попладнево ги вознемири жителите на скопската населба Ново Личисе. До редакцијата на „Макфакс“ испратија фотографии , на кои се гледа густ црн чад во близина на течението на реката Вардар кај зградата на Фудбалската федерација.

Црн чад ги вознемири жителите на Ново Лисиче

24Инфо - 24.03.2019

Црн чад попладнево ги вознемири жителите на скопската населба Ново Личисе. До редакцијата на „Макфакс“ испратија фотографии , на кои се гледа густ црн чад во близина на течението на реката Вардар кај зградата на Фудбалската федерација.

(ФОТО) Црн чад и денес се издига над скопско Ново Лисиче

Фактор - 25.03.2019

Црн чад и попладнево има во скопската населба Ново Лисиче. Жителите се жалат дека мириса на изгорени гуми и дека ова не е прв пат. Од општина Аеродром деновиве изјавија дека инспектори излегле на терен и го пријавиле случајот во Град Скопје и во ...